gimnastica ritmica

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Author
    Anonymous
    Member

Stiati ca avem una dintre cele mai bune trupe de gimnastica ritmica din Romania?
    Sportul Studentesc Bucuresti, antrenoare Irina Deleanu si Maria Garba.
    Despre Irina Deleanu nu cred ca trebuie sa mai zic ceva. Dati si voi o cautare in Google. Mai nou este si presedinta federatiei de ritmica din Ro.
    Pustoaicele au inceput sa aiba rezultate in Europa. Si sunt inca mici!
    Cazimir, daca vrei iti trimit niste poze. E pacat sa nu ne laudam un pic. Avem totusi cel mai bun lot din tara.

07Ex
    Keymaster

N-am stiut lucrul asta dar imi pare bine sa aud ca suntem si noi buni la ceva. Cat despre poze daca ai trimite-le si le voi pune pe site.

Anonymous
    Member

@Gabi wrote:

Stiati ca avem una dintre cele mai bune trupe de gimnastica ritmica din Romania?
    Sportul Studentesc Bucuresti, antrenoare Irina Deleanu si Maria Garba.
    Despre Irina Deleanu nu cred ca trebuie sa mai zic ceva. Dati si voi o cautare in Google. Mai nou este si presedinta federatiei de ritmica din Ro.
    Pustoaicele au inceput sa aiba rezultate in Europa. Si sunt inca mici!
    Cazimir, daca vrei iti trimit niste poze. E pacat sa nu ne laudam un pic. Avem totusi cel mai bun lot din tara.

AFLA CA MAI SUNT SI ALTE FETE BUNE LA GIMNASTICA.DAR NU SE V-A STI NIMIC DE ELE,ATATA TIMP CAT IRINA DELEANU V-A REPREZENTA CLUBUL PERSONAL SI NU TARA,CA PRESEDINTE DE FEDERATIE.

Gabi
    Member

Domnule ambasador, ce onoare, ma bucur ca ne cititi. E bine ca nu va preocupa numai politica, face piciorul mic.
    Din pacate trebuie sa va contrazic olecutza.
    1. Irina Deleanu este presedintele federatiei de cateva luni, de prin primavara, mai exact.
    2. Aveti cumva idee care a fost bugetul acestei federatii (nou infiintzate) pe anul in curs? Sunt sigur ca nu! Va spun eu, ZERO lei. Spuneti ca nu o preocupa decat clubul personal si gresiti din nou. Pana una alta a organizat cursuri de pregtire pt. TOTI antrenorii din tara (care au avut bunavointa sa participe), concursuri la care a invitat toate cluburile mari, ca sa nu mai vorbim de “nationalele” din acest an. Le puteti compara cu cele de anul trecut, de la Brasov? Pe banii cui credeti ca s-au facut? Cine a atras sponsorii?
    3. Evident ca sunt fete talentate prin toate cluburile, am vazut cu ochii mei! Insa le-ar mai trebui si un antrenor bun. Fetele de la Sportul au batut cam tot ce misca si anul trecut cand nu era Irina Deleanu presedinte, sa fim seriosi.
    4. Din cate stiu eu, Irina Deleanu este presedintele federatiei DOAR in Romania. Ma insel cumva? Daca nu, cum ramane cu concursurile internationale pe care aceste fetite le-au castigat? 😆
    5. Daca ati fi proprietarul unul club si ati primi invitatia de a participa la un astfel de concurs, cu ce copii v-ati duce??? Ati da banu’ din buzunar pentru altii? Si alte cluburi primesc astfel de invitatii numai ca nu vor sa scoata paraua. “E” niste costuri, avion, hotel etc.

Cam astea ar fi adaugirile mele la subtilele dvs. apropouri.

p.s. daca nu sunteti ambasadorul SUA, Michael Guest, nu e vina mea, asa v-ati semnat. Va astept in septembrie la Cupa Irina Deleanu, concurs international la care cu siguranta sunt invitate si fetitele de care vorbeati.
    Vedeti ca vin si de prin Bulgaria, Belgia, Austria, Ucraina etc, sa nu va mire daca le “aranjeaza” doamna Deleanu un podium si nu mai prindeti in primele opt.

Cu stima,
    Gabi Piscupescu

Tavi
    Member

Gabi, informatiile tale sunt binevenite si ma bucur ca l-ai pus la punct pe “dl ambasador”. Daca ai acces la astfel de informatii te rog sa le postezi mai des.

In ceea ce priveste pe neaveniti si frustratii care apar pe forum s-a ocupat Cazimir de ei!

Asha ca o sa-i vedem doar daca au curaj sa se inregistreze sub vreo porecla … ca de numele lor mai mult ca sigur ca le e rusine.

Gabi
    Member

Eu ii inteleg supararea, si eu m-am ofticat cand a iesit fiica-mea pe sapte la Cupa Sportul Studentesc, dar asta-i sportul!
    Fetele astea muncesc mai mult ca fotbalistii, 4-5 ore de antrenament pe zi, cantonamente si concursuri internationale (platite de doamna Deleanu din buzunarul propriu), si pe langa toate astea mai au si scoala.
    Cand celelalte cluburi vor intelege ca numai asa se poate realiza ceva, poate ca va fi si concurenta mai mare. Eu stiu ca doare, fetele noastre au luat 18 medalii la “nationale” (parca, daca n-or fi fost 19) din 23 puse in joc. Numai cine n-a fost in sala poate afirma ca n-au fost mai bune.

Cele bune,
    Gabi

07Ex
    Keymaster

@Tavi wrote:

In ceea ce priveste pe neaveniti si frustratii care apar pe forum s-a ocupat Cazimir de ei!

… si ma voi ocupa in continuare daca vor continua cu magariile. :)

In alta ordine de idei, multumim mult Gabi pentru toate informatiile puse pe forum.

diancu
    Member

fetele bune au fost premiate si nu au fost numai de la sportul studentesc. pina una alta Irina Deleanu a putut face ca gimnastica ritmica sa nu fie a saptea roata la caruta gimnasticii lu alde Belu, nume predestinat. Asa ca fa bine si cind deschizi discutia, intereseaza-te despre ce vorbesti. de astia ca matale, frustrat adica de ploada care a scapat cercul in balarii, am podul plin. deschide ochii si inchide pliscul. ciocu’ mic, in traducere libera.

diancu
    Member

uitasem ghilimelele de la frustratu’ de nea guest…

sa nu uit si altceva. nu mai fusesem vreodata la asemenea sport si am vazut cu ochii mei ce si cum. de exemplu pentru ca nu a avut echipa completa la categorie de virsta 3, sportul studentesc nu a putut urca pe podium cu toate ca doua gimnaste, irina si sara, au avut cele mai mari note. nu de alta dar se poate crede ca Irina Deleanu isi bate medaliile acasa la ea.

scuze dar m-am infuriat.

07Ex
    Keymaster

@diancu wrote:

uitasem ghilimelele de la frustratu’ de nea guest…

diancu, daca vrei poti sa editezi mesajele deja postate; click pe Edit

@diancu wrote:

scuze dar m-am infuriat.

:) Din cauza asta nu-i mai lasam pe “guests” sa scrie mesaje pe forum decat daca sunt inregistrati.

In alta ordine de idei, bun venit la noi pe forum. :D

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.