Ionuţ Mazilu 09.02.1982

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Ionuţ Mazilu 09.02.1982

Viewing 9 posts - 316 through 324 (of 324 total)
  • Author
    dragos
    Member

@dragos wrote:

daca va juca la Brasov, Razvan L. il va readuce la forma lui de odinioara.
    oricum, este o buna alegere Brasovul.

dupa ce a fost virtual transferat pe la toate cluburile (Brasov, Rapid, Steaua, CFR Cluj, Dinamo), se pare, ca Ionut va continua tot in Ucraina la Arsenal Kiev.

07Ex
    Keymaster

Mazilu, la un nou gol de trei puncte pentru A. Kiev

Lui Ionuţ Mazilu pare a-i fi prins bine împrumutul la Arsenal Kiev. Jucătorul lui Dnepr, care a ajuns în acestă iarnă la gruparea din Kiev, a marcat astăzi cel de-al doilea gol consecutiv pentru echipa sa. În plus, ambele reuşite ale ex-rapidistului au adus câte trei puncte în contul celor de la Arsenal.

După ce a înscris golul victoriei în partida din etapa trecută de pe teren propriu cu FC Harkov, chiar la partida de debut, internaţionalul român a fost din nou decisiv şi în meciul de duminică, din deplasare, cu Zoria Lugansk. Mazilu a înscris în minutul 12, în partida câştigată de Arsenal cu 1-0.

Giani
    Member

Daca Mazi o tine tot asa, il vedem iar la Nationala.

Zibling
    Member

Sambata trecuta RazvanR. l-a intrebat pe Ovidiu (ultrasro) ce culori are Arsenal Kiev, echipa la care evolueaza in prezent Ionut Mazilu. Asadar, rosu-albastru (raspunsul gresit al lui Ovidiu) pare sa fie doar culorile lor de rezerva:

http://en.wikipedia.org/wiki/FC_Arsenal_Kyiv

Pe de alta parte, stema si site-ul oficial al clubului ne indica contrariul. Acelasi site oficial al clubului Arsenal Kiev pare facut la repezeala. In lista jucatorilor echipei:

http://fcarsenal.com.ua/wp/team/

…daca dati click pe numele, respectiv pe data de nastere a lui Ionut Mazilu, veti fi redirectionati catre alti 2 jucatori locali. :(

dragos
    Member

aseara a jucat destul de putin, insa nu a facut-o prea convingator….. X( :ymdevil:

Zibling
    Member

Spuneti-mi cu mana pe inima ca Ionut Mazilu mai joaca fotbal de performanta, va rog?

Deoarece la ultimele 3 meciuri l-am tot vazut in tribuna la meciurile Sportului Studntesc, iar primul a fost in urma cu 3 saptamani.

@Zibling wrote:

Spuneti-mi cu mana pe inima ca Ionut Mazilu mai joaca fotbal de performanta, va rog?

Deoarece la ultimele 3 meciuri l-am tot vazut in tribuna la meciurile Sportului Studntesc, iar primul a fost in urma cu 3 saptamani.

Am vizionat meciul din cupa la T.V. pe sport.ro, iar comentatorii au remarcat si ei prezenta lui Mazilu in tribuna. Ei au spus ca acesta ar fi momentan accidentat si prin urmare a ales sa petreaca ceva timp in Romania pana se reface….probabil ca este o accidentare destul de serioasa si necesita o perioada mai lunga de recuperare din moment ce de 3 saptamani il tot vedem la meciurile Sportului. Nicaieri nu e ca acasa pana la urma, nu? :D

dragos
    Member

Am vorbit Sambata la meci cu Ionut si mi-a spus ca, este accidentat.

Insanatosire grabnica !

sircos
    Member

nu cumva sa fie accidentat la relatiile cu conducerea clubului …

Viewing 9 posts - 316 through 324 (of 324 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.