Licenta clubului Sportul Studentesc

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B Licenta clubului Sportul Studentesc

Viewing 15 posts - 316 through 330 (of 956 total)
  • Author
    Giani
    Member

Bai tata, dar ce nevoie mai avem de licenta cand de cateva luni am trecut cu succes doctoratul????????

Giani
    Member

@Ultras wrote:

O scrisoare de la cine? Sa fim seriosi! Totul e cusut cu ata alba si depinde de cat de departe sunt dispusi sa mearga federalii… Pot inventa si alte lucruri, gen nu avem tabela electronica, sistem video de supraveghere, nu am platit intretinerea, ne lipsesc 3 locuri de parcare, etc… Singura speranta este ca lui Sandu sa ii fii mai ramas un pic de decenta sau baietii astia veseli de la comisii sa se sperie suficient de ceea ce mai se scrie prin presa…

O scrisoare de la Rromeo catre Julieta, care nu a ajuns la destinatie pentru ca tata popa a intrat in casa ciumatului si apoi l-au sechestrat militienii, in plus mai era si Iago la datorie.

Giani
    Member

@cameliu wrote:

evz:

Partie pentru Pandurii
    19 Iulie 2006
    Octavian Cojocaru (etc.)

Acest articol a fost publicat in Evenimentul Zilei de miercuri, 19.07. Un comentariu la acest articol a fost publicat in editia de azi (sau poate ieri) in antet (cei de la EvZ au chestia cu “judeca fiecare raspuns”; pentru rubrica de sport a fost selectat raspunsul pe care il postez in acest mesaj). Iata si replica citiorurului:

metall, 2006-07-19 03:23:32
    Nu ucideti singura echipa din tara asta care joaca fotbal curat si cu drag de tot ceea ce inseamna el. Lasati Sportul Studentesc in pace!!!!

In rest, no comment!

sorin
    Member

Ziua Z
    George Ioniţă

Cu exact o săptămînă înaintea debutului de sezon 2006-2007, Jiul şi Sportul nu ştiu încă în ce divizie vor juca. Întrucît nu îndeplinesc criteriile financiare, celor două grupări li s-au retras licenţele de club profesionist, motiv pentru care au depus memorii la Comisia de Apel a Sistemului Naţional de Licenţiere din cadrul FRF.

Astăzi după-amiază, “Apelul” va decide soarta “minerilor” şi a “studenţilor”, hotărîrea urmînd a fi definitivă. Dacă se consideră nedreptăţite, Jiul şi Sportul se pot adresa instanţelor civile, însă acest lucru le-ar putea costa sancţiuni drastice din partea UEFA, inclusiv excluderea din primele 3 ligi româneşti! Dacă vreuna din echipe e retrogradată, locul acesteia îl va lua Pandurii Tîrgu Jiu, formaţie clasată sezonul trecut pe locul 15.

Surse autorizate afirmă că gorjenii ar putea face saltul înapoi în “A” şi pe baza relaţiilor dintre preşedintele lor, Marin Condescu, şi cel al FRF, Mircea Sandu. În toamnă, la alegererile pentru şefia Federaţiei, Condescu i-ar fi garantat Naşului circa 60 de voturi de la cluburile minereşti, decisive în numărătoarea finală.

Dacă în acest caz tranzacţia e acoperită de regulament, în trecut asemenea schimburi de locuri s-au făcut pe bani grei. În 2001, Bacăul a plătit un milion de dolari către FC Baia Mare pentru a-şi asigura permanenţa în prima divizie, iar în urmă cu o lună UTA a achitat 600.000 de euro către Liberty Oradea pentru acelaşi lucru!

24 de vînzări de locuri au avut loc în primele două divizii din România în ultimii 6 ani

21 iulie 2006

ashone
    Member

@crys41 wrote:

Cum vad eu problema asta cu “uite licenta, nu e licenta”:
    Sunt 2 mari interese: pe de o parte Ashone a zis bine ca Pandurii sunt ahtiati dupa un loc iar in Liga 1 (desi ei au aratat ca n-au valoare de Liga 1) si Sportul ar fi o echipa numai buna ca sa piarda licenta in favoarea lor, iar pe de alta parte, Siman nu vrea sa dea jucatori catre ceilalti granzi din campionat (in special Rapid si Steaua) si asta atrage antipatii pt care suntem pusi la zid.
    Daca picam in “B” va fi scandal mare, parerea mea (toata lumea va arata cu degetul catre liga lui Mitica pt ca e prea de tot ca o echipa de pe locul 4 anul trecut sa fie acum retrogradata pe niste manevre, ca sa nu le zic altfel – sa nu-mi spuneti mie ca toate echipele din primul esalon sunt curate ca lacrima, cu toate darile la zi catre stat/jucatori). Din cate se pare, Jiul va pierde locul, si probabil ca va fi retrogradata, se va prefera o echipa mai mica, care sa nu deranjeze (prea) mult.

nu are cine sa faca scandal mare. nu ne tine nimeni partea. si pe aia de la liga si frf oricum nu-i intereseaza scandalul mare,vor trece cu bine peste el

ashone
    Member

faceti rost de programu de la B sa stim unde jucam sa ne facem planul cu deplasarile etc…

cameliu
    Member

@ashone wrote:

faceti rost de programu de la B sa stim unde jucam sa ne facem planul cu deplasarile etc…

marti parca se decide si programul nostru…

Stie cine va la ce ora se decide rezultatul “autopsiei”? Am inebunit azi cautand pe site-uri si pe alte canale…
    Dati un semn daca trebuie sa-i trimitem la dracu’ sau daca ne vedem de treaba.
    Multzam

CONFERINŢĂ DE PRESĂ A CONDUCERII SISTEMULUI NAŢIONAL
    DE LICENŢIERE A CLUBURILOR

Mâine, 21 iulie a.c., de la ora 18.00, va avea loc la Casa Fotbalului o conferinţă de presă a conducerii sistemului naţional de licenţiere a cluburilor din România.

În prealabil, tot la sediul FRF, Comisia de Apel a sistemului naţional de licenţiere va analiza recursurile înaintate împotriva deciziei de retragere a licenţei de cluburile Sportul Studenţesc (ora 17.00) şi Jiul Petroşani (ora 17.30).

DE PE SITE-UL FRF

Ultras
    Member

acum la 18.30 vom vedea…

Ultras
    Member

Nu stiu ce sa zic… Nimic pana la ora asta. Ori s-au luat la bataie ori stau la gratare…

Ultras
    Member

Ce este sigur… O mare bataie de joc! A vorbit Ovidiu cu Vasile la tel. si nici pana la ora asta nu i-au spus nimic, cu toate ca au trecut 2 ore si jumatate de la judecarea apelului…

Radu Dobrin
    Member

mersi de info Florin…sintem pe fir daca aflii ceva

cameliu
    Member

conform gsp jiul a primit licenta
    de noi nimic…

probabil insa nu…

cameliu
    Member

JIUL
    SPORTUL FĂRĂ LICENŢĂ!
    Jiul Petroşani a primit în acestă seară licenţa pentru noul sezon. Sportul Studenţescu a rămas fără licenţă şi Pandurii au revenit în Divizia A!

Eu am terminat-o cu fotbalu romanesc…
    BATAIE DE JOC!

Viewing 15 posts - 316 through 330 (of 956 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.