Licenta clubului Sportul Studentesc

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B Licenta clubului Sportul Studentesc

Viewing 15 posts - 361 through 375 (of 956 total)
  • Author
    Giani
    Member

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

Hai sa o spun altfel, ca tot imi spuneti ca sunt mioritic. Siman ar fi trebuit sa inceapa sa plateasca datoriile. ASA SE FACE INTR-O TARA NE-ROMANEASCA, INTR-O TARA CIVILIZATA. DATORIILE LA STAT SE PLATESC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Legat de abuzuri si de atitudinea mea fata de ele, ati citit primele mele post-uri? Evident ca e un abuz colosal!!!!!!!!

Am zis ca e clar abuzul frf dar si prostia lui Siman. El a inlesnit acest abuz.

Dane, stii care sunt datele problemei? Jiji, Copros si Porcea nu au mai platit un bam vechi impozite la stat din timpuri deja istorice, in timp ce Siman are o datorie reesalonata. In plus, datoriile catre bugetul de sdtat constituie criteriu de retragere a licentei incepand din sezonul 2008/2009, de ce numai ni cazul Sportului Studentesc regula se aplica retroactiv cu doi ani? Cica Simota, cercetat penal pentru impozitele nedeclarate si, evident, neplatite, este iertat, iar Siman, cu datoriile declarate si reesalonate, este penalizat? De ce Fecali, cu datorii nedeclarate, neplatite, si care mai si face abuz de pozitie si hartuieste fiscul, este iar iertat? De ce altii care au datorii de 10 ori mai mari, pe care oricum nu le platesc, scapa de bratul fracturat al legii asteia strambe? Nu ma convingi, tu tot cu balada Miorita traiesti, no offence.

Noi nu avem ce face. Clubul da, dar cu sanse mici. Decizia s-a luat cu o saptamana inainte de inceperea noului sezon. de ce? ca sa nu se mai poata face nimic.
    pozitia trebuia luata si actionat in consecinta cu mult timp inainte, nu acum. pare prea tarziu.

Acum serios, mai exista vreo sansa?

roland
    Member

Deci luni sau maine la 12 in fata la LPF! Sau unde?
    Trebuie presiune!
    forza sportu!
    Mai strangem oameni, prieteni din alte galerii!
    SA NU FIM LUATI DE FRAIERI!

wislafan
    Member

si in Polonia se deja stie, e un rumor pe forumurile dar toate lumea spera ca cei mai buni jucatori vor pleca (poate la fel in Polonia)
    Pentru mine: este pacat Cap_PDT_01_33
    Am vazut citeva meciuri Sportului la televisione romana acest anul si consider ca ati facut o echipa foarte interesanta si pe nivelul international.

salutare de echipa lui Dan Petrescu

Zi-mi, evoluatule, de ce traiesc eu cu balada Miorita? Ca sunt de parere ca ar fi trebuit Siman sa inceapa sa plateasca? Ca-l consider SI pe el vinovat? E normal sa-l consider si pe el, asa cum ii consider mafioti imputiti si josnici pe cei care o ingroapa pe Sportul.
    Sunt exact de aceeasi parere cu voi, doar ca-l consider si pe siman vinovat pentru aceasta situatie. atat.

Zi Giani, cu ce sunt eu mai mioritic decat tine?

Jiul de ce a primit licenta?

Giani
    Member

Pentru ca tu accepti abuzul. Pentru ca arunci vina pe carca unui singur om, care nu o fi facut el numai rele la club, asa cum insinuezi de cativa ani buni. Ei bine, eu nu accept acest abuz. Stii foarte bine ca masura este discriminatorie, iar legea se aplica numai pentru cei mici si incomozi, in timp ce granzii stau bine-merci la adapost. Stii bine regulile jocului, si stii la fel de bine ca s-au incalcat flagrant in defavoarea Sportului Studentesc. Dar este mai comod sa il injuram pe Siman decat sa luam pozitie. Ei bine, eu nu il voi injurta, ci voi reactiona. Dupa cum mi-am si modificat semnatura, e cazul sa scoatem sabiile.

Zi-mi, evoluatule, de ce traiesc eu cu balada Miorita? Ca sunt de parere ca ar fi trebuit Siman sa inceapa sa plateasca? Ca-l consider SI pe el vinovat? E normal sa-l consider si pe el, asa cum ii consider mafioti imputiti si josnici pe cei care o ingroapa pe Sportul.
    Sunt exact de aceeasi parere cu voi, doar ca-l consider si pe siman vinovat pentru aceasta situatie. atat.

Zi Giani, cu ce sunt eu mai mioritic decat tine?

Dan, siman este si el un vinovat in toata chestia asta

dar daca era sa se ia o decizie corecta trebuai retrogradate steaua , rapid si dinamo care au cele mai mari datorii la buget

cum de ce vrei sa se joace divizia blat fara 18 echipe

Giani
    Member

@George Apostol wrote:

cum de ce vrei sa se joace divizia blat fara 18 echipe

Pai s-ar fi putut, dar apoi trebuia promovat Bihorul.

da George, ai perfecta dreptate, jumatate din echipe ar fi trebuit sa pice. Iacov l-a scuipat intre ochi pe Dragomir dar a fost indeajuns de abil sa-si protejeze curul incat sa nu pericliteze licenta. Ceilalti la fel.

ce-i imput eu lui Siman este ca nu a facut tot posibilul (chiar si plata esalonata a datoriilor) sa nu ajungem aici. Corect?

Iar cu mafia si decizia, ma gandesc ce s-o putea face.

Eu intrebam care-i motivul invocat pentru acordarea licentei pentru Jiul.

Giani
    Member

Hai sa o spun altfel, ca tot imi spuneti ca sunt mioritic. Siman ar fi trebuit sa inceapa sa plateasca datoriile. ASA SE FACE INTR-O TARA NE-ROMANEASCA, INTR-O TARA CIVILIZATA. DATORIILE LA STAT SE PLATESC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Legat de abuzuri si de atitudinea mea fata de ele, ati citit primele mele post-uri? Evident ca e un abuz colosal!!!!!!!!

Am zis ca e clar abuzul frf dar si prostia lui Siman. El a inlesnit acest abuz.

Stii ce datorii istorice au la bugetele de stat cluburi precum Juve, Inter, Barca, Manchester, Real Madrid, PSG? Fiecare de ordinul zecilor de milioane de euro, si nu ii retrgradeaza nimeni. Stii ce datorii are Luceafarul (adica steaua ciobanului)? 14 milioane euro, neplatiti de vreo cinci ani. De ce nu se ridica licenta si la stana? Oricum, ca sa te informez complet, datoriile la buget vor constitui criteriu de licentiere abia peste doi ani, adica din sezonul 2008/2009. Suntem in 2006/2007, de ce noua ni se aplica o reglementare anticipat? (in conditiile in care datoriile clubului au scazut in ultimul an de la 1.5 mil. la 350.000; deci nu se pune problema de rea-vointa). Te cred ca esti suparat, si nu esti singurul, dar asta nu inseamna ca trebuie sa iti afecteze gandirea. Mie mi-a afectat-o, dar in alt sens decat tie: GO FIGHT!!!!

sorin
    Member

Pacat,

Cea mai frumoasa echipa din Romania, in B

Asta este o mare timpenie, o mare magarie, in linie cu celelalte mari magarii care se intimpla in Romania, si de voie, de nevoie sint acceptate de romanul prost, cu capul plecat si cu caciula-n mina. Siman a incercat sa ridice capul si uite ce a patit. Generatiile mai in virsta ( pe care de altfel le respect, am si eu familie, parinti…) din care fac parte Dragomir , Sandu si Duru (mai nou, nehalitii de Prunea is Lupescu), inca mai cred in fabule cu sabii care taie capetele neplecate in tara asta a noastra in anul 2006.
    Nu va mai certati intre voi si nu mai dati vina pe el, asta este un fenomen national (neplata datoriilor) acceptat de stat (caci nu au alta varianta deocamdata, in privinta fotbalului, dechit sa lichideze liga), chiar daca mai ameninta din cind in cind. Ca s-a luat in colti cu Sandu, cu Dragomir, ca nici macar nu se intelege cu Copos, Becali sau alte caractere din nenorocita asta de liga, ca mereu intirzie cu platile, mai ales la antrenorii si administratorii grupelor de copii si juniori care au grija de ouale de aur, ca nu face asta sau pe cealalta, ce mai conteaza, naiba stie care este adevaratul motiv. Poate ca itr-adevar deranjaza Mafia si Status Quo-ul care functioneaza in Liga de dupa “revolutie” si cine stie cite alte chestii nu stim noi naivii de suporteri (vreo 500 la numar) ai echipei Sportul Studentesc, o echipa, teoretic, representanta a studentimii bucurestene, dar practic o mica echipa de cartier, fara prea mari pretentii dupa cum de altfel, rusinos, declara chiar prietenul nostru Siman la inscaunarea “afluentului” antrenor Sichitiu.
    Noi sintem o echipa fara obiectiv, a spus Siman atunci, facindu-ma sa cred ca este in afacerea asta numai pentru posibilul profit si …totusi ceva ma face sa cred ca e mai mult de atit. Sint convins ca omu’ are un plan de lunga durata in ceea ce priveste aspiratiile si pretentiile echipei. Sper sa nu ma insel. Cred ca dom’ profesor stie destul fotbal chiar daca aparent vrea numai bani din vinzari.
    Nenorocirea este ca nu reusim sa prea stam prin A si astfel trebuie sa scapam periodic de jucatori mai mult sau mai putin buni pe bani mai multi sau mai putini. Ca va fi fortat sa vinda ieftin, ce mai coteaza, e tirziu, si oricum noi suporterii nu am avea nici un profit su pierdere, poate doar mihnirea nedreptatii suferite, de care mi-e sila. Daca eram slabi n-aveam nici o pretentie, dar asa, e trist. Acum o sa se ambitioneza nea Sile si fie ii pastreaza pe toti si promovam inca de la sfirsitul turului, fie ii da pe afara dar nu jigodiilor gen Steaua, Rapid, Dinamo, etc.
    Problema e alta.
    Am patit aproape acelas lucru in urma cu 3 sezoane, ceva se intimpla. De data asta motivul este puieril , sfidator, insultator si ar fi fost de-a dreptul tragic daca am fi luat campionatul sau macar daca jucam in UEFA. Daca Sile nu face rost de bani, sponsori, SPATE, se v-a mai intimpla…O sa apara alte motive si iar picam si iar vindem si iar ne enervam, certam, omorim cu firea, etc. pina se schimba ceva, sistemic.
    Nu stiu de ce ziarele din Romania nu se sesizeaza mai mult, sau de ce nu fac mai mare taraboi, in fond in momentul in care Sportul era sus toti aveau material de scris, mai de bine, mai de rau , scriau. Acum ca sint jos ar trebui sa sa faca si mai MARE galagie pe tema asta.
    Apropos, daca iesiti pe strada strigati si pentru mine, sint cu sufletul acolo. De fapt o sa fiu chiar si cu trupul prin Septembrie, ne vedem pe la meciuri, indiferent de divizie…
    Ma gindeam sa scriem noi suporterii o scrisoare deschisa catre (toate) ziarele, dar foarte repede. Nu stiu in ce masure putem face acelas lucru catre UEFA?
    Si in al treilea rind,… echipa asta a noastra nu poate sa gaseasca o firma de avocati mai seriosi care sa tina gainarii departe de noi? Nu-mi vine sa cred ca Siman se ocupa personal de problemele juridice ale clubului.

In furia si frustrarea avuta dupa citirea verdictului prea inaltilor de la FRF si scirbit de oamenii mici si fara caracter care se invirt fora rost prin cotloanele federatiei ma gindeam si eu sa renunt, sa nu mai am nimic de-a face cu fotbalul romanesc, insa…boala e incurabila. N-avem ce face si trebuie sa mergem mai departe. Tin cu Sportul din ’72,… ma pierd cu firea pentru un an in B? Nu e ca si cind am fi fost Juventus Torino.
    Si stati ca n-a inceput campionatul…cine stie poate-si re-gaseste Mircea Sandu caracterul format in Regie si pierdut pe undeva pe la un sprit. Iar eu, sper sa ma trezesc miine si asta sa fi fost numai un vis urit.

Bafta, Hai Sportul.

cameliu
    Member

prosport:

Sportul deranjează că joacă numai pe teren

Patronul studenţilor, Vasile Şiman consideră că decizia luată de Comisia de licenţiere nu are acoperire regulamentară.

Furios, dar coerent, Vasile Şiman nu părea aseară deloc resemnat cu o hotărâre “definitivă şi irevocabilă”.

Domnule Şiman, cum comentaţI decizia Comisiei de licenţiere?
    Este stupefiant, nedrept şi neregulamentar. Numai în România se putea întâmpla aşa ceva. Dacă se gândeşte cineva că asta are legătură cu ce s-a întâmplat în Italia, se înşală. Poate doar că unii se uită prea mult la televizor, văd filme şi se cred eroi. N-aş vrea să fac speculaţii, dar am dreptul să mă gândesc inclusiv la faptul că Sportul îi deranja pe mulţi pentru faptul că juca toate meciurile numai pe teren.

Membrii Comisiei susţin că este o hotărâre irevocabilă. Practic, în acest moment, nu aveţi cale de atac.
    Ne-a luat prin surprindere dar în următoarele zile vom face şi noi ceva. E prematur acum să zic ce.

Veţi susţine echipa chiar şi dacă va ajunge în Divizia B?
    Nu ştiu cine poate lua o astfel de hotărâre. Din punct de vedere sportiv, Sportul are dreptul să fie în primul eşalon. Cât despre datoriile pe care le invocă, să fim serioşi. toate echipele le au. Ori se aplică regulamentul pentru toţi, ori…Oricum, să loe fie ruşine pentru ce au făcut!

Luaţi în calcul varianta unei fuziuni?
    La ora asta iau în calcul tot şi nu exclud nimic. Dar ştiu un lucru clar, tot ceea ce ni se întâmplă nouă acum nu are niciun fel de acoperire regulamentară.

Viewing 15 posts - 361 through 375 (of 956 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.