Gavril Pele Balint 03.01.1963

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Gavril Pele Balint 03.01.1963

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 96 total)
  • Author
    Radu Dobrin
    Member

si zici de mine ca am baut tulburel….. 😆 😆 😆

Tavi
    Member

@Radu Dobrin wrote:

si zici de mine ca am baut tulburel….. 😆 😆 😆

eram necajit si eu bai Raducu … le-am dat din putzul gandirii 😆 😆 😆

Dan Petrescu soferul lui Siman

Sambata la meciul din Colentina fostul antrenor din Regie si al Rapidului a fost vazut impreuna cu patronul Sportului Vasile Siman. Cei doi au vazut meciul impreuna si tot impreuna au plecat cu masina lui Dan Petrescu. Se pare ca Petrescu dupa ce a demisionat de la Rapid si-a gasit un nou job… sofer al lui Siman. 😆

ion
    Member

@George Apostol wrote:

Dan Petrescu soferul lui Siman

Sambata la meciul din Colentina fostul antrenor din Regie si al Rapidului a fost vazut impreuna cu patronul Sportului Vasile Siman. Cei doi au vazut meciul impreuna si tot impreuna au plecat cu masina lui Dan Petrescu. Se pare ca Petrescu dupa ce a demisionat de la Rapid si-a gasit un nou job… sofer al lui Siman. 😆

Cu toata lipsa de caracter (oarecum scuzabila) si cu alte pacate evidente(ingimfare si “nimeni nu e ca mine”) totusi Petrescu a reconstruit echipa (vinduta de Siman) si ne-a lasat promovati in A….Acum sofer ,nesofer l-as prefera la echipa deoarece avem nevoie de alt temperament .Balint zice ca nu-i nimic daca nu promovam …Iti dai seama ce intarire de moral le insufla jucatorilor!

ultrasro
    Member

Balint pare departe de jucatori in timpul meciului………Balan se accidenteaza si el il scoate pe Mazilu…. :(

dragos
    Member

dom’ne, nu stiu cum se comporta balint la nervi, insa pe banca il vad destul de calm…..toti antrenorii de pana acum – se exteriorizau: tipau la jucatori, urlau etc.; el este un tip calm….oare ii mai “trage de urechi”???
    oricum, ar MERITA sa fie urecheati……

Radu Dobrin
    Member

din vara..balint la galata (adjunctul lui gica)…iar petrescu inapoi…
    (ev.zilei)

..asta, bineinteles, pina ii flutura vre-un mitic o bancnota de 100 prin fata ochilor…

07Ex
    Keymaster

Asta ar putea fi doar un zvon. Eu personal il prefer pe Balint ca antrenor in locul lui Petrescu.

Si eu zic la fel il prefer pe Balint

Radu Dobrin
    Member

sigur ca si eu il prefer pe balint (sau pe oricine altcineva..) pentru simplul motiv ca petrescu este un mercenar….ieftin pe deasupra….dar idea ca balint sa lucreze cu hagi este mai mult decit plauzibila avind in vedere relatia dintre ei…

ps…sint curios cit de lunga va fi coada dintre picioarele lui petrescu cind se va intoarce in august :)

cameliu
    Member

Din Gazeta:

Ce a vrut să spună Balint?
    Gabi Balint, antrenorul Sportului Studenţesc, formaţie aflată la bătaie pentru promovare cu Pandurii, a afirmat recent într-o emisiune televizată că “şi dacă Pandurii nu vor promova, este foarte posibil ca publicul din Tîrgu Jiu să aibă fotbal de Divizia A de la toamnă!”. Chestionat ieri pe această temă, el a detaliat: “Nu m-am referit neapărat la o cumpărare sau o vînzare de loc, deşi zvonuri există. Prin ce am spus, eu m-am gîndit că şi Sportul, dacă va promova, şi-ar putea disputa meciurile de acasă la Tîrgu Jiu, pentru că în Regie nu se poate juca în A!”

„A trecut la trombon!”
    Directorul de imagine al clubului gorjean, Viorel Temelescu, a ripostat declaraţiilor antrenorului Sportului Studenţesc, Gabi Balint, care a afirmat că “studenţii” vor juca la Tîrgu Jiu dacă vor promova. “Balint este un tip simpatic şi glumeţ. Ştiam că el cînta la saxofon, dar văd că a trecut la un alt instrument, la trombon. Noi nu sîntem lăutari, ci sîntem fii de panduri. Sîmbătă ne vom comporta în teren exact cum s-au comportat pandurii lui Tudor Vladimirescu în 1821”, a spus Temelescu. / Monalisa Popescu (Tg. Jiu)

dragos
    Member

hagi abia il asteapta pe balint la galata…..SUCCES!!!

Tavi
    Member

@dragos wrote:

hagi abia il asteapta pe balint la galata…..SUCCES!!!

daca pleaca ia si jumate din echipa :?:

nu-l include si pe Siman in pachetul promotional :?: 😆

07Ex
    Keymaster

Nu cred ca va lua jucatori decat cu acordul lui Siman, iar cum Siman nu va da jucatorii pe un pret derizoriu cred ca Balint va pleca de unul singur. Daca e sa ia pe cineva poate doar pe Bucur.

Ce bine ar fi sa-l ia insa pe Siman. 😉

rhcp
    Member

Sa fim seriosi, daca Balint pleaca la Galata, n-are pe cine lua de la noi.
    Azi in Gazeta a aprut un interviu cu Siman:

Domnule Şiman, sînteţi mulţumit de prestaţia Sportului în acest sezon?
    Echipa a jucat bine, dar nu la nivelul pe care îl aşteptam eu. Formaţia pe care o avem acum este mai echilibrată decît cea care a promovat în 2001.

Va reveni Dan Petrescu ca antrenor la Sportul?
    Orice este posibil. Poate că noi îl vrem, dar trebuie ca şi el să ne vrea pe noi. Momentan Balint are contract pînă la 31 iunie. Am înţeles că există o ofertă pentru el să fie secundul lui Hagi la Galatasaray. Orice antrenor va veni la Sportul va trebui să se plieze pe cerinţele clubului: la noi este un anumit sistem de premiere şi trebuie folosită tactica 4-4-2. Nu putem schimba aşezarea în teren în funcţie de fiecare tehnician.

Sportul mai trebuie să obţină o victorie în ultimele trei etape pentru a promova. Ce obiectiv va avea echipa în Divizia A?Clasarea în primele formaţii ale campionatului. Evitarea retrogradării este un obiectiv care pe noi nu ne interesează. Decît să fim codaşi în Divizia A, mai bine pe primul loc în B.

18 mai 2004

Deci revine Danut….

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 96 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.