Hattrick – Informatii generale

Home Forums Miscelaneous Internet / Computer Games Hattrick – Informatii generale

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 195 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

1. Scoate la imprimanta o lista cu lotul de jucatori, incluzand calitatile lor (cele 8 plus 3) si incepi sa faci primul 11: adica pui portar pe cel cu keeper mai ridicat, fundasi pe cei cu defending ridicat si stamina si passing cat de cat acceptabil, mijlocasi pe cei cu stamina bunicel, playmaking ridicat si set pieces acceptabil, iar atacanti pe cei cu scoring bun.
    2. Recomand ca la primul meci, in orders sa joci cu toti jucatorii pe normal, adica 4-4-2, pentru ca aici experienta este maxima, chiar si la incepatori.
    3. Capitan de echipa sa-l pui pe unul cu leadership abilities cat mai bun , dar sa fie in acelasi timp un individ calm, onest si sa fie echilibrat din punct de vedere al comunicarii, nici nasty dar nici clovn.
    4.Recomand sa investesti saptamanal circa 100 000 lei in centrul de juniori. Daca investesti mai mult la inceput risti sa ramai fara bani.
    5. Stadionul sa nu-l maresti de la inceput. Parerea mea…
    6. Vezi daca antrenorul tau este inadecvat, passabil sau solid (ordinea crescatoare), daca nu, si este weak, poor, sau wretched, schimbal de 2-3 ori poate tri se da unul mai bun. Pierzi cateva sute de mii de lei dar echipa se antreneaza mai bine. Vezi ca noul antrenor sa nu fie insa nasty sau controversial si sa aiba multa experienta si calitati de conducator.
    7. Antreneaza specific de la inceput, recomandarea mea este playmaking sau scoring, pentru ca sa-ti creasca constructia si inscrierea de goluri. Sa nu antrenezi eneral ca iei teapa.
    8. Sa nu te arunci sa cumperi jucatori la preturi mari ca poti sa gasesti si la 20000-200000 jufatori bunicei. Nu cumpara jucatori decat cu varste intre 17 si 22 de ani. Aici un sezon dureaza 4 luni si intr-un an real ei imbatranesc cu 3

Momentan atat

Daphix_
    Member

Multumesc mult! Asa am sa fac!
    Is curios sa vad ce reusesc… te tin la curent, poate mai schimbam niste impresii.
    Regards, Daphix.

Anonymous
    Member

Echipa mea este sportul studentesc 1916, user name fiind ultras_sportul.

Cum se cheama echipa ta!?

Daphix_
    Member

Cum sa se numeasca… 😆 FC UTA Arad

is in liga VI.428, zona Arad, codul echipei nu-l mai stiu…
    Tu in ce liga esti?
    Am jucat primul meu meci in liga si am pierdut cu 3-0 in deplasare 😥

Oricum, am invatat deja niste chestii, si sper sa nu am tot rezultate “bune”. 😉 Miercuri am amical cu Oradea… 😈 Tre’ sa-i bat!

Nu stiu cum se cuvine, poate ar trebui sa scriu un PM…
    Oricum, postez la acest topic, intrebarea:
    -daca ai un jucator care are o forma “poor” dar cu calitati bune pe postul sau si, un alt jucator, cu forma “inadequate” cu calitati ceva mai slabe decat primul, tot pe acest post, pe care sugerati sa-l titularizez. Pe cel in forma mai buna (inadequate) desi nu ii la fel de talentat, sau pe cel talentat dar care nu-i in forma (poor)? Am inteles ca pe cel mai in forma, nu? 🙄

Apropo de jucatori, vad ca si de la Sportul Studentesc is pe picior de plecare mai toate numele mari. La UTA au mai ramas Marius Popescu si Panaitescu sigur, ca restul…

Anonymous
    Member

E de preferat sa joace cel cu forma mai mare cu conditia ca diferintele tehnice sa nu fie prea mare adica forma solid cu weak iar caracteristica excelent cu poor. In acest caz nu mai tii cont doar de forma…

Sportul Studentesc 1916 (179901)

Country: România
    Region: Bucuresti
    Arena: Sportul Studentesc 1916 Arena
    Language: English
    Series: # 2 in VI.128

Baieti poate facem de un mic campionat in intersezon, asa intre noi suporterii.
    pana acum ar fi: 5 sau 6 echipe identificate.

Radu Dobrin
    Member

misto…intru si eu…dar trebuie sa imi fac echipa din romania se pare….altfel ajung in liga canibalilor..:)

nicu
    Member

Puneti-ma si pe mine pe lista:
    Din pacate nu am putut sa ma inscriu in Romania. Aici sunt datele:

Alb Negri Edmonton (107421)

Country: Canada
    Region: Alberta
    Series: # 5 in V.65
    GO SPORTUL GO!

Radu Dobrin
    Member

pot sa joc si eu cu voi chiar daca imi fac echipa in alta liga??

Anonymous
    Member

Jucam amicale cate vrei, doar ca tu vei primi echipa in alta tara si nu joci cu noi meciuri oficiale. Si probabil primesti echipa in cel mai tare campionat de hattrick de oe pamant, adica in Suedia:

Country: Sverige

Full local name: Sverige
    Name (English): Sweden
    Continent: Europe
    Season: 19
    Number of teams: 27304
    Number of regions: 27 regions
    Top series: Allsvenskan
    Online users: 1165
    Active users: 26549
    Waiting list: 9249

Unde sunt 7 divizii, si de 5 ori mai multi useri activi ca la noi: 26000 fata de 6000.

E bine daca te inscrii si acolo!

Anonymous
    Member

Am maine meci cu Sportul R. Miercurea viitoare cu Gasca Nebuna, apoi cu FC UTA Arad, apoi facem programari….

Sportul R si Gasca Nebuna cine sunt?
    Primul nu mi-a confirmat nici un amical pana acum, iar al doilea chiar mi la refuzat.

Anonymous
    Member

Gasca Nebuna e condusa de un tip Stefan (21 de ani , student), iar el si celalat mi-au acceptat provocarea dupa ce am vorbit la telefon…

http://hattrick.computergames.ro/htweekly/

cititi cele 12 reviste stocate aici

cameliu
    Member

Am vrut si eu sa ma inscriu. Eram pe lista de asteptare. Am tot asteptat sa vad cam pe cind imi vine rindul! Dupa vreo 7 zile cind ar fi trebuit sa primesc e-mail de confirmare de fapt nu m-am mai putut loga nicicum, iar username si adresa de e-mail nu mai erau in baza lor de date!
    Asa ca pur si simplu am renuntat!

Oricum bafta si poate cu voi ajungem campioni! (sau macar in intertoto…)

ultrasro
    Member

In mod cert a fost o intamplare faptul ca ai dsparut din baza lor de date. Sunt inca destule echipe parasite in sistem si sigur o sa primesti una daca repeti acum operatia de inscriere in HT.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 195 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.