Imnuri pentru Sportul Studentesc

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 60 total)
  • Author
    Lucione
    Member

o echipa am cu ea ma mandreeesc este sportul studenteeesc
    cu toti impreuna suntem gasca nebuna sportul studenteeesc
    suntem cei mai vechi de aici cei mai vechi din bucuresti sportul studentesc
    alb negru culorile ce le iubesti -sportul studenteeesc
    si cand totul merge prost cand nimic nu are rost eu am sportul studentesc
    cu moralul la pamant eu tot ma ridic si cant forta sportul studentesc
    lumea zice ca-s nebun ca de ce iubesc SPORTUL STUDENTESC
    dar daca nu merg in regie simt ca inebunesc sa vad sportul studentesc
    astazi e zi mare zi de sarbatoare la sportul studentesc
    ca e vant sau ploua ce ne pasa noua joaca sportul studentesc

linia melodica am facut-o eu si va spun ca suna exact asa cum as vrea eu sa cante galeria .. este o line care te impinge la razboi …gen ( dar nu la fel ) trec batalioane romane carpatii …
    linia am facut-o ;a 6 .30 dupa ce am citit toate forumurile posibile dupa victoria cu cfr 3-0 in regie …
    saptamana viitoare .. ma duc la studio sa o inregistrez o sa fac si un mini clip din poze pentru piesa si o pun pe youtube
    trebuie sa mai modific la text .. e o incercare ..daca mai aveti imbunatatiri sau reclamatii .. oricum ce vedeti aici poate pare fara noima .. dar cantat suna al naibi de bine mie imi place de mor ..am vrut sa pun textul asa .. neterminat ne finisat pt ca mai astept si versuri de la voi cantat vine .. lalalalala lalalalala – sportul studentesc
    lalalal lalala lalalala – sportul studentesc
    text usor si linie melodica simpla sa o invatzam repede si sa nu o uitam prea curand :))
    am citit posturile anterioare .. ma fratilor .. sa cantam in engleza in latina sa fluieram :))… suntem romani !!!
    fac eu piesa daca o sa va placa poate o cantam daca nu … asta e macar am incercat
    pt sugestii : Luc1one@yahoo.com sau tel.0765 55 00 54

dragos
    Member

Luciane, suna bine de tot…..ma voi gandi si eu la cateva amendamente pe ici, pe colo, insa suna bineeee
    felicita, felicita !!!
    pot veni si eu la studio, daca ai nevoie de 2-3 suporteri

Lucione
    Member

@dragos wrote:

Luciane, suna bine de tot…..ma voi gandi si eu la cateva amendamente pe ici, pe colo, insa suna bineeee
    felicita, felicita !!!
    pot veni si eu la studio, daca ai nevoie de 2-3 suporteri

as avea nevoie pentru ca ne trebuie fundal sonor .. adica un cor sa zic asa …te rog ia numarul meu si dami un sms si te sun eu daca vrei …3-4 persoane sa facem cor frumos si poate vorbim cu cineva din conducere la inceputul meciului si in pauza sa il difuzeze la statie ..o sa va placa

sircos
    Member

@Lucione wrote:

[poate vorbim cu cineva din conducere la inceputul meciului si in pauza sa il difuzeze la statie

astia n-au facut abonamente, si tu vrei imn la statia stadionului :)) :)) :))

Zibling
    Member

@sircos wrote:

@Lucione wrote:

[poate vorbim cu cineva din conducere la inceputul meciului si in pauza sa il difuzeze la statie

astia n-au facut abonamente, si tu vrei imn la statia stadionului :)) :)) :))

Scurt pe 2… bun raspuns! Echipa noastra are anturaj si baza tehnico-materiala de Liga a II-a, dar din intamplare are jucatori de Liga I.

Lucione
    Member

pai .. inaintea meciului .. si in pauza .. (daca ati fi fost pe stadion ati fi stiut ) avem muzica .. chiar si crainic ! :))
    deci tehnic vorbind .. sunt posibilitati ..mai trebuie sa existe si vointza :)
    si cum la mai toate meciurile vine si Mircica Sandu .. nu da rau sa vada mai multa organizare ,,, eu ma ofer sa fac ce pot ..
    astept sa vad pe cineva sa se overe cu steaguri fulare bannere …. ar fi frumos … va spun .. suntem mai multi decat cred unii si va mai spun ca suntem din ce in ce mai multi … avem nu suporteri ci admiratori oameni care apreciaza echipa dar nu vin la meciuri si nici nu posteaza .. imi aduc aminte de un taximetrist care stia clasarile sportului din 80 pana in 89 .. si loturile complete… deci sportul este o echipa iubita .. trebuie doar sa venim la stadion din cand in cand .. si noi spre deosebire de altii .. nu suntem impartiti .. sud -nord ,haldan caini rosii ,legione granata legione crangasi .. noi suntem unici si daca ar fi nocturna.. eu zic ca ar venii si mai multa lume .. 1 pentru ca e vorba de ora la care se disputa .. si doi din cauza caldurii ..

razvanR
    Member

eu sunt afon, nu pot sa cooperez!

07Ex
    Keymaster

Eu as coopera, dar sunt la mii de kilometri distanta.

cristig
    Member

Ma bag ca musca in lapte pentru prima data pe forum si o fac pentru ca subiectul este pur si simplu prea important ca sa nu il bag in seama. Citesc si ma uluiesc multe lucruri, dar pentru prima data vad un subiect interesant si vad si solutii. Am cautat un imn pentru echipa si mi s-a propus chiar sa cumpar la un moment dat, dar bugetul este tot timpul cu minus…. asa ca am incercat colaborari. La statie putem pune imnul pe care il vom alege… Am negociat pentru drepturile de autor de la fratele Laurei Stoica si TVR pentru piesa Mereu ma ridic http://www.trilulilu.ro/hosmy/febcb34fade5f9 , personal imi place, pare ca ne reprezinta. Totusi vad o serie de texte pe acest forum care imi plac si au directie de imn, apreciez linia melodica bazata pe tobe sau pe cor. Sprijin acest demers si daca ceea ce se concretizeaza este de calitate cu siguranta va fii la statia de amplificare… asa cum suntem noi cu defectele noastre.

Primul post pe acest forum
    Iubeste Sportul!

cristig
    Member

apropo telefonul meu este public

Zibling
    Member

@cristig wrote:

Iubeste Sportul!

Singur ati ajuns aici pe forum sau prin intermediul lui Ovidiu Alboiu? Sau erati doar cititor pana acum?

Asteptam inside info calde de fiecare data cand va fi cazul… :ymapplause:

Lucione
    Member

pai .. am ascultat si eu piesa Laurei Stoica .. eu zic ca in primul rand .. nu are o line melodica de imn .. ceva sa cante omul la stadion ..in afara de textul “ma ridic“ cam nu vad nimic ce sar potrivii ca imn …
    imnul trebuie “personalizat“ nu poti pune ca imn .. o melodie deja consacrata .. de unde nu stim ca nu e imnul echipei bere prahova din divizia judeteana a judetului covasna?
    eu mai zic si ca trebuie sa o facem in asa fel incat sa ne regasim cu totii fanii SS si care o putem si canta fara probleme fara chitari sau instrumente decat cu ce avem la stadion .. o toba .. si multe voci …ceva specific stadioanelor

eu iau ca exemplu imn ul rapidului .. sau you never walk alone .. ceva ce simt suporterii sportului
    gaudeamus ..unbreak my heart … deschide gropare mormantul …lambada nu au nimic in comun cu SS
    noi legam echipa de niste melodii asa cum simtim noi …dar haideti sa legam melodia de echipa huh ?
    ( am alergat ca maricica puica toata saptamana nu am avut timp sa o fac dar saptamana care vine o fac pana sambata
    poate o auzim la statie cu branestiul !)

07Ex
    Keymaster

@cristig wrote:

Iubeste Sportul!

Bine ati venit! :)

Radu Dobrin
    Member

@cristig wrote:

Iubeste Sportul!

mi se pare mie sau este prima data cind un “oficial” al clubului posteaza pe forum? In orice caz, niciodata nu e prea trziu :)

Bine ai venit printre noi!

dragos
    Member

@cristig wrote:

Ma bag ca musca in lapte pentru prima data pe forum si o fac pentru ca subiectul este pur si simplu prea important ca sa nu il bag in seama. Citesc si ma uluiesc multe lucruri, dar pentru prima data vad un subiect interesant si vad si solutii. Am cautat un imn pentru echipa si mi s-a propus chiar sa cumpar la un moment dat, dar bugetul este tot timpul cu minus…. asa ca am incercat colaborari. La statie putem pune imnul pe care il vom alege… Am negociat pentru drepturile de autor de la fratele Laurei Stoica si TVR pentru piesa Mereu ma ridic http://www.trilulilu.ro/hosmy/febcb34fade5f9 , personal imi place, pare ca ne reprezinta. Totusi vad o serie de texte pe acest forum care imi plac si au directie de imn, apreciez linia melodica bazata pe tobe sau pe cor. Sprijin acest demers si daca ceea ce se concretizeaza este de calitate cu siguranta va fii la statia de amplificare… asa cum suntem noi cu defectele noastre.

Iubeste Sportul!

bun venit printre noi, Cristiane !!

asteptam noutati din sanul echipei si sustinere din partea ta.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 60 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.