Ionuţ Mazilu 09.02.1982

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Ionuţ Mazilu 09.02.1982

Viewing 15 posts - 301 through 315 (of 324 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

http://www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&sid=172249

Locuieste cu parintii

Ionut Mazilu, atacantul pentru care Rapid a platit 1,5 milioane de euro, el fiind golgheterul editiei trecute de campionat, vrea ca in aceasta vara sa se mute din casa parinteasca.

Sportul Studentesc este echipa pentru care Ionut Mazilu a jucat 7 sezoane, din 1999 si pana in vara lui 2006. A ajutat-o sa promoveze in 2004, cand a inscris nu mai putin de 20 de goluri, iar apoi transferul sau la Rapid a umplut buzunarele patronului echipei, Vasile Siman, cu 1,5 milioane de euro.

In iunie 2005 Mazilu a debutat la nationala, pentru care pana in acest moment a adunat 7 selectii si a dat un gol. Cu toate acestea, Mazilu, al carui salariu anual e de peste 100.000 de euro, nu a strans banii pentru a-si cumpara casa pe care o viseaza, astfel ca acum el si iubita sa, Luminita, locuiesc in aceeasi casa cu parintii fotbalistului.

“Ne dorim achizitionarea unei locuinte proprii, pentru ca mai tarziu sa ne putem deschide o afacere. Nu am stabilit inca data nuntii noastre, pentru ca avem lucruri importante de facut. Eu sa-mi termin studiile, iar el sa joace fotbal”, crede Luminita Calinescu, iubita fotbalistului.

“Ionut vrea trei copii, iar eu doi”

Luminita acorda importanta maxima relatiei sale cu Ionut Mazilu, atacantul Rapidului. “El e cel mai important si mai minunat lucru din viata mea”, spune ea. Ca in orice cuplu, si cei doi au probleme. Fotbalistul vrea trei copii, in timp ce prietena lui vrea numai doi. In putinul timp liber de care dispune, in special in lunile de vara, Mazilu adora sa mearga la pescuit. “Cand e cald afara, mergem sa pescuim, pentru Ionut aceasta ocupatie fiind o relaxare totala. Mai iesim cu prietenii la film, la teatru sau la biliard”, spune Luminita. Aceasta este acum rapidista insa nu a uitat echipa Sportul Studentesc, unde iubitul ei s-a lansat si a castigat titlul de golgheter, ea sperand ca gruparea din Regie sa revina in prima liga.

“Imi place de Ionut ca este vorbaret, glumet si nu are fite deloc”, spune Luminita, care este studenta in anul IV la Facultatea de Comunicare si Relatii Publice din cadrul SNSPA

LA MULTI ANI, IONUT !

SI MULTE GOLURI !

Tavi
    Member

http://www.gsptv.ro/index/id/5213

Nu este un articol … este un promo pentru stirile antenei 1 de diseara ora 20 (-7 pt Toronto :) ) in care apare ionut cantand la pian
    Sa-l vedem!

Giani
    Member

Recunosc ca nu conteaza fusul orar, blonda e buna. Buna rau.

rapid19pancu
    Member

este un jucator util rapidului :D

Zibling
    Member

http://www.rapidisti.ro/stiri/1999/oleg-protasov-mazilu-e-cel-mai-bun-jucator-din-romania-este-noul-van-basten.htm

Se exagereaza sau nu, dar eu ma bucur tare mult pt Ionut ca a ajuns sa joace si in strainatate. Acum va avea loc sa se afirme si sa inchida gura tuturor contestatarilor sai.

Iar aici: http://www.rapidisti.ro/stiri/1987/dan-petrescu-daca-era-ferit-de-accidentari-mazilu-era-golgeterul-ligii-i.htm

Dan Petrescu are dreptate. Parca prea multe accidentari a avut Ionut Mazilu in ultimele 3 sezoane. Acestea nu au facut decat sa-i scada rata de goluri cu care ne obisnuise.

[url]http://www.rapidisti.ro/stiri/1979/ionut-mazilu-vreau-la-euro-si-in-liga-campionilor.htm[/url

Asa te vrem, Ionut! La Euro 2008 cu tine!!![/url]

cameliu
    Member
    dragos
    Member

Succes la “rusi” !!!!

cameliu
    Member

Pina la urma statistic vorbind e cel mai scump jucator transferat din campionatul intern. Acuma nu pot sa stiu io in ce fel de statistica, cu bani negri, albi, verzi sau galbeni… cu sau fara tva, comisione, fisc sau mai stiu io ce…

dragos
    Member

acest transfer a fost ca un BULGARE DE AUR pentru siman, caci se tot agita sa vanda ceva in aceasta iarna, insa degeaba…
    asa, s-a scos, insa DOAR PENTRU EL, nu si pentru club !!!!!!
    intrebare retorica: oare de ce toti (ex)jucatorii Sportului se transfera direct in “mama RUSIA” si nu in alta parte ????
    siman stie.

Zibling
    Member

Eh, aici exagerezi Dragos. Nu toti fostii jucatorii ai Sportului au ajuns in fosta URSS. In afara de Irimia si Mazilu ce exemple mai ai? Parca Ciobi, dar nu stiu sigur.

Pe de alta parte, de Patrascu de la Piacenza ai uitat? De Chihaia jr. care parca a fost prin Cipru sau Grecia ai uitat?

dragos
    Member

@Zibling wrote:

Eh, aici exagerezi Dragos. Nu toti fostii jucatorii ai Sportului au ajuns in fosta URSS. In afara de Irimia si Mazilu ce exemple mai ai? Parca Ciobi, dar nu stiu sigur.

Pe de alta parte, de Patrascu de la Piacenza ai uitat? De Chihaia jr. care parca a fost prin Cipru sau Grecia ai uitat?

Nu uitasem de Bogdan, insa transferul sau s-a petrecut cu multa vreme in urma……..Tavi chiar nu stiam ca, a ajuns prin tarile calde…..Ciobi chiar a jucat prin ukraina……..

dragos
    Member

din pacate, Ionut nu se simte prea bine la Dnepr…..a pierdut trenul “nationalei”

07Ex
    Keymaster

Mazilu: „Copos m-a uitat!”

Ionuţ Mazilu a revenit ieri în Ucraina pentru a-şi rezolva situaţia contractuală cu Dnepr.

Cel mai probabil, fostul vârf al Sportului va ajunge la Braşov sub formă de împrumut, asta pentru că nimeni de la Rapid nu l-a mai căutat pentru un transfer. În urmă cu câteva luni, George Copos anunţa că Ionuţ Mazilu va fi primul transfer al „feroviarilor” în intersezon. „L-am sunat pe Mazilu. Am avut cu el o relaţie apropiată şi, sincer să fiu, regret enorm că l-am vândut la Dnepr. Sper să reuşesc să-l readuc în iarnă la Rapid”, spunea Copos pentru ProSport.

În două zile află unde va pleca

Numai că planurile patronului de la ANA s-au schimbat, iar vârful lui Dnepr recunoaşte franc că nu a mai fost contactat de nimeni de la Rapid. „Copos a uitat numărul meu de telefon. Nu m-a mai sunat. A discutat cu mine în urmă cu câteva luni, dar apoi nu am mai vorbit”, spune Mazilu.

Fostul vârf al Rapidului dezvăluie că în maximum două zile va afla dacă va ajunge la Braşov, formaţie la care ar urma să joace sub formă de împrumut: „Voi discuta azi cu oficialii clubului. Sper să fiu împrumutat. În maximum două zile voi şti clar dacă voi rămâne la Dnepr sau dacă mă voi întoarce în România”. (Constantin Radu)

dragos
    Member

daca va juca la Brasov, Razvan L. il va readuce la forma lui de odinioara.
    oricum, este o buna alegere Brasovul.

Viewing 15 posts - 301 through 315 (of 324 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.