Imnuri pentru Sportul Studentesc

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 60 total)
  • Author
    Spawn09
    Member

sa prindem putin optimism din zbor si sa facem un imn ceva mai antrenant nu?:)

ultrasro
    Member

Dara si cand s-or trezi, pe toti ii vor nimici, Doamne ocroteste-i pe studenti
    Vor merge in Liga Mare, sa bata doar campioane, Doamne ocroteste-i pe studenti
    Din Milano la Madrid, sa-i bage pe toti in zid, Doamne ocroteste-i pe studenti
    Vor bate tur dupa tur, adversarii-s doar fum, Doamne ocroteste-i pe studenti
    Si-n finala cu Chelsea, le lasa doar de-un Pepsi, Doamne ocroteste-i pe studenti
    Vor veni cu cupa-n tara, si vor fi Sportul meu iara, Doamne ocroteste-i pe studenti.

dragos
    Member

@ultrasro wrote:

Prima parte

Toti le dau doar cinci si sase, de rusine stau in case, Doamne ocroteste-i pe studenti
    Jucatorii n-au habar, Siman nu mai da salar, Doamne ocroteste-i pe studenti
    Vor ramane repetenti, ca sunt cei mai natafleti, Doamne ocroteste-i pe studenti
    Vor juca juca in C sau D, in Triaj la CFR, Doamne ocroteste-i pe studenti
    Campionii Romaniei, manechinele rusinii, Doamne ocroteste-i pe studenti
    Vor fi iarasi ce au fost, gasca fara niciun rost, Doamne ocroteste-i pe studenti.

Partea a doua

Dara si cand s-or trezi, pe toti ii vor nimici, Doamne ocroteste-i pe studenti
    Vor merge in Liga Mare, sa bata doar campioane, Doamne ocroteste-i pe studenti
    Din Milano la Madrid, sa-i bage pe toti in zid, Doamne ocroteste-i pe studenti
    Vor bate tur dupa tur, adversarii-s doar fum, Doamne ocroteste-i pe studenti
    Si-n finala cu Chelsea, le lasa doar de-un Pepsi, Doamne ocroteste-i pe studenti
    Vor veni cu cupa-n tara, si vor fi Sportul meu iara, Doamne ocroteste-i pe studenti.

Gh.Turda are un cantec popular “DOAMNE ocroteste-i pe romani”.

laucantona
    Member

uite aici fratilor singura poezie compusa de mine vreodata..o stiu pe dinafara..a fost in accea zi cand i-am eliminat pe Brondby…parca de 20 de ani…

In Regie,
    Bucurie.
    Azi studentii au jucat bine,
    De s-au intrecut pe sine.
    Iar portarul Crsitian
    A apart ca Dukadam.

Atat…

La multi ani tuturor
    Laurentiu

adi
    Member

Iata imnurile mai multor echipe din Romania si de afara:
    http://www.sport365.ro/Imnurile_cluburilor_de_fotbal-n9300.html

Giani
    Member

Ce neinteresant. La lihniti parca ar fi Magistrala albastra in varianta prezulie.

De la Bragadiru aveam pretentii din partea suparatilor de la Cargo, nicidecum cover dupa Yellow Submarine. Cred ca 40.000 de suporteri adevarati nu au reusit sa cotizeze cu cate un dolar pentru un imn original.

07Ex
    Keymaster

Unirea Urziceni are imn? Eu nici macar n-am stiut daca au suporteri, dar vad ca au imn. 😆

franz_kafka
    Member

Decat un imn care suna ca o manea ordinara, asa cum au cam toate cluburile de fotbal din Romania, eu propun sa fim cat se poate de originali, iar imnul SS sa constea intr-un singur vers, intonat (!) fara existenta vreunui fundal muzical: Noi suntem echipa fara imn!

Dragos Chiva
    Member

Desi am mai incercat o data sa va aduc in atentie cantecul de mai jos(recunosc, fara suscces), mai fac o incercare, ultima,promit.Aceasta este propunerea mea pentru imnul echipei.

Ebony And Ivory Lyrics
    by Paul McCartney

Ebony And Ivory Live Together In Perfect Harmony
    Side By Side On My Piano Keyboard, Oh Lord, Why Don’t We?

We All Know That People Are The Same Where Ever We Go
    There Is Good And Bad In Ev’ryone,
    We Learn To Live, We Learn To Give
    Each Other What We Need To Survive Together Alive.

Side By Side On My Piano Keyboard, Oh Lord Why Don’t We?

Ebony, Ivory Living In Perfect Harmony
    Ebony, Ivory, Ooh

We All Know That People Are The Same Where Ever We Go
    There Is Good And Bad In Ev’ryone,
    We Learn To Live, We Learn To Give
    Each Other What We Need To Survive Together Alive.

Side By Side On My Piano Keyboard, Oh Lord Why Don’t We?

Ebony, Ivory Living In Perfect Harmony

PS.Referitor la Unirea Urziceni, nu stiu cati suporteri are acum, dar acum aproape trei ani cand ne luptam sa promovam in A si am vizitat Urziceniul(2-0 pentru noi), aveau suficienti suporteri cat sa umple IN INTREGIME O JUMATATE DE PELUZA DIN REGIE,OM LANGA OM,cu toate accesoriile necesare unei galerii si destul de decenta in comportament.

franz_kafka
    Member

Eu cred ca, in situatia in care ne aflam in fotbalul romanesc, adica in plin Western Salbatic, cel mai potrivit imn ar fi sa fluieram tema muzicala din coloana sonora a filmului The Good, The Bad and The Ugly, compusa de Ennio Morricone.

pt detalii: http://www.youtube.com/watch?v=ZKlxyoPNaFI
    propun sa fluieram imnul in timp ce invartim pistolul in mana dreapta, cu mana stanga la centura si avand palaria de cowboy cazuta pe spate, tinandu-se doar de snur.

pt cei ce indragesc opera lui Ennio Morricone (unul din cei mai renumiti compozitori de muzica pt film), in sfarsit incununata cu un premiu Oscar, alte teme reprezentand coloane sonore ale unor pelicule celebre:
    http://www.youtube.com/watch?v=qQ3u3fTG70Q
    http://www.youtube.com/watch?v=PRb8KKyenSY
    http://www.youtube.com/watch?v=GWUFrkvWycI

PS: Adevarul e ca, din pacate, Ennio Morricone nu se ridica deocamdata la nivelul talentului lui P(g)uta, Oala Minune si alti asemenea interpreti si compozitori consacrati, dar a promis ca macar se va stradui sa-i ajunga din urma.

Giani
    Member

Esti fotbalist, si inca unul ceh :), de aceea nu ai inteles ca succesul se castiga pe plan mondial, nicidecum cantand la nunti rrapidiste si chermeze basesciene. Evident ca Enio Morricone a castigat mult mai multi bani decat putza sau facatorul de prune; pentru ca italianul s-a afirmat in lume, cat tim astia canta pe o mie de “parai” pentru capsunari, sutzi si alte specimene care ne promoveaza imaginea in lume.

franz_kafka
    Member

super clip, propus pt imnul echipei: http://www.youtube.com/watch?v=TtJRNyPK-lc&mode=related&search=

sau alta propunere: cultura, frate! http://www.youtube.com/watch?v=yRmqZRPgK1w

Lucione
    Member

mai este de actualitate thread ul asta cu imnul pentru sportul studentesc??
    am posibilitate ( adica studio) unde putem face imnul gratis daca luam cateva din versurile de mai sus eu zic ca iese ceva ,,,
    dar eu zic ca ar trebuii mentionat printre altele si lucrurile cu care ne mandrim .. adica de ex. faptul ca suntem cel mai vechi club de fotbal din bucuresti .. sau faptul ca l-am avut pe coras pe hagi etc … sunt doar idei nu dati cu pietre :))
    cel mai frumos imn mi se pare totusi cel al rpidului ala cu suntem peste tot acasa
    Daca e sa fac o gluma cred ca noua ni se potriveste cantecul cu suparat suparat sunt doamne iara suparat ca balan a dat-o bara :))
    Acum serios daca cineva din galerie sau din conducere ma contacteaza am studio profesional unde trag mai multe vedete nu are rost sa le precizez
    luc1one@yahoo.com sau direct la tel.0765 55 00 54

dragos
    Member

@Lucione wrote:

am posibilitate ( adica studio) unde putem face imnul gratis daca luam cateva din versurile de mai sus eu zic ca iese ceva ,,,
    dar eu zic ca ar trebuii mentionat printre altele si lucrurile cu care ne mandrim .. adica de ex. faptul ca suntem cel mai vechi club de fotbal din bucuresti .. sau faptul ca l-am avut pe coras pe hagi etc … sunt doar idei nu dati cu pietre :))
    cel mai frumos imn mi se pare totusi cel al rpidului ala cu suntem peste tot acasa
    Daca e sa fac o gluma cred ca noua ni se potriveste cantecul cu suparat suparat sunt doamne iara suparat ca balan a dat-o bara :))
    Acum serios daca cineva din galerie sau din conducere ma contacteaza am studio profesional unde trag mai multe vedete nu are rost sa le precizez

Luciane, poate ii propui uneia dintre vedetele care vin la studioul tau sa ne dea o idee de imn/un sound etc…… ;)
    ;)

Lucione
    Member

@dragos wrote:

@Lucione wrote:

Luciane, poate ii propui uneia dintre vedetele care vin la studioul tau sa ne dea o idee de imn/un sound etc…… ;)
    ;)

pai am nevoie de cineva de la asssb 1-2-3 persoane sa vina cu mine la studio .. atata tot si o facem acolo

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 60 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.