Gheorghe Mulţescu 13.11.1951

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Gheorghe Mulţescu 13.11.1951

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 135 total)
  • Author
    adi
    Member

Nu inteleg ce cauta D-l Multescu la FC Vaslui, atata timp cat D-l Porumboiu isi va retrage sprijinul financiar acolo.

sorin
    Member
    Spawn09 wrote:
    Si noul antrenor cine va fi la Sportul Studentesc?[/quote
    ziarele zic Balint…
    mihada
    Member

Multescu la Vaslui. Pentru mine este un lucru ilogic si incredibil.

Giani
    Member

@mihada wrote:

Multescu la Vaslui. Pentru mine este un lucru ilogic si incredibil.

Sincer nu ii vad motivatia. Sanse de performanta zero, poate doar sa ia mai multi bani. I-o fi si lui Gigi foame, probabil, desi nu cred.

razvanR
    Member

Multescu a adus cele mai bune rezultate pentru Sportul Studentesc in ultimii 20 ani:
    – locul 3-4 in Cupa Romaniei in 2001:
    – promovare in 2001;
    – locul 3-4 in Divizia A in 2006.

Multumiri si succes in continuare!

07Ex
    Keymaster

Imi pare rau ca a plecat Multescu, dar ii urez numai bine la FC Vaslui. Pacat ca nu a vrut sa ramana la noi unde ar fi putut face o figura frumoasa anul asta. Nu inteleg dece a vrut sa plece dar banuiesc ca a fost ceva la mijloc care l-a indrumat sa nu mai antreneze in Regie. Probabil ca ori Siman nu a vrut sa-l plateasca mai mult or poate stie el ca vor pleca jucatori si nu a mai vrut sa stea la noi. Pacat!

Radu Dobrin
    Member

Sigur ca ce a facut multescu merita din plin recunostinta si respectul nostru. Ce ma deruteaza pe mine este alegerea lui acum. Daca a facut-o doar pentru bani (la alta explicatie nu ma duce capul…mai ales avind in vedere destinatia), sa ii fie rusine.

Giani
    Member

Indiferent de motivul plecarii, sunt de parere ca nu a ales cea mai buna solutie. Oricum, merita apreciat faptul ca, sub conducerea lui, Sportul a obtinut cele mai bune performante in ultimii 20 de ani.

dragos
    Member

‘Nea GIGI nu UITA: REGIA E CASA TA !!!!!!

cameliu
    Member

SPORTUL
    Gigi Mulţescu, din nou la Sportul
    Gheorghe Multescu a fost numit astazi 29 septembrie 2006 in functia de antrenor principal la FC SPORTUL STUDENTESC, acesta va semna un contract pe 3 ani avand ca principal obiectiv promovarea in Liga 1 .

07Ex
    Keymaster

@cameliu wrote:

SPORTUL
    Gigi Mulţescu, din nou la Sportul
    Gheorghe Multescu a fost numit astazi 29 septembrie 2006 in functia de antrenor principal la FC SPORTUL STUDENTESC, acesta va semna un contract pe 3 ani avand ca principal obiectiv promovarea in Liga 1 .

In sfarsit o veste buna. Hai ca-l mut de la foste glorii la sezonul actual.

07Ex
    Keymaster

Mulţescu a revenit ca antrenor la Sportul Studenţesc

Tehnicianul Gheorghe Mulţescu a revenit în funcţia de antrenor al echipei Sportul Stundeţesc după ce a ajuns la un acord cu patronul grupării din Regie, Vasile Şiman.

“Mulţescu va fi antrenorul Sportului în următorii trei ani. El este cea mai bună soluţie pentru noi în acest moment şi mă bucur că azi-noapte (n.r. – joi noapte) am reuşit să îl conving să se întoarcă aici. Ştiu că s-au vehiculat mai multe nume de antrenori, dar el este singurul cu care am discutat în această perioadă. La finalul sezonului noi am fi vrut să continuăm cu el, dar atunci a ales Vasluiul”, a declarat Vasile Şiman.

Patronul Sportului Stundenţesc a precizat că obiectivul tehnicianului este promovarea în prima ligă. “Noi nu putem să ne propunem decât promovarea, altă variantă nu avem. Acum este o situaţie foarte grea, dar noi avem încredere că jucătorii vor ajuta echipa să iasă din această pasă proastă”, a adăugat Şiman.

Gheorghe Mulţescu, prezent astăzi la primul antrenament al zilei, a condus Sportul Studenţesc în returul sezonului trecut, dar a renunţat la prelungirea contractului, semnând cu FC Vaslui. Duminică, după meciul de pe teren propriu cu Poli Iaşi, scor 1-1, din etapa a IX-a a Ligii I, tehnicianul şi-a anunţat demisia de la echipa vasluiană. El îl înlocuieşte pe Cezar Zamfir, care a condus echipa în debutul acestei ediţii a Ligii a II-a.

lucian
    Member

e momentul sa revenim!!! usor, usor sper sa urcam in clasament….. stiu ca nu poate face minuni peste noapte, mai ales cu jucatorii care sint acum la echipa!
    cred ca a ales cu inima si de mult nu m-am mai bucurat ca acum, cand am aflat vestea asta! sa incepem sa redevenim optimisti!

nu imi doresc decat sa urcam un loc pe etapa si asta incepand din returul campionatului!

franz_kafka
    Member

Nu stiu daca avem forta necesara de a promova in aceasta editie de campionat (si nici nu e prea indicat, pt ca nu cred ca vom rezista), dar in mod cert vom evita cu succes spectrul retrogradarii, care se conturase in saptamana suprarealista, si se vor pune bazele unei noi echipe capabile peste cativa ani ca SS sa fie in stare sa tavaleasca SDR-ul si acolitii sai prin splendoarea ierbii si a prafului de pe stadioanele patriei …

Bine ai venit domn’ profesor ! Bine ai venit nea’ Gigi !

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 135 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.