Licenta clubului Sportul Studentesc

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B Licenta clubului Sportul Studentesc

Viewing 15 posts - 346 through 360 (of 956 total)
  • Author

Eu va propun urmatoarele lucruri:

1. Sesizarea Comisiei Nationale impotriva Discriminarii pentru ca acelasii regulament este aplicat pentru unii si pentru altii ba
    2. Actiune civila (in instanta) din partea suporterilor impotriva FRF pentru ca suntem persecutati implicit ca suporteri
    3. Sesizare la UEFA si FIFA fata de actiunele FRF (NB: FRF este in unghii cu conducatorii UEFA)
    4. Pichetari la FRF si LPF (cat mai mult scandal, cat mai mult la TV)
    5. Cat se poate de mult amplificarea situatiei pe plan international

PS: nu stiu ce ziceti voi, dar daca macar doi dintre voi vor fi cu mine o sa obitem de la frf si cladirea si viitorul complex lia manoliu

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

Nu gresesc absolut deloc! Un manager bun ar fi prevazut evenimentele din seara asta.
    E un samsar idiot, asta este clar, si asta-i dovada suprema. Nu e manager, nu e finantator, e un nimic. Putea sa inceapa sa plateasca esalonat ceea ce are de platit.
    Nu zic ca nu s-a vrut ingroparea noastra cu orice mijloace, vreau sa spun ca Siman le-a dat o mare mana de ajutor.

Dan iti inteleg supararea, daca Siman ar fi pus botul ar fi vandut pe 2 milo pe mazilu la temesvar sau la steaua, el stie foarte clar ce vrea, nu vrea sa fie tepuit si pe bani putini poate sa vanda jucatorii afara la echipe mult mai bune decat aurolecars (steaua), dinamo (caini turbati) sau rrapid (ciori spurcate comuniste)

Giani
    Member

Nu gresesc absolut deloc! Un manager bun ar fi prevazut evenimentele din seara asta.
    E un samsar idiot, asta este clar, si asta-i dovada suprema. Nu e manager, nu e finantator, e un nimic. Putea sa inceapa sa plateasca esalonat ceea ce are de platit.
    Nu zic ca nu s-a vrut ingroparea noastra cu orice mijloace, vreau sa spun ca Siman le-a dat o mare mana de ajutor.

Asta zici tu, cred ca te-ai molipsit de balada Miorita si alte alea. Este o discriminare vizibila, care trebuie atacata prin orice mijloace, inclusiv prin a conduce la eliminarea Romaniei din orice competitii externe. Esti prea roman, Dane. Fa-te mai occidental. Gresesti flagrant, nu este nevoie sa ii pupam pe sfincterul anal, asa cum ne sugerezi.

cameliu
    Member

@George Apostol wrote:

Dan iti inteleg supararea, daca Siman ar fi pus botul ar fi vandut pe 2 milo pe mazilu la temesvar sau la steaua, el stie foarte clar ce vrea, nu vrea sa fie tepuit si pe bani putini poate sa vanda jucatorii afara la echipe mult mai bune decat aurolecars (steaua), dinamo (caini turbati) sau rrapid (ciori spurcate comuniste)

acum sigur vinde bine jucatori de b!

Giani, tu te-ai tampit? Ti-am sugerat eu sa-i pupi in fund?
    Cert este ca mergem in B si oricum va fi fortat sa dea jucatori, dar la alt pret. Ce a rezolvat?

N-a vrut el sa fie tepuit de Steaua sau Rapid si s-a tepuit Sportul Studentesc!

Revino-ti, si nu mai da cu noroi in mine.

@cameliu wrote:

@George Apostol wrote:

acum sigur vinde bine jucatori de b!

Dar ramane o problema caracterul jucatorilor, nu vor sta ei in banii de la steaua dinamo sau rapid, sunt sigur ca vor fi vanduti in rusia si ucraina

Si nu gandesc ca un roman. Nu dau vina exclusiv pe altii. Si nici nu ma multumesc cu locul 4.

Giani
    Member

Nu dau in noroi cu tine, dar prea accepti abuzurile si il acuzi pe Siman pentru ele. De accea ti-am spus de miorite si alte alea. Daca tu consideri ca Siman este vinovat pentru o decizie complet abuziva, care nu ii apartine, nu mai avem ce discuta. Daca tu consideri ca abuzul este o stare de normalitate, iar nu mai avem ce discuta.

Zibling
    Member

Si eu sunt scarbit de toata aceasta situatie, dar nu il consider pe Siman unicul vinovat !!! Probabil ca am deranjat prea mult situatie pe podium sezonul trecut. 😥

Dan, Giani. idea este ca trebuie sa fim uniti si sa atacam un abuz pe toate caile posibile, fie doar cu un scandal mediatic, Mircea Sandu trebuie sa dispara si acolotii lui

De ce nu publica nimeni dosarul de securist al lui Copos?

De ce nu il baga nimeni la puscarie pe Becali pentru multiplele infractiuni pe care le-a facut?

De ce Steaua, Dinamo si Rapid nu sunt retrogradate in B pentru datoriile fata de bugetul statului?

Daca toate aceste vi se par corecte eu ma car si nu o sa mai auziti niciodata de mine

Astept solutii din partea voastra

@Zibling wrote:

Si eu sunt scarbit de toata aceasta situatie, dar nu il consider pe Siman unicul vinovat !!! Probabil ca am deranjat prea mult situatie pe podium sezonul trecut. 😥

Fi sigur de asta am deranjat prea mult situatia podiumului senul trecut

Hai sa o spun altfel, ca tot imi spuneti ca sunt mioritic. Siman ar fi trebuit sa inceapa sa plateasca datoriile. ASA SE FACE INTR-O TARA NE-ROMANEASCA, INTR-O TARA CIVILIZATA. DATORIILE LA STAT SE PLATESC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Legat de abuzuri si de atitudinea mea fata de ele, ati citit primele mele post-uri? Evident ca e un abuz colosal!!!!!!!!

Am zis ca e clar abuzul frf dar si prostia lui Siman. El a inlesnit acest abuz.

George, oare ce putem face noi? sa lipim afise pe garduri? Sa punem banner-e in fata sediului frf?

Zibling
    Member

@George Apostol wrote:

Eu va propun urmatoarele lucruri:

1. Sesizarea Comisiei Nationale impotriva Discriminarii pentru ca acelasii regulament este aplicat pentru unii si pentru altii ba
    2. Actiune civila (in instanta) din partea suporterilor impotriva FRF pentru ca suntem persecutati implicit ca suporteri
    3. Sesizare la UEFA si FIFA fata de actiunele FRF (NB: FRF este in unghii cu conducatorii UEFA)
    4. Pichetari la FRF si LPF (cat mai mult scandal, cat mai mult la TV)
    5. Cat se poate de mult amplificarea situatiei pe plan international

PS: nu stiu ce ziceti voi, dar daca macar doi dintre voi vor fi cu mine o sa obitem de la frf si cladirea si viitorul complex lia manoliu

OK, sa facem o miscare colectiva, dar … sa le luam pe rand:
    1. Nu avem statut legal.
    2. Ghici… iar nu avem statut legal.
    3. Cica o “sfeclim” daca facem asta, ca putem fi exclusi din competitiile profesioniste, conform normelor UEFA in vigoare. Bine, daca ar face cineva in mod oficial din partea clubului o astfel de sesizare.
    4. Suntem prea mici, nu avem relatii si bani pt o astfel de campanie. Eu ma gandesc numai daca patzea Steaua asa ceva… pai aducea Jiji locuitorii tuturor comunelor pe care i-a ajutat el pana acum in fata Guvernului, FRF, LPF si la sediile tuturor televiziunilor (mai putin Antena 1… sic!). Si, apoi, Steaua are cateva milioane de suporteri in Romania, pe cand noi daca avem 100.000 e bine, dar aia sunt pasivi si imprastiati.
    5. Pe plan international… LOL, noi nu ne-am aparat inca drepturile in Romania, daramite sa mergem afara…

Varianta 4 trebuia aplicata de mult, de la prima rasuflare in presa a ridicarii licentzei clubului Sportul. 😡

roland
    Member

Situatia e extrem de grava, probalil ca vor juca cu o mana moarta, adica in 17
    Trebuie facut ceva!!!
    Probabil pichetarea, miting, iures, relatii, sa accepte mana intinsa de Mircea Sandu (vezi inerviu Evz. din primavara cand ne luptam pt campionat).
    E pacat de Stancioiu care, cu toate gafele lui omenesti, apara bine, si de ceilalti care nu o sa plece sa mai fim o data retrogradati pe mana lui Siman.
    E simplu sa spui ca e treba lui Siman, dar pestele de la cap se impute asa ca…
    E de rahat!

Viewing 15 posts - 346 through 360 (of 956 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.