Florian Gheorghe

Viewing 4 posts - 16 through 19 (of 19 total)
  • Author
    Giani
    Member

In ce priveste pasiunea mea pentru fotbal, ziua de 1 Decembrie, in care ar fi trebuit sa fiu mandru ca sunt roman, a fost una dintre cele mai negre. Si asta pentru ca, pe stadion, nu am avut absolut nici un motiv de satisfactie: echipa a jucat mai rau decat in divizia B (si aici iau ca puncte de reper meciul de acasa cu Targoviste si cel din Colentina, cu Juventus), arbitrul acela penibil ne-a furat ca in codru, si desi pe stadion existau o statie de amplificare, o fanfara platita de clubul gazda si doua galerii mici dar foarte active, nimeni nu a avut ideea de a intona Imnul National, desi era Ziua Nationala…

In plus, momentul de reculegere, in memoria lui Florian Gheorghe, a fost stricat de aceiasi “copii problema”, a caror stare psihica era vecina cu ebrietatea, dar spre plus la capitolul alcoolemie… mai precis, Viorel s-a apucat sa strige ceva gen “Greuceanu” exact cand afisam celebrul “banner” de foi A4 cu numele lui Florin si tineam momentul de reculegere.

Din acest ultim motiv, propun ca toti suporterii de bun-simt, care vor pur si simplu sa sustina echipa, fara invective si accese generate de euforia bachica, sa ne mutam in corpore la tribuna 1, si sa ii lasam pe sustinatorii zeului Dionysos sa isi vada de lucru la peluza dinspre caminele UPB.

dragos
    Member

lasa, tati, ca si eu m-am simtit aiurea din cauza pierderii calificarii……
    am fost FIERT, ce cashketa mea !!!

Cainele
    Member

Giani , eu cred ca te referi (nu sunt sigur, nu cunosc alcoolici dupa nume/porecla/etc) la betivul insotit de amanta/ sora / mama sau ce drq e care strica atmosfera .
    Eu sunt de acord cu tine , dar mai presus de asta cred ca mai bine ii mutam pe acesti adepti ai lui Onan din mijlocul nostru.
    Hai sa deschidem un topic cu ” Bianco-nerri …sau homeless?” o sa il pun pe Onlinesport

Giani
    Member

@Cainele wrote:

Giani , eu cred ca te referi (nu sunt sigur, nu cunosc alcoolici dupa nume/porecla/etc) la betivul insotit de amanta/ sora / mama sau ce drq e care strica atmosfera .
    Eu sunt de acord cu tine , dar mai presus de asta cred ca mai bine ii mutam pe acesti adepti ai lui Onan din mijlocul nostru.
    Hai sa deschidem un topic cu ” Bianco-nerri …sau homeless?” o sa il pun pe Onlinesport

Te rog frumos, fii tolerant fata de clerici, chiar daca reprezinta religia altei natii. Individul este un fervent slujitor al anticei religii elene, mai precis este un preot inflacarat al anticului zeu Dionysos, iar sora lui este o bacanta foarte apropiata marelui zeu care salasluia la nord de Istru :D.

Cu topicul acela sunt de acord, desi ar putea sa sune un pic aiurea, ca ne destramam ca si grup. Totusi nu am atitudini bmbonistice ca sa consider ca orice neintelegere este echivalentul unei rupturi; oricum, trebuie sa facem ceva ca religia sa nu mai patrunda in stadion, mai ales cea expirata de vreo doua milenii.

Viewing 4 posts - 16 through 19 (of 19 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.