Grigore Sichitiu

Home Forums Archive Mazete / Hall of Shame Grigore Sichitiu

• This topic has 30 replies, 18 voices, and was last updated 15 years ago by 07Ex.
Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 31 total)
  • Author
    crys41
    Member

Mi-e greu sa emit pareri despre un antrenor pe care nu l-am vazut antrenand in tara, poate fi un mare antrenor, dar si unul din cealalta extrema. Un minus este necunoasterea echipei si nefamiliarizarea cu jucatorii. Un plus este faptul ca va sta la club mai mult decat antrenorii precedenti si va crea stabilitate.
    Sa vedem ce ne va rezerva sezonul urmator. Marea problema era lotul, daca ramane aproape neschimbat nu poate fi decat bine :).

dragos
    Member

taticu’, pe sichitiu il “prinde bine” conducator de club, presedinte, nu antrenor….sper, sa ma insel.
    in tara a fost pe la extensiv craiova (antrenor), rapid (presedinte)….
    “afara” a fost secundul lui ‘nea puiu, iar dupa ce a plecat “generalul”, a ramas principal.

se vede treaba, ca in trecut siman punea accent pe tinerete (petrescu, balint, andone), iar acum pune accent pe experienta (multescu, sichitiu).
    asteptam rezultate de la sichi si nu jocuri de culise.
    totodata, asteptam acelasi joc bun al echipei.

SUCCES SICHI !!!

Dragos sincer eu sper sa te inseli asa cum m-am inselat eu Multescu
    Felicitari lui, pacat ca nu a mai ramas, la Vaslui nu cred ca va reusi sa faca ceea ce a facut la Sportul

ultrasro
    Member

Sichitiu este un antrenor bun iar cine se indoieste de asta acum va avea pe viitor o surpriza placuta.

Giani
    Member

@ultrasro wrote:

Sichitiu este un antrenor bun iar cine se indoieste de asta acum va avea pe viitor o surpriza placuta.

Sper ca in iunie 2008 surpriza Sichitiu sa ii lase fara voce pe infractorii fecali jiji, cainetzoiu gheorghe, porcea constantin (daca la carnatul asta nu am gresit), copros gheorghe, pulea florin, stefan injustin, cainescu ionutz, sandu cocaina, dragomir cimitir, etc. Sa ma feleze toti astia pana s-or ineca.

Stire de senzatie (normal ca doara era pe pro Tv) Grigore Sichitu ar fi plecat la Craiova alaturi de Stanga. Acum sa vedem daca se verifica.

07Ex
    Keymaster

Daca e adevarat poate-l aduce Siman pe Balint la echipa. :D

Giani
    Member

@cristiansportul wrote:

Stire de senzatie (normal ca doara era pe pro Tv) Grigore Sichitu ar fi plecat la Craiova alaturi de Stanga. Acum sa vedem daca se verifica.

Nu cred ca este Sichitiu atat de inconstient incat sa rezilieze unilateral un contract pe termen lung pe care abia il incepe. Ar plati daune de i-ar usura serios conturile.

Stinga e iar antrenorul Craiovei!
    Ovidiu Stinga a revenit, luni seara, la Universitatea Craiova, ca antrenor principal, dupa ce renuntase la aceasta functie saptamina trecuta.
    Patronul Adrian Mititelu l-a convins pe Stinga luni seara, dupa patru ore de discutii, sa revina pe banca tehnica a formatiei, el urmind sa fie in continuare antrenor-jucator. “La meciul cu FC Arges de simbata, voi fi in teren, nu stiu daca si pe banca tehnica”, a glumit fostul si viitorul antrenor al “U” Craiova.

Ovidiu Stinga va fi ajutat de un director tehnic, care va fi ales dintre Grigore Sichitiu, Nicolae Ungureanu si Costica Stefanescu. Stinga renuntase vinerea trecuta, inaintea partidei cu Steaua, la functia de antrenor principal pentru cea de manager general, iar conducerea gruparii craiovene anuntase ca va numi un tehnician din strainatate. La meciul cu Steaua, interimatul a fost asigurat de secundul Aurica Beldeanu.
    Autor: Sport Total
    Publicat pe http://www.spt.ro Marti, 8 August 2006.

Costică Ştefănescu, director tehnic la Universitatea Craiova
    Miercuri, 9 August 2006

Fostul component al Craiovei “Maxima”, Costică Ştefănescu, va ocupa, începând de astăzi, funcţia de director tehnic la Universitatea Craiova.

“Sunt onorat că, după foarte mult timp, revin la echipa pe care am iubit-o. M-am hotărât astăzi, deşi am avut unele dubii până la ora 12.00, când am luat decizia. Este un lot tânăr aici, la Craiova, însă am încredere în Ovidiu (n.r. – antrenorul Ovidiu Stângă), în băieţi şi în ceilalţi colaboratori. Sunt convins că putem face faţă cu brio şi să atingem obiectivele pe care Adi (n.r. – patronul Adrian Mititelu) le vrea aici, în Bănie”, a afirmat Ştefănescu, în cadrul unei conferinţe de presă.

Antrenorul Ovidiu Stângă, care a decis, luni seară, să revină în funcţia de antrenor principal al Universităţii, s-a declarat “foarte bucuros” de faptul că va lucra cu Costică Ştefănescu. “De rezultatul cu FC Argeş voi răspunde în totalitate, după care ne vom împărţi atribuţiunile”, a punctat Stângă.

La conferinţa de presă, ce a fost organizată chiar pe terenul de pe stadionul “Ion Oblemenco”, au mai participat patronul Adrian Mititelu şi preşedintele executiv Gheorghiţă Geolgău. Mititelu a afirmat că a dorit ca prezentarea lui Ştefănescu să aibă loc chiar pe gazon pentru a arăta starea precară în care se află arena “Ion Oblemeco”, ca urmare a lipsei de interes de care dau dovadă autorităţile locale.

Prin numirea lui Costică Ştefănescu în staff-ul tehnic, numărul foştilor componenţi ai Craiovei “Maxima” reveniţi la Universitatea a crescut la patru, după ce Geolgău a fost numit preşedinte executiv, Aurel Beldeau director sportiv şi Nicolae Negrilă director de competiţii.

Deci ceea ce au debitat cei de la pro tv a fost doar o ineptie de-a lor.
    Nici eu nu credeam ca domnul Sichitiu va pleca pentru ca se arata destul de increzator sambata dupa amicalul cu Rapid II. Sa speram ca va conduce foarte bine echipa noastra.

Zibling
    Member

Nu vreau eu sa fiu primul care sa arunc “bomba”, dar ceva mai devreme, Adi mi-a spus ca Grigore Sichitiu a demisionat din functia de antrenor al echipei, stire pe care a vazut-o la Antena 3.

Dezavantaj: Daca stirea e adevarata, pe mine nu ma deranjeaza, ca si asa Sichitiu era cam neutru fata de tot ce s-a intamplat la club in ultimele 2 luni si nici nu-mi placea fatza lui. Sunt curios numai daca o clauza contractuala ii da dreptul sa plece de la echipa asa intempestiv.

Avantaj: O noua sansa pt Cezarica. Go ! Go ! Go !

Giani
    Member

A plecat, motivand ca nu vrea sa antreneze in liga a doua. Neserios, atunci ma intreb de ce ne-a mai aburit sambata trecuta. O sansa in plus pentru Cezarica, pe care nu il inteleg de ce nu isi ia licenta PRO.

lucian
    Member

zic sa incheiem aici topicul despre el, pentru ca e unul din antrenorii unici din istoria clubului nostru care a plecat fara sa antreneze in nici un meci oficial!

Radu Dobrin
    Member

cred ca topicul ar trebui mutat la “fotbal intern”

07Ex
    Keymaster

L-am inchis si l-am mutat la foste glorii desi nu este o “glorie” a clubului. 😆

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 31 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.