FREESTYLE – football ( scheme a la ronaldinho )

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous FREESTYLE – football ( scheme a la ronaldinho )

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 161 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Cate ore pe zi/saptamana iti petreci Al facand schemele respective? Eu unul am jucat forbal si intr-o vreme aveam antrenament de 3 ori pe saptamana si peste weekend meci, si tot nu cred ca as fi reusit sa fac schemele respective.

alexandrual
    Member

Cum am mai zis si mai devreme, eu prind foarte repede schemele noi, sa zicem ca e talent. Ma credeti sau nu, eu va spun ca inainte sa fac primul clip de freestyle( http://youtube.com/watch?v=IVggl4rrE0o) ma antrenam foarte putin, doar asa din cand in cand, intre meciurile din curtea scolii cand stateam ‘pe bara’ ; si am filmat vreo 3 zile mai insistent si mi-au iesit niste scheme destul de bune care i-au uimit si pe cei care ma stiau din curtea scolii pt ca nu paream asa de bun…

E greu sa va spun cat ma antrenez pe saptamana, pentru ca niciodata nu am stat 2 luni cu antrenamente frecvente regulate..faceam vreo 2-3 sapt mai mult, sa zicem 6 ore pe sapt, dupa care faceam pauza de nushtiu-cate-zile, pur si simplu pt ca nu mai aveam chef, sau jucam fotbal mai mult( cam intotdeauna am preferat fotbalul din curtea scolii unui antrenament de FS ).

@07ex
    > chiar daca faceai antrenamente la fotbal frecvent, nu are nici o legatura cu a face scheme, poate doar din pct de vedere al conditiei fizice(iti trebuie asa ceva si la freestyle).
    Fotbalul si freestyle-ul sunt 2 chestii total diferite; stiu sigur ca sunt unii care fac freestyle f bine, dar care sunt slabi la fotbal.
    intre a da un sut la vinclu, sau o pasa lunga precisa, si a jongla pe picior, a face ATW(around the world-una din scheme) e o diferentza enorma !!

dragos
    Member

cam pe unde te antrenezi, ca sa zic asa ??
    in regie ajungi ??

alexandrual
    Member

De obicei ma antrenez in parcul tineretului sau in curtea scolii 97 care e f aproape de mine !

dar pot sa ajung si prin regie..nu-i problema ;)

alexandrual
    Member

AL and druk (alex and andrei) freestyle compilation :
    http://www.youtube.com/watch?v=kPsLJ93vOFc

Adica eu si fratimiu ! ;)

07Ex
    Keymaster

Ca deobicei, marfa clipurile. :D

alexandrual
    Member

Live performance de freestyle football !
    AL – the good and the bad !
    http://www.youtube.com/watch?v=gdJg2OOQ2Sw

franz_kafka
    Member

Cand sunt beat si eu pot sa fac asa ceva. Cu sticla de coniac mai ales… Noroc ca ma feresc prietenii sa nu fac stop cu fruntea, ca sa nu-mi sparg capul!
    Internetul e un instrument pt a-ti promova imaginea, insa pt talentul pe care il probezi in videoclipuri, cred ca ar fi mai util sa apelezi la un impresar! In ce ma priv, cand sunt beat pot sa fiu freestyler de orice fel , insa impresar, niciodata…

franz_kafka
    Member

Din pacate, draga Alex, am gasit un freestyler adevarat, tocmai din Rusia…, jongleaza cu sticla de vodca intr-un mod mult mai frumos decat o faci tu cu mingea de fotbal!

alexandrual
    Member

NU MAI AM CUVINTE !!!
    RESPECT PT EL !!
    ;)

alexandrual
    Member

tutorialuri de freestyle, marca Twins, Inc. !
    http://www.youtube.com/view_play_list?p=DF1FBA57E7E87697

alexandrual
    Member
    07Ex
    Keymaster

Ca deobicei, arata marfa. :P

Zibling
    Member

Frumos, AL. Se simte ca te perfectionezi si ai mult mai multa siguranta in miscari. Bravo!

Spune-mi te rog unde s-au facut filmuletele? Parcul si peretele ala grafittizat unde sunt locate?

alexandrual
    Member

merci de comenturi!
    Parcu tineretului, si graffitiul este la palatul copiilor!

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 161 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.