Laurentiu Dinita 29.03.1975

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Laurentiu Dinita 29.03.1975

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 105 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Cei 15 000 usd catre Dinita erau platiti! Deci hotararea LPF este ca de obicei partinitoare!

rhcp
    Member

Iar marlania lui Siman, m-am cam saturat de el, face pe moralistul in emisiuni la TV, dar nimic pentru echipa. Daca tot a platit datoria catre Dinita, printr-o chitanta BCR, asa cum sustine, de ce nu a facut-o cu o zi sau doua inainte?
    Asa s-a intamplat si cu Steaua si am ratat un meci…Eu cred ca pana nu dispare omul asta de la club, echipa nu va mai face nimic…

dragos
    Member

din pacate, siman “joaca” un meci cu sportul pe care il castiga si sigur va expulza toti jucatorii…………deocamdata, scorul este 1-1 (cu siman la pupitru am promovat, cu siman am retrogradat)

Anonymous
    Member

Siman sustine cã a plãtit
    “E o decizie aberantã, o mare nedreptate, o gãinãrie! Se continuã astfel actiunea începutã împotriva Sportului prin neprogramarea în meciul cu FCM Bacãu. E vorba de un jaf armat în toatã regula!”. Asa a reactionat ieri dupã-amiazã patronul Sportului, Vasile Siman, cînd a aflat decizia Ligii. În jurul orei 21:00, el a anuntat însã cã a plãtit prin BCR sucursala Sector 1 datoria de 15.000 de dolari cãtre Dinitã, caz în care jucãtorul rãmîne încã un an al echipei din Regie. “Încerc sã le trimit dovada pe fax, dacã nu reusesc, atunci o vor avea la prima orã pe birou. Ce credeau, cã s-a întîlnit hotul cu prostul? Mã asteptam sã-l dea liber, pentru cã sînt interese în joc, asa cã mi-am luat toate mãsurile”, a spus Siman. (Mihai Brezeanu)- Prosport, miercuri 11 iunie 2003

eu nu mai inteleg nimic…… ori Siman este complet nebun, ori chiar nu mai avem alta sansa decat sa emigram…..

ion
    Member

@petre wrote:

Siman sustine cã a plãtit
    “E o decizie aberantã, o mare nedreptate, o gãinãrie! Se continuã astfel actiunea începutã împotriva Sportului prin neprogramarea în meciul cu FCM Bacãu. E vorba de un jaf armat în toatã regula!”. Asa a reactionat ieri dupã-amiazã patronul Sportului, Vasile Siman, cînd a aflat decizia Ligii. În jurul orei 21:00, el a anuntat însã cã a plãtit prin BCR sucursala Sector 1 datoria de 15.000 de dolari cãtre Dinitã, caz în care jucãtorul rãmîne încã un an al echipei din Regie. “Încerc sã le trimit dovada pe fax, dacã nu reusesc, atunci o vor avea la prima orã pe birou. Ce credeau, cã s-a întîlnit hotul cu prostul? Mã asteptam sã-l dea liber, pentru cã sînt interese în joc, asa cã mi-am luat toate mãsurile”, a spus Siman. (Mihai Brezeanu)- Prosport, miercuri 11 iunie 2003

eu nu mai inteleg nimic…… ori Siman este complet nebun, ori chiar nu mai avem alta sansa decat sa emigram…..

Sub cuvint de onoare azi l-am vazut pe Siman urcind in masina sa pe calea Victoriei vis a vis de BCR.M-am uitat la el dar acesta vorbea la telefon si nu mi-a dat nici o atentie crezind probabil ca ma uit la masina lui .Oricum nu ma cunoaste…Omul se pare ca are probleme …Ce nu inteleg este ca nu stiu de ce se-nfige ca rima in piatra si se zbate de unul singur sa faca nu intelege nimeni ce !Eu sper ca nu vom asista la o desfintare a echipei si oricum rog pe Ovidiu si pe Florin sa ne mai spune si noua ce se aude ci asociatia…

Tavi
    Member

cititi http://www.prosport.ro/articol/index.php?table=article&id=12978&chapter=Main%20Other%20Articles

cu miliardari de carton si lipsa de prfesionalism nu se poate face mare lucru … poate o tzeapa ceva in deacum celebrul stil balcanic …

salutari tuturor …

ultrasro
    Member

Suntem in plina zona crepusculara, iar voi nu trebuie sa uitati ca multi ziaristi scriu la ordin pentru 100-200 de dolari primiti din partea unui patron de club interesat.

Ultras
    Member

Cu siguranta Siman a luat-o razna! Daca la faza cu meciul cu FCM Bacau a pierdut echipa, acum el este cel care pierde! Si pierde bani grei! Putem spune ca omul e nebun cu acte in regula! (singurele acte pe care le are in regula)

07Ex
    Keymaster

Eu sincer sa fiu nici nu stiu ce sa mai cred. Unii ziaristi spun ca Dinita e jucator liber, altii spun ca Siman are acte in regula. Ca la noi la nimeni!!!
    Mi-ar parea insa rau pentru Siman si pentru echipa daca Dinita va pleca de la noi la un club din Ro pe nimica toata. Macar daca ar fi plecat undeva in strainatate pe cateva sute de mii de $. Nu e suficient ca suntem un club sarac, si ca jucatorii pe care ii avem (mai ales aparatorii si portarii) nu sunt buni de nimic, dar si cand avem un jucatori de exceptie precum Dinita nu suntem in stare sa il folosim in avantajul nostru. Eu nu pot intelege lucrul asta. Am crezut ca Siman este business man si ca stie cum sa-si castige banii, dar vad ca el habar n-are cum trebuie investiti banii intr-un club de fotbal. Ma tem ca dupa povestea cu Bacaul, acum povestea cu Dinita, Siman isi va lua toti jucatorii in cap, iar la toamna chiar daca vom juca in divizia B, jucatorii, in semn de protest, nu vor juca nimic. Nici nu vreau sa ma gandesc dar cred ca va fi vai de noi!!!

Ultras
    Member

In ProSportul de azi se spune ca Dinita recunoaste ca i-au fost virati banii in cont, dar refuza sa ii ridice la sfaturile AFAN

Nu stiu ce dracu sa mai cred…. Cred ca si aia de la AFAN sunt alte lichele in fotbal manipulate de altcineva!

Daca bani au fost livrati in cont la data corecta…pai Dinita nu are cum sa fie liber! Noi suntem invatati mereu sa tragem tepe ! Dinita nu tr sa uite ca el tr sa fi e SOLUTIA pt viitorul lui si nu PROBLEMA pt Siman, AFAN, etc.

Oricum Siman are nevoie de bani …asa ca il va vinde!

@Ultras wrote:

In ProSportul de azi se spune ca Dinita recunoaste ca i-au fost virati banii in cont, dar refuza sa ii ridice la sfaturile AFAN

Tavi
    Member

Putin probabil, mai ales ca Dinita la ultima intrevedere cu Ando la cam injurat pe nasisu. Stiu eu de ce, daca doriti o sa va spun in particular cand ne vom intalnii.

razvanR
    Member

Azi este o zi foarte importanta pentru club: se judeca la LPF “cazul Dinita”.

Daca aflati noutati, scrieti !

dragos
    Member

aseara la tv, siman l-a cam luat peste picior pe dinita, spunandu-i:
    “…a uitat cand a venit la mine incaltat in papuci de cauciuc….”;
    iar dini sustine ca nu vrea sa mai primeasca niciun ban de la siman, dorind
    sa fie LIBER de contract……..
    oricum, este urata atitudinea BOSS-ului fata de unul dintre jucatorii merituosi ai clubului……ma intreb cum s-ar purta fata de toti jucatorii, daca acestia ar trebui sa plece Liberi de contract?????

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 105 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.