Laurentiu Dinita 29.03.1975

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Laurentiu Dinita 29.03.1975

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 105 total)
  • Author
    Anonymous
    Member

Dinita a plecat la Craiova, stirea e confirmata in proportie de 95%!

Daca se reface Bucur, in retur vom da mai multe goluri ca in tur!

Anonymous
    Member

Se spune cã au fost ultimele tale meciuri în tricoul Sportului…
    Lumea vorbeste multe, am citit si eu prin ziare cã sînt ba la Rapid, ba la Steaua, ba la Craiova.
    Eu nu stiu încã ce se va întîmpla în viitor, de aceea nu pot spune cã au fost ultimele mele
    meciuri la Sportul sau nu.
    Nu ai avut nici o ofertã concretã pînã acum?
    Nu m-a contactat nimeni personal, dar nici nu avea cînd. La putin timp de la terminarea
    campionatului am mers la Sibiu si nu puteam sã plec de acolo ca sã mã întîlnesc cu cineva.
    Acum situatia este alta. Chiar sãptãmîna aceasta plec în Turcia pentru o probã, mai astept
    doar invitatia. Nu stiu încã numele echipei…

07Ex
    Keymaster

Daca ar pleca numai Dinita nu ar fi chiar asa de grav. Ar fi pacat insa ca Dini sa plece la Craiova, unde probabil talentul lui se va pierde. Mai bine ramane la noi in familie.

Anonymous
    Member

De data asta Gazeta il da ca si sigur pe Dinita la Steaua!
    Insa prea multe detalii despre transfer nu se prea dau decit ca “este un segment dintr-o afacere mai largã, reprezentatã de stingerea datoriei de 150.000 de dolari pe care Siman o are fatã de grup< > ferului lui Maxim în Regie.”

Stie cineva mai mult???

Anonymous
    Member

M-am săturat de zvonuri, dar până la urmă s-ar putea ca stirea asta să fie adevărată.

Anonymous
    Member

Suna mai degraba a santaj transferul asta!
    Doar stinge datoria pe Maxim! (care fie vorba intre noi, a devenit jucator dupa ce-a venit la Sportul).
    Ce se va intimpla totusi daca Siman nu acopera datoria?

De pe sit-ul oficial al Stelei:
    Cum Steaua nu a primit nici pana acum cei 150.000 de dolari pentru transferul lui Florin Maxim la Sportul Studentesc, conducerea clubului a negociat cu patronul ?studentilor?, Vasile Siman conditiile trecerii lui Laurentiu Dinita in Ghencea in contul acelor bani. ?Noi i-am facut o oferta domnului Siman. Daca o accepta, Dinita se va transfera la noi. Daca nu, asteptam banii pe care Sportul Studentesc trebuie sa ni-i dea de atata vreme. Ne convin ambele variante?, a declarat la sfarsitul meciului cu Inter Gaz, virtualul patron al Stelei Gigi Becali.

Anonymous
    Member

oricum, si-a facut datoria fata de club.
    MERITUL SAU!!!
    Poate asa ar putea prinde un contract in afara…….toti jucatorii isi doresc.
    daca, ar fi ramas la noi in continuare – ar fi fost dezamagit, deci implicit nervos, poate iesea din forma……
    este bine ptr. moralul sau….

Radu Dobrin
    Member

Pina una-alta, steaua a plecat in cipru fara el.

Anonymous
    Member

Plecarea lui Dinitza in Ghencea ar fi o prostie. Aurolacii si-ar bate joc de el iar Oieru’ ar fi in stare sa-l tina pe tusa ca nu vorbeste romana cu accent grecizat sau ca il are pe varul oierului (alt cioban si ala) ca impresar. Cred ca un transfer la steaua, pentru orice jucator al nostru, ar fi echivalent cu sfarsitul carierei. Cu o singura exceptie: sa nu-l piarda antrenorul la zaruri dupa numai 2 saptamani. 😆

Anonymous
    Member

@Giani wrote:

Plecarea lui Dinitza in Ghencea ar fi o prostie. Aurolacii si-ar bate joc de el iar Oieru’ ar fi in stare sa-l tina pe tusa ca nu vorbeste romana cu accent grecizat sau ca il are pe varul oierului (alt cioban si ala) ca impresar. Cred ca un transfer la steaua, pentru orice jucator al nostru, ar fi echivalent cu sfarsitul carierei. Cu o singura exceptie: sa nu-l piarda antrenorul la zaruri dupa numai 2 saptamani. 😆

Becali are tot interesul sa lase jucatorii sa joace. Doar nu a dat cu pumnul sa fie actionar majoritar la Steaua doar din orgoliu. Vrea PROFIT omule!

Cazul Miu e mai deosebit. Este jucatorul lui Paunescu si in plus baiatul e cam pagubos. Cum a plecat in Ucraina si-a si furat-o (vezi ochiul vanat, accident la antrenament 😆 )

Oriunde ai juca, cariera se face greu. Trebuie munca si seriozitate, lucruri de care un smecher nu prea stie.

cameliu
    Member

Asa ca Siman, eventual clubul nu mai ia nimic pe el…
    Mare finantator Siman!

Radu Dobrin
    Member

intr-adevar!…afaceri de astea sa tot faci! :)

Dinita a facut atatea pentre acest club asa ca mi se parea anormal ca sa mai ai si pretentia sa si scoti bani pe el.
    Dinita si-a reziliat contractul in baza clauzei pe care o avea in contract potrivit careia avea dreptul sa se declare de unul singur liber de contract in pauza competitionala din vara. Aici nu cred ca este vorba de Siman ci de ceea ce a vrut Dinita, probabil ca Siman nu a vrut sa ii dea drumul la alta echipa.

ultrasro
    Member

Faptul ca Gigi Becali nu a vrut sa dea 300 000 pe Dinita, dupa care imediat LPF a luat decizia de a-l declara jucator liber mie mi se pare extrem de suspect. Cine il cumpara din tara trebuie sa dea 60 000 usd, ca grila de formare, iar daca pleaca afara pleaca pe gratis!

cameliu
    Member

Siman si-a mai aratat odata “clasa”! Daca ii dadea la Dinita 15 sau 20.000 cit era datoria Dinita, era tinut pe loc pina-n septembrie cind transferuri interne nu se mai fac! Pina atunci putea sa-l dea linistit cu 150-200 de mii si iesea tot mai cistigat decit banii de grila.

Insa am impresia ca Siman nu are niciun ban!
    In conditiile astea toti jucatorii vor fi declarati liberi in 45 de zile!

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 105 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.