Gavril Pele Balint 03.01.1963

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Gavril Pele Balint 03.01.1963

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 96 total)
  • Author
    Ultras
    Member

Conform ProSport, Gabi Balint a pus accent la antrenamentele din aceasta saptamana pe schemele defensive. Totodata a declarat ca nu-l intereseaza cate goluri primeste atata timp cat scorul ii este favorabil. Scoruri gen 5-4, 6-5, 7-6 nu conteaza atata timp cat punctele sunt la Sportul.

Cainele
    Member

Adica game set match SS 😆

@Cainele wrote:

Adica game set match SS 😆

HAI SPOPRTUL!!!!

DACA NU ATI INTELES …. DORINTA UNOR NU SE VA IMPLINI SPORTUL STUDENTESC VA EXITA DE ACUM PANA PESTE 50.000 DE ANI :)

Tavi
    Member

Tehnicianul Sportului, Gabi Balint, a condus un antrenament demonstrativ, urmărit de selecţioner, dar şi de majoritatea aspiranţilor la licenţa PRO

Anghel Iordănescu l-a felicitat pe Gabi Balint pentru modul în care a dirijat şedinţa de pregătire a echipei din Regie

Andrei Călin
    Alexandru Ştefan

Una dintre condiţiile necesare obţinerii licenţei PRO o reprezintă organizarea unei şedinţe de pregătire specifice perioadei competiţionale. Gabi Balint, tehnicianul “studenţilor”, a deschis seria lecţiilor practice, acesta fiind supervizat din tribună de selecţionerul Anghel Iordănescu, preşedintele Comisiei Tehnice din cadrul FRF. “Generalul” a apreciat drept pozitivă “evoluţia” lui Balint, în timp ce Mircea Rădulescu, preşedintele Şcolii Federale de Antrenori, consideră că tehnicianul “studenţilor” “s-a descurcat excelent”.
    “Fiind primul antrenor care a prezentat o temă practică, pot să spun că am avut ceva emoţii. Am fost testat de cei mai buni oameni de fotbal din ţară, şi sper că am reuşit să fac o impresie bună”, a declarat la finalul “examenului” Gabi Balint. Antrenamentul în sine s-a bazat pe un joc-şcoală între fotbaliştii Sportului, la patru porţi, în care s-a insistat pe posesia mingii şi pe schimbările de direcţie, iar spre sfîrşit, s-au exersat centrările cu finalizare.
    stefan.alexandru@prosport.ro

Trei absenţe motivate
    Hagi, plecat în Turcia să preia pe Galatasaray, Ilie Dumitrescu, aflat în Grecia, şi Mihai Stoichiţă, care nu a scăpat de problemele medicale, nu au putut ajunge în Regie. În schimb, ceilalţi aspiranţi la licenţa Pro – Andone, Cîrţu, Lăcătuş, Dan Petrescu, Rednic, Sabău, Orac, Ion Marin, Florin Marin, Poenaru – au urmărit cu toţii antrenamentul lui Balint. Nu a lipsit nici Emil Săndoi, antrenorul “pandurilor”, care a avut astfel prilejul de a-i “spiona” pe jucătorii Sportului, rivalii gorjenilor la promovarea în Divizia A.

23 martie 2004

Tavi
    Member

Degaba ne mai spioneaza Sandoi daca umbla cu prazul vopsit … 😆

07Ex
    Keymaster

@Tavi wrote:

Tehnicianul Sportului, Gabi Balint, a condus un antrenament demonstrativ, urmărit de selecţioner, dar şi de majoritatea aspiranţilor la licenţa PRO

Anghel Iordănescu l-a felicitat pe Gabi Balint pentru modul în care a dirijat şedinţa de pregătire a echipei din Regie

Andrei Călin
    Alexandru Ştefan

Una dintre condiţiile necesare obţinerii licenţei PRO o reprezintă organizarea unei şedinţe de pregătire specifice perioadei competiţionale. Gabi Balint, tehnicianul “studenţilor”, a deschis seria lecţiilor practice, acesta fiind supervizat din tribună de selecţionerul Anghel Iordănescu, preşedintele Comisiei Tehnice din cadrul FRF. “Generalul” a apreciat drept pozitiv㠓evoluţia” lui Balint, în timp ce Mircea Rădulescu, preşedintele Şcolii Federale de Antrenori, consideră că tehnicianul “studenţilor” “s-a descurcat excelent”.
    “Fiind primul antrenor care a prezentat o temă practică, pot să spun că am avut ceva emoţii. Am fost testat de cei mai buni oameni de fotbal din ţară, şi sper că am reuşit să fac o impresie bună”, a declarat la finalul “examenului” Gabi Balint. Antrenamentul în sine s-a bazat pe un joc-şcoală între fotbaliştii Sportului, la patru porţi, în care s-a insistat pe posesia mingii şi pe schimbările de direcţie, iar spre sfîrşit, s-au exersat centrările cu finalizare.
    stefan.alexandru@prosport.ro

Trei absenţe motivate
    Hagi, plecat în Turcia să preia pe Galatasaray, Ilie Dumitrescu, aflat în Grecia, şi Mihai Stoichiţă, care nu a scăpat de problemele medicale, nu au putut ajunge în Regie. În schimb, ceilalţi aspiranţi la licenţa Pro – Andone, Cîrţu, Lăcătuş, Dan Petrescu, Rednic, Sabău, Orac, Ion Marin, Florin Marin, Poenaru – au urmărit cu toţii antrenamentul lui Balint. Nu a lipsit nici Emil Săndoi, antrenorul “pandurilor”, care a avut astfel prilejul de a-i “spiona” pe jucătorii Sportului, rivalii gorjenilor la promovarea în Divizia A.

23 martie 2004

Articoul asta a fost adaugat pe site la NEWS ieri seara. Nu vad dece a trebuit sa fie pus si pe forum! 🙄

dragos
    Member

din vara, daca va ramane tot la noi, balint ii va pune conditii lu’ siman, caci
    pentru acest retur, siman si-a uitat promisiunea de a nu mai transfera niciun jucator…..ce sa-i faci???? tentatii mari: deh, banu’ – ochiul……..????

Radu Dobrin
    Member

@97SiR wrote:

Articoul asta a fost adaugat pe site la NEWS ieri seara. Nu vad dece a trebuit sa fie pus si pe forum! 🙄

sincer sa fiu….nici eu nu ma mai uit asa de des pe “www.sportulstud.com” de cind cu forumul… 😳

Tavi
    Member

Mare minune daca Siman nu vinde locul in A …

Gabi Balint va fi secundul lui Hagi
    Gabi Balint este decis să părăsească la vară postul de antrenor al echipei Sportul Studenţesc, urmînd să devină secund al lui Gică Hagi la Galatasaray. Chiar dacă aproape a promovat cu echipa din Regie în Divizia A, Balint s-a înţeles deja cu fostul său coleg de la Steaua şi de la naţională, căruia i-a promis că îl va ajuta din sezonul viitor. Singurul obstacol în calea plecării sale în Turcia ar putea fi reprezentat de o demitere prematură a Regelui, din cauza rezultatelor slabe, dat fiind faptul că Galata, cu Hagi pe bancă, a suferit trei înfrîngeri în tot atîtea etape. Cristi Vlad

ultrasro
    Member

e antrenor pe plaja la Mamaia la Iaki :)

dragos
    Member

din pacate, suntem “parasiti” mereu de catre antrenori pentru o paine mai crescuta…..iar, baza sportiva din regie sta sa pice, nu alta……

07Ex
    Keymaster

M-as mira daca Balint va sta la noi la anul. Sa fin seriosi, in divizia B e usor. Vine Balint un sezon, ne promoveaza, zice lumea ca vezi Doamne e antrenor bun … s.a.m.d.
    Balint insa e constient ca la anul in divizia A va fi mult mai greu, Sportul putand chiar retrograda. Dece sa-si strice el imaginea de antrenor bun cand poate sa plece la alta echipa unde sa nu aiba batai de cap, nu?

cameliu
    Member

Stire din Romania Libera:

Dan Petrescu il va inlocui pe Gabi Balint in “Regie” Marti 20 Aprilie 2004

Dan Petrescu va fi, aproape sigur, antrenorul care va conduce Sportul Studentesc in sezonul viitor, el urmand a-l inlocui pe actualul tehnician al studentilor, Gabi Balint. “Mutarea” va fi posibila pentru ca Balint, la randul sau, este dorit de Gica Hagi pentru a-i fi secund la Galatasaray pentru un salariu, evident, mult mai atractiv decat in “Regie”. Cum repromovarea Sportului pe prima scena e aproape o certitudine – sapte puncte avans fata de Pandurii Tg. Jiu, a doua clasata -, inseamna ca Dan Petrescu isi va face foarte repede revenirea in Divizia A dupa experienta nereusita de la Rapid, care s-a incheiat dupa numai sase runde.

07Ex
    Keymaster

Nu stiu ce parere aveti voi fata de stirea asta, dar eu va spun sincer ca nu ma incanta faptul ca Dan Petrescu va reveni la Sportul. Parerea mea este ca Balint este un antrenor mult mai bun decat Dan Petrescu. Poate ca si din cauza asta il vrea Hagi in Turcia.

razvanR
    Member

Si eu cred ca Dan Petrescu va reveni la vara la Sportul.

Impreuna cu preparatorul fizic italian cred ca va face din Sportul o echipa buna, de prima jumatate a clasamentului, inca din primul an.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 96 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.