Gheorghe Mulţescu 13.11.1951

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Gheorghe Mulţescu 13.11.1951

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 135 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

E oficial! Mulţescu, antrenor la Progresul!

În urmă cu puţin timp a început antrenamentul echipei Progresul în complexul sportiv din Cotroceni. Principala surpriză o constituie prezenţa lui Gigi Mulţescu în postura de antrenor principal, fiind secondat se pare de către Ilie Rontea. Deasemenea, la teren sunt prezenţi Marian Dodu şi Bogdan Tohăneanu. Conform declaraţiilor oficialilor Progresului, formaţia din Cotroceni va fi programată pentru meciul cu Snagovul contând pentru etapa a doua a returului. Mai mult, se pare că s-a obţinut şi reprogramarea meciului din runda trecută cu Dunărea Galaţi. (Alexandru Amironoaiei)

dragos
    Member

of, la noi nu putea sa se reintoarca ?? :-? :-?

Giani
    Member

De ce Dragos? Nu a fost si in urma cu 2 ani, si tot degeaba? Politica antrenorului Multescu nu prea coincide cu politica ucrainianului.

dragos
    Member

@Giani wrote:

De ce Dragos? Nu a fost si in urma cu 2 ani, si tot degeaba? Politica antrenorului Multescu nu prea coincide cu politica ucrainianului.

pai da, daca antrenorul isi doreste performanta, trebuie sa se gaseasca un “patron beautiful mind”, care sa vrea contrariul…
    X( X( X(

dragos
    Member

‘nea Gigi antreneaza pe Ceahlaul.
    poate-poate ii scapa de retrogradare.

dragos
    Member

‘nea Gigi – iti urez BINE AI REVENIT in Regie !!
    am avut si voi avea pt tine – toata stima – JOS PALARIA !!

BAFTA !!!

07Ex
    Keymaster

Si mie imi pare bine ca a revenit Multescu la echipa. Poate asa sa reusim si noi sa facem baremul.

dragos
    Member

Multescu a demisionat datorita situatiei create de javra de sile !!!
    TOTI jucatorii au refuzat sa intre in cantonament pentru neplata salariilor si au plecat acasa……asadar, sile iti multumim , ca iti bati joc de acest MARE ANTRENOR, jucatori si tot ceea ce inseamna SPORTUL !!!
    sile ramai o MARE JAVRA ORDINARA si sper sa te vad plecand din regie curand.
    du-te in moldova ta si lasa romania asa cum este….ramai un avar ingamfat, ce NU ai nicio legatura cu fotbalul.

razvan
    Member

Mulțescu live la Recurs. Punctele cheie:

• Totul se dezintegrează, pe asta ați auzit-o deja, videoul e aici: http://tv.gsp.ro/Gigi-Mul-escu-Nu-aveam-ce-s-mai-antrenez-r-m-sesem-16693.html%5B/*:3o0rjwsd%5D
    • Echipa e printre cele mai dezavantajate[/*:3o0rjwsd]
    • “Eu am vrut să mă duc în altă parte, dar nu s-a potivit”[/*:3o0rjwsd]
    • Un arbitraj sub nivelul jocului. Tot suntem amenințați că o să vedem și faze, dar ne întrerup burdihanele patronilor de liga 1, prin telefon[/*:3o0rjwsd]
    • Ar trebui să vedeți ce penalty ridicol au primit Pandurii azi. Mulțescu profită de ocazie ca să spună că a numărat 3 roșii neacordate și 15 erori în meciul cu Cluj[/*:3o0rjwsd]
    • “Eu am vrut să mă duc în altă parte, dar nu s-a potivit”[/*:3o0rjwsd]
    • Gigi zice că hențul ăla din final nu e henț, expertul în arbitraj expertizează altfel. Ca de obicei, profesioniștii din televiziuni nu au o filmare din spatele porții și nu văd ce-a văzut o peluză întreagă[/*:3o0rjwsd]
    • Nikolic era de roșu. Asistentul a întors decizia[/*:3o0rjwsd]
    • Publicitate. Urmează întrebările pe care voi, publicul, le-ați pus pe internet. Niciodată dacă după emisiune te duci pe internet nu găsești întrebările astea[/*:3o0rjwsd]
    • “Noi însăși” (Sorin Ghionea, întrebat care este cel mai mare adversar al lor. Bun, pronumele alea sunt chiar greu de nimerit, dar…)[/*:3o0rjwsd]
    • – La ce echipe v-ați simțit cel mai bine?
      – Mai multe, Vaslui, Sportul, Timișoara[/*:3o0rjwsd]
    • – Problema la Sportul e lipsa valorii sau motivației?
      – Nu atât a valorii, dar posturile nu sunt acoperite[/*:3o0rjwsd]
    • – Cum l-ați convins pe Bălan să revină?
      – Păi, le-am spus jucătorilor că e mai util pentru ei să joace decât să stea[/*:3o0rjwsd]
    • – Sunt tineri interesanți care vin din urmă la Sportul și ar putea ataca o promovare?
      – Nu prea[/*:3o0rjwsd]
    • – Credeți că era o soluție ca Tibi Bălan să fie lăsat liber să-și găsească o echipă (ceva de genul, formulat prost)
      – S-a încercat să i se găsească o echipă, să plece, și în vară și în iarnă, n-a mers[/*:3o0rjwsd]
    • Pe final sunt prezentate meciurile din etapa viitoare, cel de la Astra apare la 17, in alte părți e la 15:30. Dar nu asta e foarte important acum.[/*:3o0rjwsd]
    • Ne revedem duminica viitoare.[/*:3o0rjwsd]
    dragos
    Member

‘nea Multescu merita TOATE LAUDELE pt ceea a facut si face pt acest club SARAC !!!!

este singurul antrenor care s-a inhamat la ceva ce pare IMPOSIBIL de realizat….altii i-au spus PAS lu’ sile
    are atat calitati de bun antrenor cat si de psiholog;

a reusit MULTE lucruri in acest SCURT timp, in ciuda lipsei PLATILOR:

– a reusit sa-i readuca in echipa pe Postolache, Balan, Cazan;
    – a reusit sa creeze o stare buna de spirit la echipa;
    – a reusit sa aduca puncte;
    – a reusit sa faca ca, echipa sa joace;

inaintea meciului cu timisoara jucatorii nu au vrut sa intre in cantonament, insa i-a convins ca, trebuie sa o faca.
    dupa meci, refuzul a devenit GENERAL !!

ii “multumim” (cu frigiderul plin de carne) lu’ sile pt ca face in asa fel incat ce construieste un OM, el sa darame prin nepasare, rea vointa, cretinism !

NGM@
    Member

SA CIOCNIM UN ….PAHAR-ERA SA ZIC OU- PT RE-REVENIREA LUI MULTESCU.
    VOM VENI CU PUNCTE DE LA PLOIESTI !!!

dragos
    Member

@NGM@ wrote:

SA CIOCNIM UN ….PAHAR-ERA SA ZIC OU- PT RE-REVENIREA LUI MULTESCU.
    VOM VENI CU PUNCTE DE LA PLOIESTI !!!

deja am ciocnit.

Nea Gigi tine prea mult la noi ca sa ne lase la greu. Caracter adevarat, nu maciuci ca moldovan si gabi popescu.

dragos
    Member

este un MARE OM, MARE CARACTER !!!
    am o mare stima pt el.
    il simt aproape. :ymhug:

dragos
    Member

LA MULTI ANI, GIGI !!!
    MULTI ANI TRAIASCA de 10x !!! :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

SA FII SANATOS si sa ai parte numai de bucurii !!! :ymparty:
    LE MERITI !!! :ymapplause:

(re)aducerea lui Vali denota, ca ‘nea Gigi prefera “vechea” garda a sportului, cu care spulbera liga secunda in urma cu mai bine de 10 ani.

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 135 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.