Informatii despre forum

Home Forums Online Support Pagina pe Internet / Website related Informatii despre forum

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 188 total)
  • Author
    webmaster
    Keymaster

Desi stirile nu sunt imbucuratoare, am aflat in sfarsit care au fost problemele cu forumul si ce se va putea face pentru a rezolva situatia.

In primul rand problema: Cei care fac hosting pentru site si pentru forum au decis sa mute site-ul si forumul pe un alt server. Cica ne-ar fi anuntat in scris in prealabil, dar eu unul nu am primit nimic de la ei. In concluzie m-am trezit pe 1 iunie ca nu-mi mai merge site-ul iar cand le-am scris mi-au spus ca toate linkurile catre site sunt catre site-ul de pe serverul vechi iar fisierele au fost mutate pe site-ul nou. Am facut modificarile de rigoare si site-ul a mers OK dupa povestea asta.

Forumul: Problemele cu forumul au fost intampinate pe 7-8 iunie, cand, dintr-o data toate mesajele si userii din perioada 26 mai – 7 iunie au disparut. Motivul a fost acelasi ca si cu site-ul. Datele forumului au fost mutate pe 7 iunie de pe serverul vechi pe cel nou, numai ca “desteptii” care fac hosting pentru noi, in loc sa mute fisierul care continea toate datele de pe 7 iunie au mutat fisierul care continea datele de pe 26 mai. Cand i-am contactat prima oara au modificat fisierul si l-au inlocuit cu cel de pe 28 mai, dar tot nu l-au inlocuit cu cel de pe 7 iunie.

Concluzia: Cand i-am contactat pentru a doua oara pe cei care fac hosting, mi-au spus cu parere de rau ca ultima data cand au facut un backup la forum a fost pe 28 mai, si deci asta este ultimul fisier de date pe care-l au la dispozitie. In plus, fisierele care contineau datele din 7 iunie si care erau pe forumul vechi, in loc sa le pastreze, le-au sters si deci NU exista nici un backup al forumului de pe 7 iunie.
    In concluzie tot ce a fost postat intre 28 mai si 7 iunie s-a pierdut, mesaje, useri, tot. 😡

webmaster
    Keymaster

Maintenance la forum va incepe maine 7 iulie si va dura maximum 1-2 zile. In acest timp s-ar putea ca diferite subiecte si mesaje sa nu functioneze cum trebuie. Ne cerem scuze pentru acest lucru si va multumim pentru intelegere.

webmaster
    Keymaster

Migrarea la noua versiune phpBB 2.0.21 este completa. Mesajele de spam si userii care le-au scris au fost stersi. Pentru moment am dezactivat optiunea de inscriere a noilor useri pe forum.

Va rog sa postati orice probleme intampinati cu forumul aici.

07Ex
    Keymaster

Orice sugestii sau idei referitoare la noile categorii de pe forum pot fi postate aici. Daca credeti ca ar trebui facute alte categorii spuneti-mi acum deoarece mai tarziu va fi mai greu sa le facem.

Radu Dobrin
    Member

@webmaster wrote:

Migrarea la noua versiune phpBB 2.0.21 este completa. Mesajele de spam si userii care le-au scris au fost stersi. Pentru moment am dezactivat optiunea de inscriere a noilor useri pe forum.

Va rog sa postati orice probleme intampinati cu forumul aici.

se pare ca nu functioneaza 100%…azi s-a mai inregistrat un ratacit… :?

webmaster
    Keymaster

Am observat si sincer sa fiu nu inteleg cum de a reusit sa se inscrie. 😯 O sa investighez.

webmaster
    Keymaster

Problemele de azi cu script-ul php au fost rezolvate. A fost o problema cu baza de date sql, dar acum totul ar trebui sa fie OK. Spuneti-mi, va rog, insa daca intampinati dificultati.

Cel mai usor este sa postati aici sau sa trimiteti un MP.

Multam!

webmaster
    Keymaster

Incepand de ieri, puteti adauga langa nick-ul de pe forum un mic stegulet cu tara in care locuiti. Pentru a face lucrul asta, click pe “Profil” in susul paginii.

07Ex
    Keymaster

Un lucru este sigur, avem acum mai multi suporteri si vizitatori pe acest forum decat am avut sezonul trecut cand am jucat asa bine in campionat.

Radu Dobrin
    Member

mai e un lucru, daca nu sigur, cel putin foarte probabil: suporterii noi (nu ma refer numai la forum) sint cei pe care “ii vrem” si de care avem nevoie…

cameliu
    Member

ca nr de useri simultani primul record a fost cind n-a platit sile cu bacau, apoi la meciul cu bistritza, dar ala s-a sters cu updatul forumului, si astazi!

07Ex
    Keymaster

Sa speram ca vom avea din ce in ce mai multi suporteri pe forum.

cameliu
    Member

@97SiR wrote:

Sa speram ca vom avea din ce in ce mai multi suporteri pe forum.

Asta depinde si de nazbatiile lui sile… 😆 😆 😆

07Ex
    Keymaster

Eu incepand de azi voi fi plecat in Asia pana pe 17 decembrie, asa ca nu stiu cat de des voi mai putea intra pe site si pe forum. Voi incerca sa fac tot posibilul pentru a modifica paginile site-ului, dar daca nu voi avea timp macar stiti dece.

Mai vb. cand ma intorc in decembrie.

Giani
    Member

Vezi poate iti tragi si o concubina asiatica; japonezele merita sigur 😈

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 188 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.