Glume…

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 648 total)
  • Author
    Tavi
    Member

@ultrasro wrote:

Pe 7 octombrie o sa batem in sfarsit pe cineva si nu o se-i mai lase in RAI :)

Sa te-auda Al de sus :D

franz_kafka
    Member

Nu stiu daca va amintiti de recenta declaratie a prietenului SS, Dumitru Dragomir, legata de modestele sale performante sexuale (probabil a vrut sa faca o gluma in fata camerelor TV, insa, ca de obicei, fara sa-i reusesaca)… In urma glumei sale proaste despre sine insusi, auziti ce banc a fost lansat pe piata despre acest individ jalnic:
    Intrebare: Ce reprezinta a face sex pentru Dumitru Dragomir?
    Raspuns: E ca si cum ar juca biliard cu o sfoara!

O precizare: ulterior m-am intalnit cu prietenul care mi-a spus bancul si mi-a zis ca de fapt l-a auzit la un post de radio, vizandu-l initial pe Irinel Columbeanu…, insa stiind cat de mult il stimez eu pe Dumitru Dragomir, s-a gandit sa-l modifice pentru a-mi face o bucurie.

franz_kafka
    Member

Doi homosexuali se duc la cumparaturi in Mall, si la un moment dat unuia din ei ii vine sa se usureze, asa ca intra in toaleta, iar celalalt ramane sa-l
    astepte afara. Dupa 20 de minute, homosexualul iese afara teribil de suparat.
    – Ce-ai patit ? il intreaba celalalt.
    – Pai sa vezi, zice el. Ma usuram ca omul la pisuarul de langa usa, si alaturi de mine il vad pe unul cu o minunatie de… lunga, groasa… Bai, superba, ce mai… Asa ca l-am intrebat daca n-ar putea sa ma seveasca si pe mine macar o data…
    – Si ?
    – Tipul imi spune ca tariful e 20 de euro centimetrul, asa ca ma serveste de cati bani am. M-am cautat prin portofel si am gasit vreo 100 de euro.
    I-am platit, mi-am dat blugii jos, si mi-a bagat-o doar 5 centimetri…
    – Pai, si atunci, de ce esti asa suparat ?
    – Cand eram noi ocupati, intra un dobitoc, lovindu-ma cu usa in cap, si ma umple de datorii, domnule…

franz_kafka
    Member

Un condamnat la moarte, fara a sti de acest fapt, este adus de gardieni in fata scaunului electric pentru executarea sentintei. Speriat, condamnatul intreaba:
    – Ce se intampla???
    Urmeaza raspunsul, calm, al gardienilor:
    – Aseaza-te, o sa te punem noi la curent!!!

Suna telefonul:
    – Alo, senor Rod? Aici este Ernesto, ingrijitorul casei d-voastra de la tara.
    Rod: Da, Ernesto, ce pot sa fac pt tine?
    Ernesto: Oh, am sunat, senor Rod, sa va anunt ca papagalul d-voastra a murit.
    Rod: Papagalul meu?! Tocmai papagalul meu vorbitor care a cistigat multe premii internationale?
    Ernesto: Da senor, acela.
    Rod: Ce nenorocire, am cheltuit o avere cu papagalul. De ce a murit?
    Ernesto: A mincat carne stricata.
    Rod: Carne stricata?! Cine dracu l-a hranit cu carne stricata?
    Ernesto: Nimeni senor, a mincat el singur carne de cal mort.
    Rod: Cal mort? Ce cal mort?
    Ernesto: Calul dumneavoastra pursinge, senor.
    Rod: Nepretuitul meu cal pursinge, multiplu campion, este mort?
    Ernesto: Da senor, a murit de epuizare tragind la caruta cu apa.
    Rod: Ai innebunit de tot? Ce dracu’ tot spui acolo? Ce caruta cu apa?
    Ernesto: Cea pe care o foloseamm sa stingem focul, senor.
    Rod: Dumnezeule ! Ce tot spui? Care foc?
    Ernesto: Focul de la casa dumneavoastra senor. O luminare a cazut si a aprins draperiile si perdelele…
    Rod: Ce dracu’ vrei sa spui, ca mi-a luat foc casa de la o luminare?
    Ernesto: Si, senor.
    Rod: Pai, avem electricitate!!! Pentru ce mama dracu’ era luminarea aprinsa?
    Ernesto: Senor, luminarea era aprinsa pentru inmormintare.
    Rod: CARE NENOROCITA DE INMORMINTARE ?!!!
    Ernesto: A sotiei d-voastra, senor Rod.
    Rod:………………..!!!!!!!!!!!….????
    Ernesto: Sa vedeti, a venit intr-o noapte acasa pe intuneric si eu am crezut ca este un hot. Asa ca am lovit-o cu crosa d-voastra de golf, model Tiger Woods Nike Driver.
    Rod:……………………….
    Rod:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Rod: Ernesto! Daca mi-ai rupt crosa aia esti intr-un groaznic rahat !!!

07Ex
    Keymaster

Hahaha! Nostim!

adi
    Member
    sircos
    Member

http://www.fcsportulstudentesc.ro/?page=seniori&id=73 … tocmai a implinit 17 zile, astazi pe 31 octombrie 2008 😆 o fi vreun fat-frumos 🙄

adi
    Member

Efectele crizei in Sport:

In fotbalul romanesc, criza financiara se anunta atit de dura, incit LPF a hotarit ca invingatoarele sa fie stabilite prin dat cu banul: cine va da mai bine cu banul va cistiga. Deaconu nu va mai preda observatorului de meci brichetele, ci le va folosi.

George Copos va anunta noile prime la victorie ale rapidistilor. Pentru meciul cu ultima clasata, Gloria Buzau , acestea vor fi zero, urmind ca la celelalte partide, in functie de valoarea adversarilor, ele sa fie dublate sau chiar triplate.

In celelalte sporturi, materialele de concurs se vor scumpi mult, fapt ce va reclama economii severe. De pilda, la haltere se vor pune jumatate dintre greutati, iar bara va fi ridicata cu o singura mina.

Doi atleti vor sari concomitent cu aceeasi prajina. La sarituri in apa, bazinul va fi umplut dupa posibilitati, in timp ce sportivii vor primi parasute.

Urmeaza si drastice reduceri de personal. In Formula 1, pilotii vor schimba rotile si vor alimenta singuri.

Copiii de mingi vor disparea din tenis, iar partidele se vor intrerupe pina cind arbitrii si publicul vor reusi sa gaseasca mingea.

Pentru a limita cheltuielile de logistica si transport, Turul Frantei va strabate anul acesta numai Principatul Monaco .

Din cauza devalorizarii, denumirea de Euro 2012 se va schimba in Yen 2012 si boxerii isi vor scrie pe spatele gol numele bancilor la care au credite.

La posturile de sport nu veti mai auzi “il avem la telefon pe …”, ci “vorbim pe mess cu …”, si numai chat-ul se va afla pe ecran. Pentru a creste audienta in timpul curselor de F1, conducerea TVR a anuntat ca Michi Alexandrescu va asigura traducerea pentru persoanele cu deficiente de auz, in coltul din dreapta jos al ecranului.

Sursa: http://www.revista-piata.ro/portia-de-ras.html

adi
    Member

http://www.antena3.ro/sport/fotbal_intern/prunea-avem-sanse-mari-de-a-organiza-finala-cupei-uefa-din-2012_62474_ext.html

Prunea: Avem şanse mari de a organiza finala Cupei UEFA din 2012

Mi se pare bancul zilei 😆

cameliu
    Member

Chestia asta am gasit-o pe un forum:

Deoarece nu se mai poate cu actuala echipă guvernamentală, primul ministru al României s-a gândit să aducă 9 experţi japonezi pe posturile de miniştri. Iată noii miniştri: 1. Nimika Nuidamoka 2. Yaspaga Shidute 3. Vreypostu Daybanu 4. Undeypliku Katesparg 5. Winoakuma Kuosuma 6. Furatzara Kutotu 7. Bagabany Labayatu 8. Totkumita Madeskurk 9. Nufurytu Furyo

dragos
    Member

@cameliu wrote:

Chestia asta am gasit-o pe un forum:

Deoarece nu se mai poate cu actuala echipă guvernamentală, primul ministru al României s-a gândit să aducă 9 experţi japonezi pe posturile de miniştri. Iată noii miniştri: 1. Nimika Nuidamoka 2. Yaspaga Shidute 3. Vreypostu Daybanu 4. Undeypliku Katesparg 5. Winoakuma Kuosuma 6. Furatzara Kutotu 7. Bagabany Labayatu 8. Totkumita Madeskurk 9. Nufurytu Furyo

buna, buna gluma.

sircos
    Member

unele echipe din liga a III-a prefera sa ia o caruta de goluri, decat sa se retraga din campionat.

http://www.liga2.ro/liga-3/rezultate/rezultatele-etapei-a-xxxi-a-din-liga-a-iii-a-4380386

Rezultate SERIA I

POLI II IAŞI – RARĂUL 3-0
    Meciul s-a întrerupt în minutul 20, la scorul de 7-0 deoarece echipa oaspete, care începuse jocul în opt oameni, a rămas în şase fotbalişti! Astfel, Poli II câştigă la „masa verde” cu 3-0.

Rezultate SERIA A IV-A

FC ARGEŞ II – FC BALŞ13-0
    Boboacă (17, 36, 65), R. Cârstea (25, 40, 53, 62), Beurean (32, 42, 60), Mina (34), Ivănică (52), Zaharia (75)

Zibling
    Member

Daca mai zici vreodata ceva de rau de orasul BALŞ, vei avea de-a face cu mine. De acolo vine nasa mea, cu care am o relatie destul de stransa! Si tu ai cunoscut-o intamplator pe 25 august 2007 O:-)

sircos
    Member

eu am zis de bine, bre :D

07Ex
    Keymaster

Hai ca scot subiectul asta de la naftalina. :)

Cum se saluta doi clarvazatori?
    – Tu esti bine, eu cum sunt?

La un cabinet stomatologic particular, o doamna din lumea buna :
    – Cum? 300 Ron pentru extractia unei masele? Doar pentru 5 minute de munca? …
    – Daca doriti, o extrag intr-o ora !

Merge un om la doctor şi-i spune: -Domnule doctor, când adorm visez cum şoarecii joacă fotbal.
    Doctorul îl analizează şi-i spune: – Ţi-am prescris nişte medicamente, de mâine începem tratamentul.
    Omul tresare şi spune: – Domnule doctor se poate peste două zile să începem?
    – De ce? Întreabă uimit doctorul.
    – Pentru că mâine e finala şi nu pot s-o pierd.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 648 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.