Licenta clubului Sportul Studentesc

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B Licenta clubului Sportul Studentesc

Viewing 15 posts - 241 through 255 (of 956 total)
  • Author
    cameliu
    Member

si cu datoriile stelei cum ramine? si ale celorlate echipe?
    io-s de acord sa retrogradeze toate echipele cu datorii! dar nu PREFERENTIAL ci pe TOATE!

stefan
    Member

Balan si Mazilu la Rapid. Asa apar si $$$$ si ne scapam. Stiti ceva in sensul asta? Eu stiu dintr-o sursa destul de bine plasata pe langa Rapid.

ion
    Member

si eu sint de acord sa retrogradeze Sportu ,dar fara mila si toate celelalte echipe Da’ asta acu pe loc …. Fara aminari si vorbe.’rati ai dracului cu melcii vostri de megajigodii … Baaaaaaaaaa schilozilor mentali ,hahalere imputite nu va mai ajunge cit s-a furat pina acu ? Ba nu va e frica de Belu?

Blue Eyes
    Member

parca as spune ce zicea Viorel Moldovan…. 👿 dar un pic schimbat:

un jeg de dreptate
    un jeg de fotbal blatist
    conducatori straluciti care au recunoscut la TVR ca au furat meciuri si acum ne conduc ca i-am ales…cooperativa i-a ales..

Gica Popescu n-are loc de ei …..Hagi n-are loc….Iordanescu n-are loc
    Sa-i inghita pamantul pe toti…
    Se cred ei nemuritori si forever statatori la ciolan….
    Dar le vine si lor randul sa stea pe bara
    O sa-i uite lumea….
    Nu ne calificam pe nicaieri de nspe ani da nu se simt sa-si dea demisia …
    Steaua a fost susppendata o etapa aiurea…Ce sa mai zic de noi…furnicile…

sorin
    Member

Nu pica Sportul, nu va mai enervati aiurea, asta e numai un avertisment… Face rost nea Sile de lovele si ramin in A. Are prea mult de pierdut in B acum ca s-au copt “fructele”. Pacat este ca nu se invata minte o data, sa lase ciocul mai mic si sa nu se mai puna cu mafiotii astia. N-are spate…si vor mai urma episoade de genul asta, periodic… il toaca…

cameliu
    Member

ŞEDINŢA COMITETULUI EXECUTIV

AL FEDERAŢIEI ROMÂNE DE FOTBAL

Întrunit azi, la Casa Fotbalului, Comitetul Executiv al Federaţiei Române de Fotbal a hotărât următoarele:

5. Având în vedere memoriul depus de AS FC Sportul Studenţesc şi imposibilitatea rezolvării lui în acest moment, s-a dispus amânarea soluţionării prezentului memoriu până după pronunţarea deciziei Comisiei de Apel a sistemului naţional de licenţiere.

sorin
    Member

ce se mai aude referitor la falitii nostri?

Ultras
    Member

@stefan wrote:

Balan si Mazilu la Rapid. Asa apar si $$$$ si ne scapam. Stiti ceva in sensul asta? Eu stiu dintr-o sursa destul de bine plasata pe langa Rapid.

Ai auzit gresit… sau sursa. Dupa cum spunea conu’ Iancu de la Timisoara, rapidistii au in ultima vreme cam multe vise erotice…

Giani
    Member

@Ultras wrote:

@stefan wrote:

Ai auzit gresit… sau sursa. Dupa cum spunea conu’ Iancu de la Timisoara, rapidistii au in ultima vreme cam multe vise erotice…

Sa nu faca polutie. La valoarea lor ar fi cam rusinos.

FC Naţional şi Jiul Petroşani au primit licenţele

Grupările FC Naţional şi Jiul Petroşani au primit licenţele pentru ediţia 2006/2007 a Diviziei A, în urma apelurilor formulate împotriva deciziei Comisiei de primă instanţă a sistemului naţional de licenţiere.

Comisia de apel din cadrul sistemului naţional de licenţiere a admis cererile formulate de FC Naţional şi Jiul Petroşani şi a desfiinţat hotărârile Comisiei de primă instanţă, respingând astfel cererile de retragere a licenţelor celor două grupări de fotbal.

Comisia de primă instanţă a sistemului naţional de licenţiere a retras, pe 19 iunie, licenţele cluburilor FC Naţional, Jiul Petroşani şi Sportul Studenţesc, la solicitarea directorului Direcţiei Licenţe şi Afilieri din cadrul FRF, Viorel Duru.

La 2 iunie, Viorel Duru a propus Comisiei pentru acordarea licenţei reluarea procedurilor pentru acordarea licenţei celor trei cluburi. Duru a constatat că procedurile şi circumstanţele pentru acordarea licenţei acestor cluburi pentru ediţia 2006/2007 a Diviziei A au fost neconforme cu regulile din Manualul naţional de licenţiere.

În ceea ce priveşte gruparea Sportul Studenţesc, Comisia de Apel a decis, vineri, să admită cererea de amânare a judecării acestui caz, stabilind un nou termen pentru data de 6 iulie, ora 17.00.

cameliu
    Member

Pute a B!

Comunicat de presa 30.06.2006

COMUNICAT AL COMISIEI DE APEL A SISTEMULUI NATIONAL DE LICENTIERE

Comisia de Apel din cadrul Sistemului National de Licentiere, intrunita astazi 30 iunie 2006, a hotarat urmatoarele:

1. Admite apelul formulat de clubul SC FC NATIONAL 2000 SA, desfiinteaza hotararea Comisiei de prima instanta si respinge cererea de retragerea a licentei clubului SC FC NATIONAL 2000 SA formulata de directorul de licentiere.

2. Admite apelul formulat de clubul CS JIUL PETROSANI, desfiinteaza hotararea Comisiei de prima instanta si respinge cererea de retragere a licentei clubului CS JIUL PETROSANI formulata de directorul de licentiere.

3. Admite cererea de amanare a judecarii cauzei formulata de AS FC SPORTUL STUDENTESC si acorda un nou termen pentru data de 6 iulie 2006, ora 17:00.

cameliu
    Member

Nu inteleg de ce la noi s-a aminat! Niciun detaliu!
    La celelalte 2 nici nu s-a mai judecat nimic. Doar respins ce-a vrut Duru… noi probabil vom face rocada cu pandurii…

Ultras
    Member

Cererea de amanarea a fost formulata de Sportul…

cameliu
    Member

@Ultras wrote:

Cererea de amanarea a fost formulata de Sportul…

Deci sa inteleg c daca nu solicitam aminare aveam licentza si noi!?
    La National si Jiu doar au anulat cererea lui Duru si a comisiei de prima instantza (de unde mai scot astia atitea nume de comisii???)

Intrebarea e: joia viitoare vor proceda la fel ca si cu Jiu si National, cum de fapt e normal, sau trebuie sa joace condescu in A?

cameliu
    Member

N-are legatura cu noi dar devine comic:
    prosport

Lupescu: “Jiul şi FC Naţional au obţinut licenţa ilegal!”

Directorul general al FRF, Ionuţ Lupescu, a declarat, în cadrul unei conferinţe de presă, că decizia Comisiei de Apel din cadrul sistemului naţional de licenţiere, care a hotărât, ieri, acordarea licenţei pentru sezonul 2006/2007 cluburilor Jiul şi FC Naţional, este ilegală.

“Comisia de Apel din cadrul sistemului naţional de licenţiere a luat, vineri, o hotărâre care nu corespunde regulamentelor federaţiei. Săptămâna viitoare vom face o analiză clară şi voi propune Comitetului Executiv al FRF, demiterea întregii comisii”, a spus Lupescu.

Cluburile FC Naţional şi Jiul Petroşani au primit licenţele pentru ediţia 2006/2007 a Diviziei A, în urma apelurilor formulate împotriva deciziei Comisiei de primă instanţă a sistemului naţional de licenţiere. Comisia de apel din cadrul sistemului naţional de licenţiere a admis cererile formulate de FC Naţional şi Jiul Petroşani şi a desfiinţat hotărârile Comisiei de primă instanţă, respingând astfel cererile de retragere a licenţelor celor două grupări de fotbal.

Ionuţ Lupescu a menţionat că nu are nimic cu niciuna dintre echipe, dar nu poate risca dezafilierea FRF de la stucturile europene şi mondiale. “Încercăm doar să aplicăm regulamentele. Lucrurile stau foarte prost şi nu îmi permit să risc dezafilierea FRF de la FIFA şi UEFA sau suspendarea echipei naţionale pentru o perioadă de doi ani pentru încălcarea regulamentului a unei comisii. UEFA analizează aceste decizii şi ne poate amenda. Am rămas dezamăgit de această comisie, care a făcut un abuz”, a afirmat directorul general al FRF.

Lupescu este de părere că apelul formulat de Jiul Petroşani şi FC Naţional trebuia respins. “Din probele pe care le am, era normal să respingă apelul”, a completat oficialul FRF.

Viewing 15 posts - 241 through 255 (of 956 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.