Licenta clubului Sportul Studentesc

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B Licenta clubului Sportul Studentesc

Viewing 15 posts - 526 through 540 (of 956 total)
  • Author
    ion
    Member

Fratilor voi nu intelegeti ce spun: in tari civilizate si democrate se tine cont si de petitiile amaritilor ….hai s-o incercam cu un mesaj clar din partea noastra, cu nume si adresa in parte ,cu prezentarea cazului din nou si cu solicitare de raspuns clar …La ei nu e ca la noi Urla 100 de oameni si ei nu fac nimic…Nu le trebuie lor un scandal si vor pasa pisica din nou la FRF obligindu-i sa-si asume responsabilitatea FRF asta vrea sa se spele pe miini !!! Repede hai sa facem ceva ,nu stati sa va ginditi ca daca va ginditi prea mult nu facem nimic.Marile reusite in viata se nasc din nebunii …Hai fratilor ziceti ceva !!!

Coco
    Member

Pana trimite UEFA hartia aia incepe campionatul
    Dar nu e bine nici asa ca Sportul sa nu fie programata in Campionat si dupa 3 neprogramari sa ii retrogradeze ptr ca or sa stea 1 an degeaba neactivand in nici o competitie
    Si la anu ar urma sa evolueze in B deci nu e bine situatia aceasta

Sunt cu totul de acord. Cred insa ca cel mai usor i-ar fi lui Giani sa redacteze un astfel de document, atata timp cat a participat si la redactarea celor din partea clubului (asa intelesesem de pe forum). Are datele in clar.

Problema mea este ca vom fi luati de subiectivi. Si suntem si putini. daca era o lista cu sute si sute de nume era probabil altceva.

Daca e sa avem dreptate in lupta cu frf, iar uefa e expusa la adevar sinu la manipulare, mai avem o sansa sa castigam cazul.

ion
    Member

Voua nu v-ar parea rau ca nu am incercat ? macar atit sa facem !!!!Hai s-o urnim din loc!!!

Giani
    Member

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

Sunt cu totul de acord. Cred insa ca cel mai usor i-ar fi lui Giani sa redacteze un astfel de document, atata timp cat a participat si la redactarea celor din partea clubului (asa intelesesem de pe forum). Are datele in clar.

Problema mea este ca vom fi luati de subiectivi. Si suntem si putini. daca era o lista cu sute si sute de nume era probabil altceva.

Daca e sa avem dreptate in lupta cu frf, iar uefa e expusa la adevar sinu la manipulare, mai avem o sansa sa castigam cazul.

Cred ca m-am facut gresit inteles: NU am participat la redactarea documentelor din partea clubului. Ideea noastra era sa concepem in comun un protest, in romana, si apoi ma ofer sa il traduc in engleza si franceza (daca reusesc, si italiana) si sa il imprtastiem pe unde putem.

eu nu am timp sa redactez nimic. sunt la servici pana tarziu si prins cu trebi. as vrea din tot sufletul dar nu pot.
    are cineva timp?

ion
    Member

Daca ma parasuteaza cineva in America pot sa explic clar cine sint si ce vreau dar sa redactez ceva in nici un caz ….Cine poate s-o faca in romana ,s-o puna pe forum ,repede cine vrea zice ca e de acord (pt adeziune) si apoi tot repede tradusa si trimisa la Uefa ,Fifa etc etc da ‘ peste tot sa se vada ca existam , nu sintem prosti si ca trebuie in final cineva sa faca dreptate!!!

07Ex
    Keymaster

Daca cineva scrie scrisoare in romaneste eu pot s-o traduc in engleza si pe urma s-o trimit unde trebuie.

roland
    Member

Totusi, e treaba lui Siman, el are oameni platiti pentru asta noi totusi suntem habarnamisti vorbim din auzite , suntem galerie si aia prapadita iar Siman a si facut-o pe nebunu ca apoi sa plateasca a tipat la prunea (cu dreptate sau nu) si acum a trimis jucatorii sa-i mai indulceasca.
    Iarasi si totusi idei generale:

Sportul Stud este cea mai veche echipa infiintata in Romania 1916 si este ocupanta locului 4 in campionatul natinal 2005-2006.
    Pentru ca nu apelat , precum alte formatii, la subterfugiul schimbarii denumirii pentru a scapa de datoriile catre bugetul de stat, cu mentiunea ca acest club nu are datorii catre angajati sau catre terti ,Sportului Studentesc i-a fost retrasa liceenta de joc in camp 06-07 si automat a fost amenintata cu retrogradarea in divizia secunda. Avand in vedere ca manualul de acordare a licentei nu prevede aceasta sanctiune de retrogradare ca fiind obligatorie, avand in vedere ca nu exista echivalenta intre retragerea licentei si retrogradarea in div secunda, criteriul sportiv fiind indeplinit cu brio (locul 4), consideram aceasta un grav abuz al comisiei si totodata rugam a fi luata un considerare buna credinta a clubului Sportul S care a platit deja 75000 (25%) din suma datorata bugetului de stat circa 300.000 euro obliganduse pana la finele anului caledaristic sa plateasca toate datoriile catre bugetul de stat.
    Consideram aceasta un abuz si din partea pres Ligii de f din Rom care afirma ca in cazul retrogradarii echipei, Sp. S pierde si drepturile financiare de televizare aferente sezonului 2005 -06 o sursa imp de venit
    pentru orice club de fotbal europeaan.
    Rugam obligarea comisiei de Licentiere de a proceda DE URGENTA a convoca adunare pentru procedura de returnare a licentei clubului de fotbal Spt.Stud sau a trimite o delegatie cu competenta pentru a judeca cazul in speta.
    Cu sinceritate si in speranta rezolvarii favorabile a acestei nedorite situatii, pres. …..
    Mai e de lucru dar sunt cred eu ideile principale ale cazului.
    Bon chance!
    Nu poate ramane asa situatia Spotului!

ion
    Member

este un inceput excelent si cred ca s-a sintetizat bine situatia Sportului.Nu stiu acum daca este cazul sa facem valuri fata de alte echipe (vezi situatia ca altii au datorii mult mai mari ca noi si nimeni nu-i deranjeaza) Dar oricum eu zic ca este OK ,trebuie sa semnam cit mai multi dupa ce se face traducerea si s-o trimitem imediat…Haideti ca poate raminem in istorie ,poate invingem pe ticalosi…

liverpool
    Member

scrisoarea sintetizeaza bine situatia. poate ar trebui adaugat si un scurt istoric al acestui caz (ceea ce dovedeste ca FRF nu a respectat calendarul licentierii) precum si ca exista rea-credinta la FRF vis-a-vis de situatia clubului Sportul Studentesc: vezi episodul “registratura inchisa” si imposibilitatea prezentarii documentelor de plata.
    in orice caz ar trebui tradusa si expediata cat mai repede la UEFA.
    Am verificat pe site-ul UEFA si posibila destinatie ar fi: info@uefa.com (desi aceasta adresa este cam … generala).

roland
    Member

Eu am facut ciorna aia nu ca pe un protest al suporterilor, ci ca pe o hartie oficiala, ce merge la UEFA nu din partea suporterilor (vax dupa mine) ci, din partea clubului (eu sper ca Spotul a trimis deja o adresa de genul asta).
    Eu unul nu-l vad ca pe un protest al suporterilor ci ca pe o hartie oficiala.
    Si sper ca 97SIR sa-l traduca, sa-l imbunatateasca substantial, sa contacteze cumva pe marele Siman si juristul lui si sa-l semneze Siman (repet, eu sper ca acest lucru sa fi fost deja facut la nivelul staff-ului Spotului ) si sa-l trimita acolo unde-i e locul (UEFA).
    Doamne ajuta sau n-o fi dracu chiar asa de negru !…

Giani
    Member

Eu as propune mai degraba si pe forumul de discutii al UEFA. Am inteles ca Siman a trimis o petitie la UEFA, si nu este singurul. Acum asteptam decizia “gulerelor albe” de acolo.

Intrebarea lui Ovidiu: cine oare se bate pe burta cu domnul Sandu cand vine in Romania? cine de la uefa? imi este teama ca nici acolo nu gasim obiectivitate.

Oricum, o iubesc pe Sportul! O iubesc enorm!
    Le multumesc jucatorilor actuali pentru tot ceea ce au facut pentru acest club si le doresc sa-si gaseasca echipe puternice, pe masura talentului lor. Pentru noi, caci suporterii sunt singurii legati pe vecie de un club, incepe un drum nou!

Sa ne ajute bunul Dumnezeu! Ca pe cei de la lpf si frf nu i-a ajutat.

roland
    Member

In orice caz la nivelul federatiei si al tampeniei aleia de ligi nimeni n-a miscat un deget pentru Sportu! Desi Mircea Sandu luni a vorbit despre o reconvocare a rahatului ala de comisie, mitica marti la prima ora avea hartie cu retrogradarea Sportului si mai si plangea (cu banii Sportului in contul Ligii)… mare jegos.

Viewing 15 posts - 526 through 540 (of 956 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.