Hattrick – Informatii generale

Home Forums Miscelaneous Internet / Computer Games Hattrick – Informatii generale

Viewing 15 posts - 151 through 165 (of 195 total)
  • Author
    Giani
    Member

@nicu wrote:

Mersi, sunt 3 (2 juniori si un senior):D

Forcier e probabil Quebecos, il am in echipa de 4 sezoane. Vineri a debutat pentru nationala mare, dar a jucat cateva meciuri si pentru U20.
    Salariul lui ma cam rupe, sper sa-l mai pot pastra un sezon:)

Pai e pe la 5 M lei, Flavell ma costa 7 M. Cred ca inca un sezon il mai poti tine. Cate antrenamente are peste divin?

nicu
    Member

@Giani wrote:

Pai e pe la 5 M lei, Flavell ma costa 7 M. Cred ca inca un sezon il mai poti tine. Cate antrenamente are peste divin?

20 de antrenamente. Daca nu era Winger ma rupea salariul:)

Blue Eyes
    Member

Voi vorbiti de fotbal sau de hochei ??? :)
    Oricum….
    3-4-3 folosesc si io in general…..dar nuj daca e bun antrenamentu’ de atacanti mai ales cand ai apararea varza ….k mine :P)
    sunt pe locul 2 dar timpul nu-mi permite sa ma ocup de echipa….:(
    puteam sa promovez in liga a VI-a…
    :(
    E mai bun antrenamentu’ de mijlocasi ? K as vrea sa trec pe playmaking…

nicu
    Member

Depinde ce te intereseaza. Pentru performanta mijlocul ramane baza, dar majoritatea antreneaza mijlocasi, deci nu e foarte rentabil.

Antrenamentul de fundasi pare cel mai rentabil financiar, dar e incet si e putin probabil sa obtii performante.

Wingerii cresc rapid, dar antrenezi doar 4 pe saptamana la viteza maxima, iar preturile sunt foarte mici.

Daca ar fi sa aleg acuma probabil as antrena atacanti. Cel mai rentabil e sa aiba ceva pase.

Ca varianta de antrenament e step-tradingul cu antrenament de pase (cred ca o sa trec pe asta in curand). Probabil de la inadecvat la pasabil-solid-excelent (depinde de la jucator la jucator, trebuie sa fac un studiu de piata inainte deschimbat).

Giani
    Member

Nicule, depinde. Pe 532 CA am batut cu posesie 35%, pe 532 fara tactica (nu stiu de ce nu mi-a luat-o) am facut 0-0, la fel cu posesie 35%. Antrenamentul de fundasi merita finaciar si nu prea: fundasii sunt cei mai ieftini pe piata, iar calitatile secundare nu conteaza (poate un pic wing-ul). In timp ce la wingeri situatia se schimba: un sclipitor cu pasa bun si constructie acceptabil costa 40-50 M lei, iar unul sclipitor fara secundare costa maxim 30 M. In timp ce fundasul sclipitor costa 35-40M indiferent de calitati sau specialitate (parca este un plus la puternici), si creste de doua ori mai lent decat extrema.

nicu
    Member

Adevarat, dar extreme antrenezi 4 iar fundasui 10 . Chiar daca extremele cresc de 2 ori mai repede, tot din fundasi se scot bani mai multi.

La fundasi, parerea mea, pasele sunt cele mai cautate secundare.

Giani
    Member

Depinde cine cumpara fundasi. Am constatat ca poti creste pretul daca fundasul are macar una dintre urmatoarele calitati: constructie, winger, pasa (mai rar, depinde si de cumparator, daca acesta joaca frecvent CA, va plati in plus), uneori chiar si faze fixe; ori are una dintre specialitatile puternic, cap sau tehnic. Rapizii in schimb se vand la preturi mai mici.

Spawn09
    Member

Am si eu echipa la HT se numeste FC Sportul Studentesc 1916 si sunt in div. 7 poate sezonu asta promovez in 6….

07Ex
    Keymaster

Am crezut ca nu mai joaca nimeni jocul asta, dar vad ca inca se mai joaca.

@97SiR wrote:

Am crezut ca nu mai joaca nimeni jocul asta, dar vad ca inca se mai joaca.

ehe… suntem din ce in ce mai multi :)

ultrasro
    Member

Echipele noastre se chinuie prin diviziile inferioare!

Spawn09
    Member

http://www.managerzone.com un fel de hattrick doar ca mai bine structurat si mult mai usor decat hattrick enjoy

ultrasro
    Member

MZ este mult mai dificil decat HT!

Spawn09
    Member

nu mi se pare am echipa de 2 sapt. si deja am inceput sa castig meciurile in plus castigi mult mai usor bani decat la HT

Blue Eyes
    Member

Hattrick e numai unul !
    E cel mai interesant ….
    Parerea mea…
    :P

Eu tocmai am promovat in divizia a VI-a ….Momentan e frumos…
    :)

Viewing 15 posts - 151 through 165 (of 195 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.