Florin Maxim 02.03.1981

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Florin Maxim 02.03.1981

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 32 total)
  • Author
    Tavi
    Member

“Maxim are o leziune de ligament colateral extern la genunchiul drept ºi va lipsi o lunã ºi jumãtate de pe teren. Trei sãptãmîni va sta cu piciorul în ghips, iar încã douã va face fizioterapie ºi recuperare”, a declarat medicul Sportului, Mihai Bãican. (http://www.gazetasporturilor.ro/index.php?c=2&a=20431)

dragos
    Member

Sanatate MAXIMa!!!!

SPORTUL FOREVER!!!!

Radu Dobrin
    Member

eu auzisem ceva de ruptura de ligamente si de 6 luni…..sper sa fi auzit gresit….

Jigodiile alea din Oltenia ne-au omorat vreo 3 jucatori. Sper ca Max sa-si revina repede si sa ne ajute.

Tavi
    Member

Maxim, din nou la Iaşi
    După operaţia suferită luna trecută la genunchiul drept, mijlocaşul Florin Maxim şi-a scos ghipsul şi a început recuperarea cu antrenamente uşoare desfăşurate la bazin. “Am discutat cu doctorul naţionalei, Pompiliu Popescu, şi ne-a asigurat că în două săptămîni va fi apt de joc. Dacă recuperarea se desfăşoară normal, Maxim va juca peste două etape, în meciul cu Poli Iaşi”, a precizat “secundul” Sportului, Cezar Zamfir.

Prime de joc blocate
    Ca şi în sezoanele precedente, fotbaliştii echipei din Regie nu sînt recompensaţi după fiecare rezultat pozitiv, aşa cum se întîmplă la celelalte cluburi. Dacă rămîn în Divizia A, “studenţii” vor încasa la finalul sezonului o primă de obiectiv. Antrenorul Dan Petrescu este cel care stabileşte cine merită mai mult şi cine mai puţin, el întocmind fişe cu evoluţia fiecărui fotbalist.

ion
    Member

@Tavi wrote:

Maxim, din nou la Iaşi
    După operaţia suferită luna trecută la genunchiul drept, mijlocaşul Florin Maxim şi-a scos ghipsul şi a început recuperarea cu antrenamente uşoare desfăşurate la bazin. “Am discutat cu doctorul naţionalei, Pompiliu Popescu, şi ne-a asigurat că în două săptămîni va fi apt de joc. Dacă recuperarea se desfăşoară normal, Maxim va juca peste două etape, în meciul cu Poli Iaşi”, a precizat “secundul” Sportului, Cezar Zamfir.

Prime de joc blocate
    Ca şi în sezoanele precedente, fotbaliştii echipei din Regie nu sînt recompensaţi după fiecare rezultat pozitiv, aşa cum se întîmplă la celelalte cluburi. Dacă rămîn în Divizia A, “studenţii” vor încasa la finalul sezonului o primă de obiectiv. Antrenorul Dan Petrescu este cel care stabileşte cine merită mai mult şi cine mai puţin, el întocmind fişe cu evoluţia fiecărui fotbalist.

In acest fel nu se poate face performanta ….Baietii vor juca la minima rezistenta si vor cauta sa ia banii la sosire ,intre timp cautind un tranfer.Ca de obicei Siman isi pune in aplicare gindirea de origine extraterestra pe care o poseda…Ar fi timpul sa plece pe planeta de unde a venit si sa ne lase cu saracia noastra…Conditiile de plata mie mi se par inacceptabile la un club din prima divizie si daca Siman se scoala cu fata la cerceaf poate retrograda prin mici combinatii iar echipa…El cauta sa stoarca echipa de tot ce are mai bun cu un efort minim.Cred ca asta e deja (va rog sa ma scuzati) ticalosie!

Radu Dobrin
    Member

@dragos wrote:

Alcool, sex ºi fotbal
    Costas Mincu

Fosta prietenã a lui Florin Maxim, fundaºul stînga al Sportului, vorbeºte despre escapadele acestuia

Ana e elevã de liceu ºi susþine cã în trecut a avut o relaþie cu Florin Maxim, fundaºul în vîrstã de 24 de ani al Sportului. De curînd a decis sã facã publice cîteva dintre aventurile lui. “Sã fiu sincerã, mã tem cã s-ar putea rãzbuna pe mine, dar am suportat prea multe cît timp am fost împreunã. Am ajuns la capãtul rãbdãrii dupã ce a încercat sã o convingã pe veriºoara mea sã facã sex cu el. Atunci ne-am despãrþit ºi acum am hotãrît sã vorbesc”, spune ea.

“Ieºeam des în oraº cu Maxim, Tiberiu Bãlan ºi Secãreanu. Ultimul e cuminte, dar Max ºi Tibi dãdeau gata cel puþin o sticlã de whisky într-o searã”

“Într-o searã m-a chemat la o discotecã din Regie. Cînd am ajuns acolo, mã aºtepta în chiloþi în faþa clubului ºi a vrut sã mã conducã la un pom, undeva în spate”.

“Odatã l-am gãsit cu o prostituatã acasã. Era beat mort ºi îi oferise 500 de dolari. Am dat-o afarã fãrã sã mai ia nici un ban ºi am trecut ºi peste asta”

“De multe ori îmi spunea cã Dan Petrescu îl lasã pe bancã ºi îl umileºte trimiþîndu-l la încãlzire fãrã sã-l mai foloseascã”

“Cîndva l-am gãsit în cadã, beat mort. Fuma ºi fãcea baie în scrum. Altãdatã dormea dezbrãcat pe covor, cu piciorul în ghips ºi geamurile erau larg deschise deºi afarã era un ger pãtrunzãtor”

Replica lui Maxim
    Contactat ieri, fotbalistul Sportului a pãrut ºocat de poveºtile Anei: “Doamne fereºte! Nu e nimic adevãrat. Eu am prietenã de un an de zile ºi nu am cunoscut-o pe fata asta. De unde sã plãtesc prostituate, cînd eu cîºtig 1.000 de dolari pe lunã ºi numai eu ºtiu cum mã chinui, cã uneori n-am nici bani de mîncare? Iar în scrum nu puteam sã dorm pentru cã nu fumez. Pot veni o sutã de fete care sã susþinã cã sînt homosexual. Probabil e vreuna pe care nu am bãgat-o în seamã”.

Radu Dobrin
    Member

“…cînd eu cîstig 1.000 de dolari pe lunã si numai eu stiu cum mã chinui, cã uneori n-am nici bani de mîncare?”

glumeste sau e total nesimtit?

ashone
    Member

@Radu Dobrin wrote:

“…cînd eu cîstig 1.000 de dolari pe lună si numai eu stiu cum mă chinui, că uneori n-am nici bani de mîncare?”

glumeste sau e total nesimtit?

m-a cam socat si pe mine chestia asta cu mia de coco si chinu’ nu gasesc explicatia cum sa te chinui cu 1000 de coco pe luna …. o fi luat ceva in rate?cu dobinda mare?

dragos
    Member

oricum, daca ar fi ceva adevar in spusele ex-prietenei lui, atunci ne punem serioase semne de intrebare privind viata de fotbalist !!!!???????
    culmea este, ca intr-un caz asemanator a fost implicat si varga in urma cu ceva vreme, insa dupa aceea si-a revenit si acum joaca excelent !!!!

poate fi come-back !!!

ashone
    Member

mai tineti minte cind ne-a mincat meciul cu steaua din regie? steaua nu juca nimic si din cauza lui nu am maturat cu ei pa jos…..viata lui privata e viata lui, da nici ca fotbalist nu prea rupe gura tirgului….

lucian
    Member

in concluzie cred ca fosta lui prietena are dreptate si ma tem ca lucrurile stau asa cum le-a descris ea…..

din pacate replica lui maxim imi intareste cele scrise mai sus!!!

si lucrul acesta se vede atat in evolutiile lui (chiar daca pana acum mi se parea suspecta neutilizarea lui, acum il inteleg pe dan petrescu)
    … si din pacate nici tibi nu prea e in apele lui……. e in whiskey-ul lui 😡

ashone
    Member

LASA-MA SI CU TIBI ……..ARE MOMENTE CIND IA JOCUL PE MINA LUI SI SE DUCE DE RIPA TOT….DRIBLEAZA SI PIERDE MINGEA ASTA E ADEVARUL DAR NU AVEM ALTUL MAI BUN CA SA FACA EL TUSA…..AU FOST DESTULE MECIURI STRICATE DE TIBI SI DE MAXIM…..DACA ERAU SCULE II LUAU ALTII

ultrasro
    Member

Eu cred ca stia dinainte pentru ce-l agatase pe Maxim… ce eleva silitoare :) din vara lui 2004 colinda cluburile cu un “copilas cuminte” ca Maxim :))

“Într-o searã m-a chemat la o discotecã din Regie. Cînd am ajuns acolo, mã astepta în chiloþi în fata clubului si a vrut sã mã conducã la un pom, undeva în spate”.

Poate nu vazuse si ea reclama: “Maxim…. e dracul gol !”
    😯

PS: tipa cred ca vroia sa fie condusa pe bancheta din spate a BMW-ului lui Maxim dar tipul i-a facut o oferta de nerefuzat: copacul Altex … si halatul, doctore e la oferta? 😳 😆

Giani
    Member

Băh tată, chiar să pui botul la toate declaraţiile profesionistelor mi se pare un pic ilar. Cunosc poliţai (subcomisar) care a vrut şi el “una mică” cu o producătoare, să mai schimbe “aerul”. Şi după toată aventura, gagica l-a deposedat de portofel şi s-a proptit glonţ la prima secţie cu plângere penală pentru viol. Acum tipul e out din poliţie, în plin proces penal şi tot tacâmulş după ce a cheltuit cu individa vreo 2 “bulioane” în restaurante de lux şi i-a mai lăsat şi cotizaţie 100 E. Şi până la urmă, Maxim e liber să reguleze pe cine vrea, cum vrea şi unde vrea, totul e să mai joace şi fotbal.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 32 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.