handbal, CE, CM

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 25 total)
  • Author
    Radu Dobrin
    Member

am maturat parchetul cu suedezele :)..32-25 ..la pas..
    urmatoarele pe lista: danemarca! (se pare ca sarbatorile au inceput un pic mai devreme :) )

cameliu
    Member

Radule, inteleg ca te bucuri, cu… nordicele tale!
    Da nu-mi lua si mie o bucurie!

Urmatoarea pe lista (adica maine!!!) ar trebui sa fie Germania! 😆 😆 😆

Radu Dobrin
    Member

corect… 😆

dragos
    Member

bravos fetelor…..

Poate reusesc o performanta cat mai buna fetele. O clasare pe podiul ar fi perfect.

cameliu
    Member

Mda… se pare ca fetele au ceva cu nordicele (ca si Radu).
    Germania n-a fost sa fie, dar Danemarca (campioana mondiala) da! 😆 😆 😆

Bravo fetelor!

Radu Dobrin
    Member

deh…nu poti sa faci ceva in gustul omului…:)

ma duc sa impodobesc pomul de craciun :):):)

Am incins Danemarca si e bucurie. Cu emotii dar e o victorie importanta si de moral si de imagine. Forza fetelor, spre finala.

Radu Dobrin
    Member

am batut franta si am luat-o pe cocoasa de la unguroaice……..ceea ce inseamna ca trebuie sa batem austria

…in alta ordine de idei, afurisita natie suedeza, de cind suedia a iesit (rusinos..) din competitie, a sters sportul cu pricina din toata massmedia….(si nici macar nu sint alegeri aici :) )

dragos
    Member

diseara pe TVR2 de la 20.45 se joaca CALIFICAREA NOASTRA !!!

HAI FETELE !!!

cameliu
    Member

Şanse minime de semifinale

După ce România a pierdut, ieri, în faţa Ungariei, şansele de calificare în semifinale sînt acum minime. Singura soluţie ca “tricolorele” să termine pe locul doi este o victorie în faţa Austriei, dar şi ca Danemarca să piardă cu Ungaria, iar Germania să nu cîştige cu Franţa. În caz de egalitate de puncte, primul criteriu de departajare sînt întîlnirile directe, România fiind avantajată în faţa danezelor, dar nu şi în cea a nemţoiacelor, care au învins echipa ţării noastre în grupa de la Bekescsaba.

cameliu
    Member

Dupa cum spuneam… maxim jucam pt locurile 7-8 asta daca batem austria…

In ultima secunda Franta a ratat situatia de a egala germania (sut, bara-bara portar), faza care trimite danemarca in semifinala, germania pt locul 5, restul e istorie, ca e 7 ori 10 tot acolo e…

Speram sa ne clasam mai bine dar din pacate si arbitrii au ajutat putin ungaria aseara dar nici fetele noastre nu au mai reusit sa joace ca in meciurile cu Danemarca si Franta.

dragos
    Member

chiar daca am castigat, jocul nostru a suferit mult, iar in aparare a fost DERANJ MARE…….pacat!!! ne vom lupta cu spania pentru locurile 7-8….

Cred ca fetele erau resemnate se vedea si in jocul lor. Oricum se putea mai bine dar ce sa facem nu ne concentram in meciurile cu echipele mai slabe si murim pe teren cu campioane mondiale si olimpice. Cand vom fi constanti in toate meciurile vom ajunge si din nou in elita. Pana atunci ne multumim cu locurile 7-8.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 25 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.