Gheorghe Mulţescu 13.11.1951

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Gheorghe Mulţescu 13.11.1951

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 135 total)
  • Author
    Giani
    Member

Welcome back! domnule Diriginte :). In sfarsit, dupa atata fum si ceata, avem o veste buna. Odata cu revenirea lui Multescu devin optimist, pentru ca are in spate o serie de argumente:
    1. Cunoaste foarte bine jucatorii, chiar daca multi dintre acestia au fost rezerve sezonul trecut.
    2. Dupa cum spuneam si mai devreme, cand a plecat la Vaslui: sub bagheta lui am reusit o promovare, urmata de cea mai buna performanta in ultimii 20 de ani (locul 4)
    3. Stie sa comunice foarte bine cu jucatorii, stie sa se impuna in fata acestora intrun mod natural, placut, fara inutile excese de autoritate. Dupa aceasta miscare inspirata, sa nu ne mire daca in scurt timp Varga va reveni la echipa.

Franz zicea ca nu este cazul sa ne gandim la promovare. In cazul lui Multescu, nu se pune problema, sunt convins ca va trage la castigarea seriei.

ovidiu
    Member

“DEZAMAGIT
    Interviu / GIGI MULTESCU Tehnicianul e nemultumit de stadiul în care a ajuns Sportul Studentesc în doar câteva luni

Desi Sportul a câstigat cu 2-1 meciul cu FC Sacele, antrenorul Gigi Multescu spune ca are mult de lucru pâna a readuce echipa pe linia de plutire.
    V-ati reîntors în Regie cu o victorie. Sunteti multumit?
    Nu, deloc. Am câstigat, ce-i drept, dar de modul în care au jucat fotbalistii am ramas aproape surprins. Sunt dezamagit. Nu mi-am imaginat ca echipa ar putea ajunge într-un stadiu ca asta în asa scurt timp. Nu sunt deloc multumit, decât poate de scor, ca în rest, nu am niciun motiv sa fiu multumit.
    Nu i-ati mai urmarit pe “studenti” de când ati plecat la Vaslui?
    Am fost foarte ocupat, nu am avut timp, dar normal ca am aflat de evolutiile aproape catastrofale pe care le-au avut în ultimele etape.
    Cu Siman ati vorbit despre club?
    El m-a convins sa revin în Regie, dar am acceptat si pentru ca voiam sa ma întorc în Bucuresti. Dar nu stiam ce ma asteapta aici, ca alta ar fi fost situatia atunci.
    Cum planuiti sa revigorati echipa?
    Vom face mai multe transferuri în iarna, se vor aduce mai multi jucatori pentru ca mai mult ca sigur altfel nu vom putea promova niciodata. Asta este ce speram sa se întâmple în iarna, dar pâna atunci, ne va fi foarte greu.”

Comentariile mai tarziu.
    Si din declaratiile celor ce vad meciurile in direct impreuna cu ale antrenorului inteleg ca echipa s-a plafonat si se “integreaza” foarte bine in divizia B.
    Ingrijorator 😳 !!!!!!

VIVA SPORTUL STUDENTESC

Tavi
    Member

@ovidiu wrote:

… am acceptat si pentru ca voiam sa ma întorc în Bucuresti. Dar nu stiam ce ma asteapta aici, ca alta ar fi fost situatia atunci.

De asta va intrebam daca stiti ceva despre contractul lui Gigi. Ce ganduri are el pentru cei 3 ani de contract? anul 1: promovare, anul 2: podium in liga I si anul 3 cupe europene??? sau 3 ani oricum si daca nu-mi convine plec oricand :?

franz_kafka
    Member

Astazi, ma plimbam printr-un magazin de electrocasnice de prin targ, cand aud ca-mi suna in urechi niste versuri (probabil, ale formatiei VANK, nu prea ma pricep la muzica), pe care cred ca, pt binele clubului, ar trebui sa i le fredoneze SS lui G. Multescu:
    Nu mai vreau iubire cu imprumut,
    De asta am mai avut,
    Vreau dragoste numai a mea,
    Oare cine imi poate da?
    Sper sa fi retinut exact versurile.

dragos
    Member

CAT NE-AI LIPSIT PROFESORE !!!

de cum ai plecat, elevii si-au facut de cap cu “eternul” secund….
    trebuie sa-i revigorezi !!!

problema este alta: daca ar fi stiu in ce stadiu este echipa, ar fi spus PAS!!

oricum, niciun contract nu este batut in cuie !!!

SPER SA FACA ECHIPA, caci noi nu mai avem rabdare !!!

SUCCES !!!!

Zibling
    Member

@dragos wrote:

Eh, Dragos, uite ca eu unul mai am rabdare. Mai bine un sezon mizerabil, urmat de 3-4 sezoane in care echipa sa joace bine, decat 5 sezoane in mediocritate.

Giani
    Member

Eu sunt de acord cu Andrei. Momentan echipa se bazeaza pe juniori si foste rezerve, singurii care au fost titulari sezonul trecut fiind Varga, Ferfelea, Oae, si cei doi fundasi centrali (Secareanu si Ratiu). Poate daca isi revine Balan si nu il va bate un gand de duca (desi este foarte greu de crezut ca nu va pleca la iarna) vom putea miza pe sase “veterani”. In rest discutam despre Popescu (nu inteleg de ce a fost preferat Stancioiu in defavoarea lui), Tarnacop, Cazan, Postolache etc., jucatori poate valorosi, dar tineri si fara jocuri in picioare. Poate doua sezoane in liga secunda ar fi o mare sansa pentru acesti jucatori tineri (unii chiar juniori) pentru a prinde experienta si a se afirma. Dar cum Multescu nu se multumeste cu jumatatile de masura, sunt convins ca va trage pentru locul 2.

lucian
    Member

nimeni dintre noi nu se mai indoieste de capacitatile lui multescu (cel putin la sportul)… insa, cel mai important este sa aiba rabdare, rabdare si iar rabdare. punandu-ne in sufletul lui a gresit prin ultimele 2 decizii luate:
    1. ca a plecat de la sportul;
    2. ca a revenit la sportul necunoscand situatia reala a echipei, si recunoscand lucrul acesta;

dar, fiindca din fericire ne-am “pricopsit” cu el si de ce nu am spera macar ca returul avut in anul precedent sa se repete? din fericire nu prea greseste cand e vorba de exprimarea echipei in teren… chiar am inceput sa adunam puncte si e pacat sa nu ne batem pentru promovare, chiar daca o sa terminam turul la 10 puncte distanta de lider… mai ales ca incepe sa se schimbe ceva. sper ca sambata sa nu inghet degeaba pe stadion si sa mai urcam macar un loc in clasament!

Giani
    Member

Nu cred ca vom ingheta, pentru weekend s-a anuntat o vreme foarte clada

dragos
    Member

@Zibling wrote:

@dragos wrote:

Eh, Dragos, uite ca eu unul mai am rabdare. Mai bine un sezon mizerabil, urmat de 3-4 sezoane in care echipa sa joace bine, decat 5 sezoane in mediocritate.

ar fi de preferat, ca in sezonul “mizerabil” sa nu retrogradam, ca apoi, vedem noi…….
    oricum, fara jucatori cu experienta, promovarea nu ar putea fi posibila, iar, totusi, daca s-ar produce, in prima liga ne-ar fi extrem de greu.
    asadar, hai promovare !!!!

Giani
    Member

Intrucat din motive “obiective” nu am aterizat pe stadion, relatez din opiniile celor prezenti la meci. In unanimitate (si nu de aceea impusa de sus, ca la fondatorii cluburilor militiei si armatei rosii) parerile au fost ca, in prima liga, dupa jocul prestat astazi, am fi fost relaxati la mijlocul clasamentului. Faptul ca scorul a fost doar 1-0 si nu 7 sau 8 s-a datorat, zic martorii oculari, impreciziei atacantilor nostri (a excelat Oae, care a ratat de pe linia de poarta).

In stilul caracteristic, Multescu a luat un grup de jucatori si chiar a facut o echipa. Se pare ca “profetia” lui Ultras se adevereste: a venit 15 octombrie si Sportul joaca.

franz_kafka
    Member

@Giani wrote:

Poate daca isi revine Balan si nu il va bate un gand de duca (desi este foarte greu de crezut ca nu va pleca la iarna)…

Daca tot suntem in anul 2006 si comemoram implinirea a 390 de ani de la moartea lui W. Shakespeare, atunci, in privinta lui Tibi Balan, nu putem rosti decat celebra replica: Maurul si-a facut datoria, maurul poate sa plece!
    Asa mi se pare corect…

Tavi
    Member

@franz_kafka wrote:

@Giani wrote:

Poate daca isi revine Balan si nu il va bate un gand de duca (desi este foarte greu de crezut ca nu va pleca la iarna)…

Daca tot suntem in anul 2006 si comemoram implinirea a 390 de ani de la moartea lui W. Shakespeare, atunci, in privinta lui Tibi Balan, nu putem rosti decat celebra replica: Maurul si-a facut datoria, maurul poate sa plece!
    Asa mi se pare corect…

Pana una alta “Maurul” a stat in peluza langa noi spre deosebire de Ionut Mazilu care a fost prea ocupat sa dea interviuri :(

ashone
    Member

@Tavi wrote:

@franz_kafka wrote:

@Giani wrote:

Asa mi se pare corect…

Pana una alta “Maurul” a stat in peluza langa noi spre deosebire de Ionut Mazilu care a fost prea ocupat sa dea interviuri :(

si costi lazar a stat si am facut poze cu el…dedu la fel… aici e de discutat, dupa cum ne-a simtit fiecare jucator mai apropape sau nu de el..

Giani
    Member

Ma bucur sa aud ca “Maurul” a stat in peluza. Asta spune multe.

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 135 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.