Informatii despre site

Home Forums Online Support Pagina pe Internet / Website related Informatii despre site

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 177 total)
  • Author
    webmaster
    Keymaster

Luna mai 2003 a adus pe site-ul http://www.sportulstudentesc.com cei mai multi vizitatori de pana acum. Peste 1500!!!

cameliu
    Member

La mai multi!

07Ex
    Keymaster

Pentru sezonul 2003/2004 m-am gandit ca ar fi bine sa modific concursul de pronosticuri si eventual sa avem un concurs automat. Initial, in ’97 cand am inceput concursul nu aveam mai mult de 5-10 participanti la concurs, si era destul de usor sa modific pronosticurile de mana. Acum insa, cand sunt atatia care pronosticheaza in fiecare saptamana, imi este din ce in ce mai greu sa modific pagina cu pronosticuri in fiecare saptamana.
    M-am uitat pe site-ul oficial al Stelei si am vazut ca ei au un concurs de pronosticuri automat, unde fiecare suporter mai intai se inscrie pe site, pe urma fiecare suporter pune pronosticurile pe site si cred ca folosind Java pronosticurile sunt inscrise in concurs.
    Stie cineva din voi daca se poate obtine un program Java sau ceva similar care sa putem sa-l folosim pe site pentru concursul de pronosticuri? Eventual un program care se poate d/l de pe internet?

Radu Dobrin
    Member

cazimir, m-am gindit si eu la asta….cind ajung inapoi in suedia o sa ma uit sa vad ce avem noi pe la scoala…tin minte ca aveam ceva pe acolo…daca nu, cred ca putem sa il facem in php…ce baza de date folosim pe server? mySql?…eu am facut mai de mult ceva asemanator in apache+mysql+php….oricum, iti promit ca ma interesez si iti spun cam in 3 saptamini

07Ex
    Keymaster

Mersi mult Radule. Nu-i graba, cand ajungi acasa si daca gasesti ceva putem implementa pe site, daca nu putem sa ramanem cu acest concurs de pronosticuri. Eu ma gandisem sa nu trebuiasca sa programam nimic ci eventual sa download un program gata facut si sa-l folosim pe ala. Daca asa ceva nu exista sau daca zici ca poate ai tu un program atunci astept si vedem noi ce facem. Inca odata mersi mult pentru raspuns.

Si LA MAI MULTI!

Radu Dobrin
    Member

am vazut in cele postate de tine pe onlinesport ca aveai o sigla honda. esti cumva si tu in forumul celor de la 3geez? (http://www.3geez.com)

daca da, as avea nevoie de un pic de “consultanta tehnica” :)

07Ex
    Keymaster

Nu, nu sunt pe forumul 3geez.com, dar in privinta siglei Honda ai dreptate, eu sunt cel care am sigla Honda pe forumul Onlinesport. Eu ma pricep in principal la masinile Honda Civic deoarece astea sunt masinile pe care fac tuning, dar daca te pot ajuta cu ceva in domeniul masinilor Accord spune-mi si voi face tot posibilul sa te ajut. :)

Nu stiu daca ai vazut site-ul meu si masina pe care o conduc? Poti vedea cateva din modificarile pe care le-am facut la masina.
    http://members.rogers.com/csobec

Radu Dobrin
    Member

asta ar fi excelent….:)

ce vreau eu sa fac e sa imi schimb chiuloasa la accordul pe care il am (exi din 88, 2.0 12v). eu am mai facut de astea la ford..opel…etc…dar honda asta arata ca o caracatita sub capacul de la motor :)

de ce vreu sa schimb chiuloasa e pentru ca axul cu came e dus (suna ca o masina de cusut :))….si ca sa il schimb (+ jobul de facut la ventile….rocker arms…etc…planat chiuloasa) ma duce la cam 800$ (numai piese)…acum chestia e ca eu am dat pe masina cam 280$….

asa ca am cumparat o chiuloasa completa care a mers 100.000km cu 160$ (+ set de garnituri..curea de distributie …etc…)

ce nu stiu eu (dar sper sa se poata) e daca trebuie sa demontez intake manifold (nu stiu cum ii zice pe romaneste ca acolo nu am facut niciodata asa ceva :)) inainte sa scot chiuloasa…sau daca pot sa o scot dupa ce am chiuloasa pe masa….sint niste suruburi acolo (cele 4 inferioare) care nu prea pricep cum pot fi desurubate

planul e sa o fac cam peste 2 saptamini (miine plec in antalya pentru o saptamina..)…asa a mai vorbim eventual atunci

mersi!

Napoleon9
    Member

Va multumesc pentru recentul update facut paginii despre jucatori, dar din cate imi amintesc sezonul trecut gaseam acolo si numerele de pe tricou. Dupa parerea mea, adaugarea acestora este suficient de simpla, incat 90% nu s-au modificat, nu?

07Ex
    Keymaster

Nu, nu am avut niciodata numerele de pe tricou pe site. Daca insa crezi ca ar fi bine sa le adaugam pe site spune-mi exact care sunt numerele jucatorilor si le voi pune pe site. Merci mult.

ultrasro
    Member

Miercuri cred ca pot afla toate detaliile de acest gen!

ultrasro
    Member

Costin Curelea 11.07.1984, 185 cm cu 75 kg – atacant
    Dacian Varga, 15.10.1984, 173 cm cu 61 kg – atacant
    George Toma, 10.09.1984, 183 cm cu 69 kg – fundas central
    Valentin Iovita, 23.01.1984, 174 cm cu 63 kg – mijlocas de banda dreapta
    Stefan Stere, 13.01.1984, 181 cm cu 70 kg – fundas lateral
    Marius Oae, nu stiu inca datele exacte – mijlocas

Ultras
    Member

la rubrica Members din Fan Club ar fi interesanta o mica statistica: numarul membrilor, cati din Romania si cati de “afara”

Ultras
    Member

Pe ca posturi joaca?

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 177 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.