Ionuţ Mazilu 09.02.1982

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Ionuţ Mazilu 09.02.1982

Viewing 15 posts - 271 through 285 (of 324 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Se bat pe Mazilu

Posibilitate Doar Poli si Rapid îl mai pot transfera pe atacant

Meciul de aseara a fost urmarit pe viu si de patronul Sportului Studentesc, Vasile Siman.

La sosirea la stadion, acesta a declarat ca a venit doar pentru a urmari partida. Nu mai este însa un secret pentru nimeni faptul ca atât Poli, cât si Rapid sunt foarte interesate de atacantul Sportului, Ionut Mazilu (foto), iar Siman este dispus sa-l vânda, singura problema fiind ca una dintre cele doua grupari sa ajunga la un numitor comun cu patronul Sportului, cunoscut ca un om care lasa greu din pret. Mai mult, Siman a sosit împreuna cu impresarul fotbalistului, Victor Becali, nefiind exclus ca boss-ul Sportului sa profite de compania patronilor Marian Iancu si George Copos pentru a mai avansa în negocieri.

De altfel, Poli Timisoara si Rapid sunt singurele echipe din primul esalon care-l mai pot înregimenta pe atacantul echipei nationale, deoarece ambele au “satelit” în Liga a IV-a, perioada de transferuri din primele trei divizii expirând joi.

cameliu
    Member

Ionuţ Mazilu la Europa FM
    Într-un moment în care situaţia lui la Sportul Studenţesc e incertă, Ionuţ Mazilu va fi diseară invitatul lui Ovidiu Ioaniţoaia la emisiunea Tribuna Zero de la Radio Europa FM. Cei ce doresc să dialogheze cu tînărul internaţional vor trebui să telefoneze, între orele 22:30 şi 23:30, la numărul 2010.509.

14 august 2006

cameliu
    Member

Te-ai lungit Giani si eu n-am mai reusit sa prind… si nici nu m-au sunat inapoi…

Giani
    Member

Sorry, deformatie profesionala. Tot regret ca nu i-am spus esenta: sa NU plece la SDR.

roland
    Member

Pai din Germania n-ai fost tu, Cameliu?

cameliu
    Member

@roland wrote:

Nu! Nu stiu cine a fost!
    Deci suntem mai multi si in Germania!
    Eu am prins la inceputul emisiunii si-o zis o tipa ca va incerca sa ma ma sune si nimic… Apoi am tot incercat da fara rezultat!

Giani
    Member

@cameliu wrote:

@roland wrote:

Nu! Nu stiu cine a fost!
    Deci suntem mai multi si in Germania!
    Eu am prins la inceputul emisiunii si-o zis o tipa ca va incerca sa ma ma sune si nimic… Apoi am tot incercat da fara rezultat!

Eu am intrat cu mare noroc. Dupa mine or mai fost doi si gata. Cand am comentat de abuz, a dat-o Ionaitoaia la intors, ca altfel o lungeam pana dimineata. Mai mult nu comentez, ca si asa aveam un sonor in telefon de tot rahatul, parca imi vorbea cineva din fundul butoiului.

cameliu
    Member

Cine e Marius care a sunat? E pe forum?

Giani
    Member

@cameliu wrote:

Cine e Marius care a sunat? E pe forum?

Nu stiu, oricum e valabil. Sper sa fie si pe forum, eventual sa ne confirme.

dragos
    Member

dupa terminarea meciului de la Giurgiu, Ionut a trecut prin dreptul galeriei echipei gazda, care a inceput sa-i scandeze: Mazilu du-te la steaua, Mazilu du-te la steaua !!!

pentru mine, steaua si rapid reprezinta TTT !!!!

samiel
    Member

Hello Romanian friends.

Im Martin from Poland.

I heard that Petrescu wants to buy Mazilu to Wisla krakow.
    Have you read something about Mazilu transfer? Maybe he wants to play in Steua ? Please tell me everything you know about it.

Greetings from Warsaw

Giani
    Member

Hi Martin and welcome to our forum. We know nothing about Mazilu trasnfers, it seems the favourite club to buy his contract is Rapid, not Steaua, but the clubs owners negociations are still not finished. I’d wish him to go to Wisla instead of those three Bucharest teams, but I heard nothing about such discussions between the Polish team officials and Sportul.

mihada
    Member

Niculescu, Mazilu si Bilba
    Autor: Nicolae GRECU
    Atacantul Politehnicii are de invatat de la esecurile primului si succesele celui de-al doilea, cu o mina de ajutor de la antrenorul Ionut Popa

http://www.ziaruldeiasi.ro/cms/site/article.html?article=134809

samiel
    Member

At this season romanian teams are unbelieveble good. If i were Mazilu I would sign a contract with rapid. Wisla is quite good, but Steau or Rapid are much more better teams.
    Could you tell me where can i watch romanian league? I’m interested in sattelite channels. Thanks

Radu Dobrin
    Member

Try tvr1/2/i on eutelsat W2/16° EST or hotbird 6 / 13 o EST, antena1 on Sirius 2 5.0°E.

The matches should be broadcasted uncrypted. I wouldn’t bet on that though, as the national television is highly unreliable w.r.t. keeping the schedule, etc.

Viewing 15 posts - 271 through 285 (of 324 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.