Gheorghe Mulţescu 13.11.1951

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Gheorghe Mulţescu 13.11.1951

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 135 total)
  • Author
    ashone
    Member

@wislafan wrote:

@ashone wrote:

dan petrescu nu a luat wisla de pe locul 1 si a terminat pe 2 la 4 puncte distanta de locul1? intreb si eu…

da, e adevar cand Dan a venit la Cracovia, Wisla a fost pe locul 1 cu 1 punct de distanta de Legia.
    Acuma Wisla e pe locul 2 cu 5 puncti de distanta de locul 1, si noi avem mai inca un meci cu Legia
    Dar echipa Wislei n-a facut transferurile in iarna si a pierdut doi jucatori cei mai buni. Noi am pierdut la fel 4 jucatori accidentati.
    Suporterii sint siguri ca Dan a schimbat si a ameliorat stilul echipei. Asta e important

TREBUIA SA IMI SPUI ASTA LA INCEPUTUL RETURULUI!!!!!!!!!! CISTIGAM BANI FRUMOSI LA PARIURI DACA STIAM ASTA!!!! 😉

stefan
    Member

meci greu la bacau, nimic de zis, al treilea la rand de acest gen. au trecut 3, mai sunt 3.
    de ce am postat aici? pentru ca la 2-1 nu m-am gandit la altceva decat la sanatatea lui multescu. tare inima mai are omul asta!

Tot respectul pentru un om in care nu prea am avut incredere la inceputul campionatului.
    Ma bucur enorm ca m-am inselat. sa-mi fie rusine.
    Sper sa nu-i mai dea jucatorii motive sa-l doara inima. :)

Cat despre mine… sincer de tot, nu stiu cum o sa trec peste meciurile cu steaua si rapid. Pe bune. Traiesc atat de intens fiecare meci incat o iau razna.
    O sa am nevoie de calmante. ca dupa meciul cu Iasi-ul.

Haide Sportule! Hai ca se poate!

Bob
    Member

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

Tot respectul pentru un om in care nu prea am avut incredere la inceputul campionatului.
    Ma bucur enorm ca m-am inselat. sa-mi fie rusine.
    Sper sa nu-i mai dea jucatorii motive sa-l doara inima. :)

Cat despre mine… sincer de tot, nu stiu cum o sa trec peste meciurile cu steaua si rapid. Pe bune. Traiesc atat de intens fiecare meci incat o iau razna.
    O sa am nevoie de calmante. ca dupa meciul cu Iasi-ul.

Haide Sportule! Hai ca se poate!

In fapt, “triunghiul mortii” dinamo-steaua-rapid, mai are doar 2 colturi. Vom iesi INVINGATORI!!!

Sincer,
    …si eu m-am indoit de Multescu.

Zibling
    Member

Cam asa e, si eu il vedeam pe Gigi Multescu ca un antrenor blajin, care va fi moale cu jucatorii si nu dur precum Dan Petrescu, insa chiar daca ultima parte e partial adevarata, vad ca asta e ceea ce e benefic “studentilor” – un pic de libertate in viatza sportiva si in rest stiu ei ce au de facut.

Hai ca mai sunt 3 etape si se va incheia un sezon senzatzional.

cameliu
    Member

gsp:

Mulţescu renegociază
    Antrenorul Gigi Mulţescu discută astăzi cu patronul Vasile Şiman despre posibilitatea prelungirii colaborării. Mulţescu a declarat: “Sînt şanse să rămîn la Sportul şi în sezonul viitor. Depinde însă de mai mulţi factori. Vreau mărirea contractului, pentru că am cel mai mic salariu din prima ligă. Apoi, trebuie să aflu ce lot rămîne, pentru că 4-5 titulari şi-au exprimat dorinţa să plece”. (Viorel Tudorache)

13 iunie 2006

crys41
    Member

Ar fi grozav daca si-ar prelungi contractul :).
    Numai ca apare problema subtierii lotului si nu stiu ce figura va face echipa in sezonul viitor.
    Tare ma tem ca Multescu va tine cont si de jucatorii care vor pleca si ar putea sa refuze prelungirea :(.

Sper ca Domnul Multescu sa ramana, a facut o treaba foarte buna in returul asta la echipa. Daca vor pleca cativa jucatori sper sa aiba mana buna impreuna cu Siman la jucatorii pe care ii vor aduce. Iar daca la anul vom reusi sa terminam pe acelasi loc pe care am terminat si anul asta sigur mergem in UEFA.

Spawn09
    Member

vom putea face fata si fara cativa jucatori de baza (mazilu,balan) sa speram…

ashone
    Member

@Spawn09 wrote:

vom putea face fata si fara cativa jucatori de baza (mazilu,balan) sa speram…

s-a vazut cu bistrita cum facem fata fara lazar,balan,mazilu….avem insa rezerve bune dar trebuie meciuri amicale la greu ca sa se faca omogenizarea lotului.

Spawn09
    Member

stancioiu si cruceru sunt liberi de contract si cred ca din toamna ne parasesc….

Blue Eyes
    Member

Multescu e un antrenor SUPER BUN :P..Dar>>>
    Io as vrea sa vina k antrenor Ionut Popa !
    Gasca nebuna are nevoie de un antrenor k Popa …:P
    Parerea mea …
    :D
    Sa fim mai rai …sa-i calcam pe toti pe cap :P….
    M-am saturat sa mancam bataie in momentele cele mai importante ….
    Multescu seamana mai mult ku Mos Craciun. E bun, intelegator, e prieten cu jucatorii…bla…bla …bla…

TheJackal
    Member

….si are rezultate…

sorin
    Member

Gheorghe Mulţescu va fi noul antrenor al FC Vaslui

Antrenorul Gheorghe Mulţescu a declarat, marţi, că în proporţie de 99 la sută va semna un contract cu FC Vaslui, după ce Ioan Sdrobiş a renunţat la conducerea tehnică a formaţiei moldovene.

“În proporţie de 99 la sută voi semna cu FC Vaslui. Negocierile sunt foarte avansate cu conducerea clubului, urmând să mă întâlnesc în această seară cu reprezentanţii grupării, în vederea semnării contractului. Miercuri, voi ţine o conferinţă de presă în care voi prezenta mai multe detalii. Am ales Vasluiul pentru publicul minunat şi cred că voi reuşi să reabilitez echipa”, a spus Mulţescu.

Mulţescu, care a precizat că niciun jucător vasluian nu mai este transferabil, va fi ajutat de către Dorel Chiriac, alături de care a pregătit, în returul ediţiei 2006/2007, pe Sportul Studenţesc.

Tehnicianul Ioan Sdrobiş a părăsit, marţi, gruparea FC Vaslui, deşi el urma să semneze un contract pentru cel puţin un sezon. “Jucătorii buni au plecat, iar cei care au fost chemaţi din vechea formulă de joc nu au mai venit. Acum, una peste alta, a mai venit şi Primăria să refacă gazonul, când mai sunt doar trei săptămâni până la startul campionatului. Indiferent cât sunt de curajos nu pot să mă bat în astfel de situaţii”, a spus Sdrobiş.

După plecarea lui Sdrobiş, la conducerea tehnică a echipei a rămas Sorin Sava. La antrenamentul de marţi au participat 16 jucători, dar a lipsit Ionuţ Badea, directorul sportiv Cătălin Popa spunând că acesta se află pe lista de transferuri.

Spawn09
    Member

Si noul antrenor cine va fi la Sportul Studentesc?

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 135 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.