Ionuţ Mazilu 09.02.1982

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Ionuţ Mazilu 09.02.1982

Viewing 15 posts - 286 through 300 (of 324 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Impas cu Mazilu

Acţionarul principal al Rapidului s-a întors de la mare pentru a pune la punct ultimele detalii ale transferurilor lui Mazilu, Lazăr şi Stancu în Giuleşti. Copos l-a chemat pe Vasile Şiman la şedinţa Adunării Generale a Acţionarilor Rapidului de ieri după-amiază şi i-a transmis boss-ului Sportului că doreşte să renegocieze salariul pentru care se înţelesese iniţial cu Ionuţ Mazilu. Surse autorizate susţin că atacantul “naţionalei” nu este de acord cu micşorarea propusă de Copos, de la 100.000 de euro anual la 80.000.

Deşi preşedintele executiv al Rapidului, Dinu Gheorghe, a spus duminică seară că “transferurile celor trei jucători ai Sportului sînt rezolvate în proporţie de sută la sută, din punctul meu de vedere”, trecerea “studenţilor” în Giuleşti era ieri după-amiază pusă sub semnul întrebării. Şiman nu este dispus să facă nici o concesie şi i-a anunţat pe Mazilu, Lazăr şi Stancu că astăzi vor face deplasarea alături de colegii lor din Regie pentru meciul CF Brăila-Sportul, din etapa a treia a Ligii a II-a, programată miercuri. Vasile Şiman şi George Copos aveau programată o nouă întîlnire pentru aseară tîrziu. Dacă acţionarul majoritar al Rapidului nu va fi înduplecat, Mazilu pare decis să continue pînă în iarnă la Sportul, în Divizia B.

1.500.000 de euro este suma pentru care Şiman a convenit să îi cedeze pe Mazilu, Lazăr şi Stancu. Sportul îl va primi la schimb pe Postolache şi jumătate din Tibi Bălan, partea deţinută acum de Rapid

Azi e ultima zi de transferări
    Giuleştenii intenţionează să îi legitimeze pe Mazilu, Lazăr şi Stancu prin intermediul “satelitului” Rapid III, din liga a patra. Tranzacţia dintre George Copos şi Vasile Şiman mai este posibilă însă doar astăzi, cînd se încheie perioada de transferuri pentru această divizie. Pînă în iarnă, fotbaliştii ar mai putea fi achiziţionaţi de alb-vişinii doar dacă ar fi declaraţi liberi de contract.

Îl iau pe Stăncioiu?
    La hotelul lui George Copos, unde a avut loc AGA de ieri, a fost prezent şi Eduard Stăncioiu. Goalkeeperul s-a antrenat în ultima perioadă cu Sportul, dar nu a evoluat în primele etape din liga a doua şi îşi caută echipă. Stăncioiu a susţinut că “am venit întîmplător, nu negociez cu Rapid”. Răzvan Lucescu are în acest moment patru portari în lot, pe Coman, Mincă, Marinescu şi Apoula. (Greta Goran, Remus Răureanu)

ion
    Member

este un prim semnal ca la rrrrrrapid e tiganie si ceea ce se promite nu se da… Ioane !!! nu te du la rrrrrrrrrrrrapid ..stai linistit unde esti sau dute oriunde in alta parte….

Giani
    Member

E tiganie mare, copros i-a promis initial lui Mazilu un salariu de 100.000 E, acum nu vrea sa dea mai mult de 80.000. Deci, daca va semna, poate fi fericit probabil si cu 50.000. In conditiile astea, de ce ar mai pleca?

crys41
    Member

@Giani wrote:

E tiganie mare, copros i-a promis initial lui Mazilu un salariu de 100.000 E, acum nu vrea sa dea mai mult de 80.000. Deci, daca va semna, poate fi fericit probabil si cu 50.000. In conditiile astea, de ce ar mai pleca?

Pt ca va avea un salariu mai mare ca la noi :( si ca sa ramana in atentia lui Piturca pt nationala. N-as vrea sa se plafoneze, insa daca va ajunge la rapid sa faca tot posibilul sa stea cat mai putin si sa plece afara pe un salariu si mai mare si sa se realizeze ca fotbalist.

ovidiu
    Member

@crys41 wrote:

@Giani wrote:

Pt ca va avea un salariu mai mare ca la noi :( si ca sa ramana in atentia lui Piturca pt nationala. N-as vrea sa se plafoneze, insa daca va ajunge la rapid sa faca tot posibilul sa stea cat mai putin si sa plece afara pe un salariu si mai mare si sa se realizeze ca fotbalist.

In primul rand, cred eu, pentru a fi in, atentia lui Piturca (atrenor ce are o slabiciune pentru Mazilu, asa am inteles), apoi, bineinteles, pentru salariu.
    La SPORTUL STUDENTESC – 30 000E, la rrrrrapizi un pic mai mare.
    Oricum nu se stie ce se va-ntampla in momentul in care va ajunge la rrrrrrr…
    Dar salariul va fi mai mare. Si, poate, asta conteaza in primul rand.
    Un pic deraiez.
    Gigel Bucur a fost o promisiune ptr Ech. Nationala. Si a ramas.
    La pol tim e un pic mai greu 😈
    Cred ce de la SPORTUL STUDENTESC se putea forma un cuplu de atacanti ptr …… …… .

VIVA SPORTUL STUDENTESC

ion
    Member

daca asta e conditia (salariu mai mare )atunci in China cu el ca acolo merita apoi sa vina in tara sa-si faca un pub si sa mai joace si la noi vreo 2-3 ani ca sint sigur ca va putea…Va spun inca odata : la rrrrrapid va fi MINCAT …asta nu e club de performanta ,e un Sportu(la nivel de obiectiv—piata de desfacere pt Europa) ceva mai mare patronat de un SISI ceva mai mare decit Siman….

Giani
    Member

Sunt de aceeasi parere cu Ion, la rrrrrr….. greu de crezut ca va avea sanse de afirmare. Lucescu are deja trei linii (adica sase bucati) de atac, la ce i-o mai trebui si al saptele varf nu imi dau seama. Degeaba are o puzderie de varfuri, daca din spate nu le vine absolut nimic. Si imi vine greu a crede ca Mazilu va lua locul unor jucatori precum Griffith, Buga sau Huligan.

07Ex
    Keymaster

Mazilu rămîne la Sportul

George Copos nu a reuşit nici ieri să îl convingă pe atacantul “studenţilor” să îmbrace tricoul alb-vişiniu

A semnat un precontract cu Rapid, Copos s-a înţeles cu Şiman pentru transferul lui, dar astăzi sînt toate şansele ca Ionuţ Mazilu să joace în meciul CF Brăila – Sportul, din Liga a II-a! Tratativele pentru trecerea atacantului “naţionalei” în Giuleşti sînt sistate pentru moment din cauza nemulţumirilor fotbalistului legate de salariul pe care ar fi urmat să îl primească în Grant. “La prima discuţie cu Copos, nu am cerut nimic, nu am pronunţat vreo cifră. Mi-a propus un salariu cu care am fost de acord şi urma să se înţeleagă şi cluburile. Tratativele au durat şi luni mi-a zis că trebuie să renegociem salariul meu, pentru că este prea mare”, s-a confesat Mazilu unor apropiaţi.

Aceleaşi surse susţin că vîrful de 24 de ani îi învinovăţeşte pe George Copos şi pe Dinu Gheorghe pentru faptul că ar fi redus oferta în momentul în care singurele negocieri pentru transferul său erau purtate cu Rapid, atît Steaua, cît şi cluburile din străinătate care l-au mai curtat ieşind treptat din cursă. Mazilu e decis să continue la Sportul pînă în iarnă, în condiţiile în care, din cauza faptului că nu s-a antrenat toată vara, prezenţa sa la prima reprezentativă pentru dubla cu Bulgaria şi Albania e puţin probabilă. Preşedintele Sportului, Vasile Şiman, a refuzat să îi cedeze Rapidului şi pe Lazăr, şi pe Stelian Stancu. (Greta Goran)

“Din păcate, nu am ajuns la nici un acord şi în acest moment nici nu aş putea oferi pronosticuri privind negocierile viitoare”

“Vasile Şiman este un om dificil şi chiar dacă ieri a fost la Adunarea Generală de la Rapid, tot n-am izbutit să îl convingem să ni-i cedeze pe Mazilu, Lazăr şi Stancu” George Copos

sorin
    Member

@97SiR wrote:

Mazilu rămîne la Sportul

George Copos nu a reuşit nici ieri să îl convingă pe atacantul “studenţilor” să îmbrace tricoul alb-vişiniu

A semnat un precontract cu Rapid, Copos s-a înţeles cu Şiman pentru transferul lui, dar astăzi sînt toate şansele ca Ionuţ Mazilu să joace în meciul CF Brăila – Sportul, din Liga a II-a! Tratativele pentru trecerea atacantului “naţionalei” în Giuleşti sînt sistate pentru moment din cauza nemulţumirilor fotbalistului legate de salariul pe care ar fi urmat să îl primească în Grant. “La prima discuţie cu Copos, nu am cerut nimic, nu am pronunţat vreo cifră. Mi-a propus un salariu cu care am fost de acord şi urma să se înţeleagă şi cluburile. Tratativele au durat şi luni mi-a zis că trebuie să renegociem salariul meu, pentru că este prea mare”, s-a confesat Mazilu unor apropiaţi.

Aceleaşi surse susţin că vîrful de 24 de ani îi învinovăţeşte pe George Copos şi pe Dinu Gheorghe pentru faptul că ar fi redus oferta în momentul în care singurele negocieri pentru transferul său erau purtate cu Rapid, atît Steaua, cît şi cluburile din străinătate care l-au mai curtat ieşind treptat din cursă. Mazilu e decis să continue la Sportul pînă în iarnă, în condiţiile în care, din cauza faptului că nu s-a antrenat toată vara, prezenţa sa la prima reprezentativă pentru dubla cu Bulgaria şi Albania e puţin probabilă. Preşedintele Sportului, Vasile Şiman, a refuzat să îi cedeze Rapidului şi pe Lazăr, şi pe Stelian Stancu. (Greta Goran)

“Din păcate, nu am ajuns la nici un acord şi în acest moment nici nu aş putea oferi pronosticuri privind negocierile viitoare”

“Vasile Şiman este un om dificil şi chiar dacă ieri a fost la Adunarea Generală de la Rapid, tot n-am izbutit să îl convingem să ni-i cedeze pe Mazilu, Lazăr şi Stancu” George Copos

URRRRRAAAA….

sorin
    Member

sper sa joace azi caci se subrezeste. ii trebuiesc citeva goluri inainte de meciul cu bulgaria, asta bine inteles daca piturca se preteaza la jucatori de b…
    to be or not to be, that is the question…

Giani
    Member

Am citit si eu vestea cea mare pe http://www.gsp.ro. S-a ajuns pana acolo incat Mazilu sa refuze transferul nemultumit dfiind de salariul oferit. Sper ca diseara sa joace la Braila. Si sa marcheze.

dragos
    Member

Ionut nu trebuie sa accepte micsorarea salariului….ar fi un compromis nedemn de valoarea lui.

mai pe scurt: Ioane lasa-i in pace cu tampeniile lor !!!

Zibling
    Member

Ionut, mult succes la noua ta echipa si fie ca jocul tau sa se imbunatateasca treptat. Ah, si sa nu uit – multumim pt tot ce ai facut pt clubul Sportul Studentesc. Sa te vedem cat mai des la echipa nationala !!!

cameliu
    Member

Iata ca Ionut revine! In stilu-i caracteristic… cu 2 goluri odata…

Giani
    Member

Rpede, pana la iarna, ca sa scape si el si Lazar de teparul ala utecist. Ca la foamea lui, tovarasul secretat utece copros sigur ii va da in strainatate pe bani foarte grei.

Viewing 15 posts - 286 through 300 (of 324 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.