Ionuţ Mazilu 09.02.1982

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Ionuţ Mazilu 09.02.1982

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 324 total)
  • Author
    cameliu
    Member

Din Gazeta treaba ar sta cam asa:

Intelegere Rednic – Siman pentru Mazilu

Dupa o saptamina in care nu a reusit sa-l prinda nici la telefon, Mircea Rednic s-a intilnit cu prietenul sau Vasile Siman si a putut negocia transferul lui Ionut Mazilu in Grant. „Rapid vrea un atacant, iar principalul vizat este Mazilu. In discutie este un imprumut pe un an”, a confirmat Siman acordul cu antrenorul Rapidului. Din cite se pare, Sportul nu va trebui sa achite cei 25.000 de dolari restanti de peste un an din transferul lui Tibi Balan, iar daca in perioada imprumutului va exista o oferta din strainatate pentru atacant, Sportul va lua un procent mai mare ca Rapid.

ion
    Member

@cameliu wrote:

Din Gazeta treaba ar sta cam asa:

Intelegere Rednic – Siman pentru Mazilu

Dupa o saptamina in care nu a reusit sa-l prinda nici la telefon, Mircea Rednic s-a intilnit cu prietenul sau Vasile Siman si a putut negocia transferul lui Ionut Mazilu in Grant. „Rapid vrea un atacant, iar principalul vizat este Mazilu. In discutie este un imprumut pe un an”, a confirmat Siman acordul cu antrenorul Rapidului. Din cite se pare, Sportul nu va trebui sa achite cei 25.000 de dolari restanti de peste un an din transferul lui Tibi Balan, iar daca in perioada imprumutului va exista o oferta din strainatate pentru atacant, Sportul va lua un procent mai mare ca Rapid.

O afacere beton !Specific unui mod de gindire !Nu pricep de ce nu l-am dat altcuiva (Steaua) pe bani mai multi si cu procent din vinzarea lui ipotetica peste .Ne ramineau si bani si achitam si datorii si aveam si de primit !!!E asa sau nu e?…

Radu Dobrin
    Member

ma intreb daca asta nu e “singurul mod” prin care poate fi dat Mazilu……nu sint foarte convins ca steaua ar da bani pe el

07Ex
    Keymaster

Cred ca Steaua a facut afacere buna cu Dinita si deci sunt multumiti. Mazilu, sa fim seriosi, nu a jucat cine stie ce anul trecut asa ca de asta nu se inghesuie lumea sa-l cumpere. Dar parca-l vad la anul cum va zburda la Rapid si va fi unul din cei mai buni atacanti ai lor iar peste 1-2 ani se va transfera in Italia sau mai stiu eu unde altundeva in strainatate.

Tavi
    Member

asha sa fie … ca atunci afacerea e intradevar beton!

Giani
    Member

Pe mazilu in Ghencea nu am fi luat absolut nimic. In conditiile in care nu ai bani, faci si sacrificii de genul asta. Si finalmente tot in proprietatea Sportului ramane, e doar imprumutat. De ce sa zaca in B, cand ar putea ca la anul pe vremea asta sa prinda un transfer “afara”, din care ar iesi si clubul in avantaj.

07Ex
    Keymaster

Si totusi din surse neoficiale am auzit ca transferul (sau imprumutul) lui Mazilu la Rapid nu este chiar finalizat.

Radu Dobrin
    Member

se pare ca si dinita mai asteapta vre-un ‘groh’ din partea lpfului, ca nu a facut deplasarea cu steaua

07Ex
    Keymaster

@Radu Dobrin wrote:

se pare ca si dinita mai asteapta vre-un ‘groh’ din partea lpfului, ca nu a facut deplasarea cu steaua

Se poate, dar cred totusi ca pentru Dinita nu mai este cale de intoarcere. In plus am citit acum cateva zile ca oricum Siman nu-l mai vrea la echipa dupa toate cele intamplate. Singurul motiv pentru care Siman inca mai lupta pentru Dinita este banul. Daca Dini nu se transfera la Steaua la grila atunci poate-l vinde Siman altundeva si face un profit de cativa zeci de mii de dolari.

Se pare ca stelei nu le convine sa achite la Sportul suma de formare a jucatorului, 60.000$

Radu Dobrin
    Member

@George Apostol wrote:

Se pare ca stelei nu le convine sa achite la Sportul suma de formare a jucatorului, 60.000$

hehe…pai sa le dam niste bani atunci …poate asa il iau ….saracii de ei

Radu Dobrin
    Member

@97SiR wrote:

Se poate, dar cred totusi ca pentru Dinita nu mai este cale de intoarcere. In plus am citit acum cateva zile ca oricum Siman nu-l mai vrea la echipa dupa toate cele intamplate. Singurul motiv pentru care Siman inca mai lupta pentru Dinita este banul. Daca Dini nu se transfera la Steaua la grila atunci poate-l vinde Siman altundeva si face un profit de cativa zeci de mii de dolari.

suna plauzibil ca siman sa nu il mai vrea pe dinita inapoi…dar are tot dreptul la suma de 60000 (hotarita chiar de lpf daca nu ma insel!) pentru formarea jucatorilor…astia sint banii de drept ai clubului!

..dar mai stiti …poate se da fro’ hordonantza de urjentza’ si se sterg vre-o 2-3 zerouri :)

Tavi
    Member

ce mishto ar fi sa se duca Dini la Steaua … oieru sa nu dea banii … sa vedem atunci daca Steaua nu va fi programata in urmatoarea etapa cu atata promptitudine …

Radu Dobrin
    Member

@Tavi wrote:

ce mishto ar fi sa se duca Dini la Steaua … oieru sa nu dea banii … sa vedem atunci daca Steaua nu va fi programata in urmatoarea etapa cu atata promptitudine …

asta da!…ar fi chiar interesant :)

Asta ar fi ceva sa vedem daca LPF si FRF vor fi la fel de promti si cu Steaua cum au fost cu noi si eventual sa le dea meci pierdut cu 3-0 in fata Rapidului :)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 324 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.