Hattrick – Informatii generale

Home Forums Miscelaneous Internet / Computer Games Hattrick – Informatii generale

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 195 total)
  • Author

Asa se intampla si eu m-am inscris de cam doua ori din cauza asta, as fi apucat sa ii fur denumirea de echipa a lui Ovidiu daca nu pateam asta, iar raspunsul mi-a venit dupa 3 saptamani.
    Giani a fost nevoit sa se inscrie de cam 4 ori. E si dupa noroc intru-un fel.

ultrasro
    Member

In versiunea 6.5 conteaza deja mult experienta jucatorilor si vor fi introduse noi tactici de joc!

Antrenorii nu mai sunt concediati, raman in lot si daca esti nemultumit de cel nou poti sa il readuci inapoi pe cel vechi.
    Antrenamentele specifice cresc in efecienta, de exemplu winger cu 50%.
    Sunt multe. Insa unele schimbari nu au efect imediat, de exemplu efectul referitor la experienta jucatorilor in sezonul care incepe o sa fie redusa la jumatate….

Daphix_
    Member

Da… am vazut. Ai mei nu au experienta deloc… deocamdata.

Bafta, nici ai mei cu cam 2 exceptii.

ultrasro
    Member

Dar sper sa capat o tara de experienta anul asta!

Si eu la fel

Giani
    Member

Eu ce sa mai zic frate? Aveam si eu un tataie cu experienta inadequate si l-am vandut in Brazilia pe 50 de mii de euroi. Si am mai achizitionat unul si mai tataie, de prin Polonia (asta era chiar boso rau de tot, 35 de ani) cu experienta solid, si l-am vandut instant in Spania. Da’ am o echipa destul de omogena, deja problema mea e antrenament pe General. Restul ma doare-n cot.

Giani
    Member

Se vor schimba extrem de multe in HT. De exemplu, va incepe sa conteze experienta jucatorilor (chestie la care eu stau penibil, dar recunosc ca sezonul asta nu ridic pretentii la promovare, desi am o grupa suficient de slaba). Sezonul asta 50%, din sezonul viitor, care va incepe in noiembrie, full. In timp se vor introduce (cam din etapa a treia sau a patra), noi strategii de joc: atac pe wingeri (creste importanta acestui post, neglijat in mod nemeritat), contraatac (favorabil celor cu mijlocul slab si cu pondere mare a jucatorilor specializati [Quick]) si play destruction (daca ai jucatori [powerful] si joci cu partile moi in poarta).

Fiecare optiune are avantaje si dezavantaje: atacul pe laterale scade contributia wingerilor in aparare, deci se recomanda pentru o formula cu patru fundasi (cel mai probabil 4-4-2), contraatacul descurajeaza pana acum atotputernicul 3-5-2 (pe care l-am folosit cu succes, dar dupa introducerea noilor strategii il voi abandona) si da castig de cauza echipelor cu mijloc foarte slab si care nu se pot impune la posesie, iar play destruction e un fel de jocul Norvegiei, care goneste spectatorii dar poate da rezultate, in sensul ca poate garanta un egal 0-0 sau 1-1. Consider ca merita incercat in deplasare si contra echipelor superioare din punct de vedere al lotului si al jocului.

S-a modificat si eficienta unor antrenamente specifice, incepand chiar din prima etapa. Astfel, antrenamentul winger devine mai eficient cu 50% (efect al cresterii importantei lateralilor in joc), set pieces isi dubleaza eficienta (e anuntata o crestere de 100%), shooting provoaca o crestere a eficientei pe set pieces (lovituri libere) cu 25%, iar “short passes” are o eficienta mai mare cu 25%.

Se anunta si o scadere a cheltuielilor, deci sectorul economic va deveni mai profitabil si implicit scade riscul falimentului cauzat de cheltuielile curente. Dar asta pare a intra in functiune din campionatul viitor.

Daphix_
    Member

Dar cum castiga un jucator experienta???
    Pe forumul romanesc din Hattrick, nici cei mai experimentati nu au putut defini un algoritm in acest sens… Cica ii random…
    Bine, bine, dar experienta conteaza acuma si… nu merge cu random! La mine o groaza is dezastru la experienta…
    Voi ce ziceti de aceasta problema!? Cum s-au comportat jucatorii vostri la acest capitol?

Giani
    Member

@Daphix_ wrote:

Dar cum castiga un jucator experienta???
    Pe forumul romanesc din Hattrick, nici cei mai experimentati nu au putut defini un algoritm in acest sens… Cica ii random…
    Bine, bine, dar experienta conteaza acuma si… nu merge cu random! La mine o groaza is dezastru la experienta…
    Voi ce ziceti de aceasta problema!? Cum s-au comportat jucatorii vostri la acest capitol?

Singura sansa este cea logica: jucand. Dar din tot lotul, un singur varf, care acum e exportat prin Belgia, a crescut cu o treapta dupa vreo 10 meciuri (amicale plus liga). In ritmul asta, cred ca o crestere cu o treapta pe tot lotul s-ar produce cam in 7-8 saptamani. Si s-ar putea sa depinda si de jucator, dar si de antrenor.

Napoleon9
    Member

(apropos, nu mi-a fost usor sa aflu despre ce anume ‘Games’ este vorba in forumul asta… :evil:)

Oricum, in mailul de inscriere pe care l-am primit sunt doar “SFATUIT” sa-mi schimb parola pe care mi-au dat-o ei automat. Sunt cumva obligat sa fac asta in nu’sh’cate zile ca altfel mi se dezactiveaza contul?? Sau de ce altceva nu pot sa ma loghez (si zice ‘failed’)?

Iar despre Waiting List-ul asta al lor, stie cineva de ce doua-trei zile la rand nu au acordat nici o echipa nimanui de pe lista Romaniei??

ultrasro
    Member

E posibil sa nu mai dea echipe acum pentru ca suntem in ultimele 5 etape….. Dar nu bag mana in foc!

E indicat sa schimbi parola dar sa o notezi undeva, sa nu o uiti! :)

Giani
    Member

Eu am asteptat cam multisor, daca imi aduc bine aminte. Ba chiar la prima tentativa mi-au anulat inscrierea dupa o luna de asteptare. E bine sa iti schimbi parola, altfel risti sa iti dezactiveze echipa inainte de a o primi, asa cum am patit-o eu (desi imi schimbasem parola, culmea nerusinarii). Si sa intri din cand in cand sa verifici daca ti-au activat echipa. Merita verificat mai ales vinerea seara sau sambata dimineata (8-9), avand in vedere ca meci oficial ai sambata la 11, ca la noi, in B. Dar poti sa incerci de 2-3 ori pe saptamana, chiar e recomandat.

PS. Cu cat waiting list-ul e mai mare, cu atat ai sanse mai mari sa primesti echipa mai repde. Dar e posibil sa activeze noile echipe abia in intersezon, la inceputul lui noiembrie. Nu e bine sa astepti pana atunci; daca nu intri timp de 5 saptamani pierzi automat contul de utilizator.

As dori sa ii aflu pe cei care au echipe pe hattrick, de pe acest forum.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 195 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.