Florin Motroc 08.08.1967

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Florin Motroc 08.08.1967

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Author
    Ultras
    Member

Florin Motroc a fost numit antrenor secund (al doilea)

dragos
    Member

nu stiu de ce nu a plecat impreuna cu sichi ???

ca antrenor principal n-a avut deloc rezultate, insa poate il prinde mai bine, postura de secund.

dragos
    Member

@dragos wrote:

nu stiu de ce nu a plecat impreuna cu sichi ???

ca antrenor principal n-a avut deloc rezultate, insa poate il prinde mai bine, postura de secund.

bine, ca “a zburat” repede de la noi………impreuna cu “principalul-secund”

sircos
    Member

Antrenorii români continuă să cucerească ţările Asiei. După ce Ion Marin a luat titlul în Kuweit, Florin Motroc a triumfat ieri în Iordania, cîştigînd primul trofeu din cariera de antrenor la 45 de ani. Fostul rapidist şi-a subordonat, cu Shabab Al Ordon, celelalte 11 adversare şi este campion matematic cu două etape înaintea finalului! Echipa sa a învins “lanterna” Shabab El Hussein (3-0) şi are 8 puncte peste locul 2. Al Ordon are cel mai prolific atac, cea mai bună apărare şi n-a pierdut decît un meci din 20!

“A fost tare greu. Nici o clipă nu m-am gîndit să aduc români la echipă. Cel mai bun jucător e un vîrf congolez, Ulrich Kapolongo, 23 de ani. În rest, toţi sînt iordanieni”, a spus Motroc pentru sport24h.ro.

http://www.gsp.ro/international/stranieri/i-a-subordonat-pe-iordanieni-florin-motroc-a-cucerit-primul-titlu-din-cariera-cu-shabab-al-ordon-396121.html

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.