Licenta clubului Sportul Studentesc

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B Licenta clubului Sportul Studentesc

Viewing 15 posts - 646 through 660 (of 956 total)
  • Author
    roland
    Member

Am fost la conferinta urecheatului si a lui Lupulescu
    Au discutat la tel cu UEFA
    Nu avem licenta nu jucam in A
    Siman pricipal vinovat al retrogradarii ..si alte rahaturi
    Ziaristii tare cuminti…
    Vara…
    Pricipali beneficiari
    lpf -banii din trepturi tv
    rapid- jucatori la second hand

Vara… caldura mare… mon cher amis 👿

roland
    Member

Trebuie facuta revolutie!
    sau liniste…

Coco
    Member

@florin_maican
    Condescu daca nu stiati e Presedinte sau nush ce e la Consiliul Europei de la Bruxelles cu mineritul din Europa
    El sta 1 sapt in tara si 3 in Belgia
    Multi oamnei care au comentat in fata lui nu prea mai exista acuma
    Nu cred ca o sa aiba astea curajul sa ii faca ceva
    Dar bine ca “Mafion ” nu e, e destept omul si avere ca sa spui asa nu are
    Nu are afaceri el ia doar banii care ii da Statul

@roland wrote:

Am fost la conferinta urecheatului si a lui Lupulescu
    Au discutat la tel cu UEFA
    👿

In direct la conferinta au discutat? Deci , nu au primit nimic scris?
    Eu nu mai inteleg nimic!

Radu Dobrin
    Member

We can’t stand gipsies / Blowjob for Rapid!

Baietii fara cojones de la FRF trimit Sportul in Divizia B in urma unei scrisori venite de la UEFA miercuri seara. In scandalurile de indisciplina create sezonul trecut de Dinamo, Steaua si Rapid nimeni nu a trimis nimic la UEFA. De ce nu s-a trimis la UEFA un fax in care sa scrie ca jucatorii Stelei au strigat “We can’t stand gipsies / Blowjob for Rapid!” sau ca intreg autocarul Rapidului a behait sub bagheta maestrului Vama? Intrebarile care se ridica sunt urmatoarele: 1 – De ce acum fax la UEFA si 2 – Ce a scris FRF in faxul catre UEFA?

E interesant ce ar fi spus UEFA cand ar fi primit pe fax o hartie de genul:

“Dear Mr. Lennart Johansson,

Dear UEFA collegues,

We have a disciplinary situation in Romania, and we ask you for your help in this matter.

Steaua Bucharest players shouted on the football field, after beating Rapid Bucharest, the following message:

We can’t stand gipsies / Blowjob for Rapid!

Please tell what we must do: to penalize Steaua with 3 points or to suspend their home field?

Best regards,
    FRF”

Cam asa ar fi trebuit sa arate un fax catre UEFA in cazul Steaua din finalul sezonului trecut, cand in spatele usilor inchise se vorbea ca echipa din Ghencea ar trebui penalizata cu puncte, pentru ca la final sa se decida o etapa cu portile inchise, din lipsa de cojones.

Inghitea UEFA explicatiile ca de fapt “tiganii” din acele scandari nu sunt “tigani” in sensul DEX si alte argumente care nu stau in picioare nici in fata unui copil de gradinita?

Inghitea UEFA ca un autocar intreg al Rapidului behaia in cor, sub bagheta mareului dirijor Dinu Gheorghe, numai asa din simpatie pentru oi sau din pure si sincere sentimente de zoofilie?

A fost un scandal mare din care Steaua si Rapid au scapat ieftin fara nici o scrisoare la UEFA. Daca se trimitea acea scrisoare, poate la Supercupa 2006 nu se mai intampla ceea ce s-a intamplat. Pentru ca, nu zicem nu, sunt bune si aceste scrisori la ceva.

Daca pana acum nu s-a cerut sfatul niciodata la UEFA pentru niste echipe mult mai mari si in cazuri poate mai grave, de ce acum aceasta acoperire pe care si-o creeaza FRF punand in carca UEFA retrogradarea Sportului? Nu trebuie sa fie aceasta retrogradare numai decizia FRF? De ce nu isi asuma FRF retrogradarea 100%?

De unde stim noi ce a scris FRF in faxul catre UEFA? Putea sa scrie acolo ca “Mama are pere, putem retrograda Sportul ca are datorii?”.

A scris FRF in acel fax ca oficialii Sportului au venit marti la FRF si au vrut sa faca dovada unei plati, dar nu era secretara Federatiei la birou (sau programul de lucru era incheiat), iar din aceasta cauza nu s-a putut inregistra documentul?

A scris FRF in acel fax ca a acordat Sportului licenta “sub conditie” si ca licenta era definitiva si irevocabila pentru ca termenul de retragere expirase pe 15 mai?

A scris FRF ca datoriile cele mai mari din Divizia A le au echipele mari Steaua, Dinamo si Rapid?

Sportul a fost retrogradata inainte de weekend, pentru ca in saptamana in care incepe noua Liga I sa nu mai fie timp de nimic. Licenta trebuia retrasa asa cum scrie regulamentul, pe 15 mai.

Iar de atunci era timp ca cei de la Sportul sa faca tot ce le sta in putinta sa si-o reprimeasca. FRF a gasit zilnic motive, in zilele scurte de dinaintea inceperii campionatului, sa nu primeasca si sa nu asculte parerea celor de la Sportul, prin diverse tertipuri incheiate cu primirea scisorii de la UEFA.

Vadim Cusnarencu/onlinesport

roland
    Member

La conferinta s-a vorbit de o discutie tel care nu poate fi facuta publica decat cu acordul Sportului , din cauza clauzri de confidentiabilitate si ca a fost remisa aseara Sportului care daca doreste o poate face publica (citez din urecheat).
    Cam asa…

Coco
    Member

Pai si ce se mai vb
    Pai Prunea zice aseara ca instinteaza LPF ca sa schimbe SPortul cu Pandurii in L1
    Nici eu nu mai inteleg nimic

Cu tot riscul ca o sa-mi pun forumul in cap, imi exprim liber parerea ca Siman nu a gestionat bine situatia si astfel a favorizat reusita acestui nefericit complot. Daca nu ar fi avut antecedente, as fi inteles, insa acum e chiar prea mult.
    Un lucru nu-mi place absolut deloc, si se perpetueaza de mult timp, si anume acela ca intotdeauna lucrurile bune la Sportul s-au facut sub presiune. Ca exemplu, stadionul s-a adus la standarde mai inalte doar in momentul in care clubul a fost amenintat cu licenta. Peste o vara s-au facut toate lucrarile. Altfel, imi este teama ca nu aveam nici acum scaune individuale iar stadionul nu era curat, aranjat.
    sunteti de acord cu mine?
    Apoi toata incapatanarea lui de a se lupta cu morile de vant, de a nu face nici un fel de inginerie financiara subterana, a costat clubul si nu in ultimul rand, jucatorii. Ce pierdeam daca faceam exact precum au facut restul echipelor sau daca platea Siman o parte din datorii cu doua saptamani inainte? Puteti zice ca nu a avut bani. Pai daca nu a avut bani, de ce tine o echipa? De ce sta in fotbal. Putea sa-l vanda mai ieftin un pic pe Mazilu, sa plateasca, iar acum nu sufereau 15, sau cati or fi exact, jucatori+echipa tehnica.
    Siman trebuia sa vada care-i raul mai mic si pe acela sa-l aleaga. Nu era, si deznodamantul a dovedit-o, in situatia in care sa sfarseasca razboiul pe scut. A pierdut participarea in prima liga, a pierdut echipa, a pierdut banii pe drepturile de televizare, si-a pierdut demnitatea. Si clubul odata cu el.
    Siman are insa meritul, pentru care ma inclin in fata lui, de a fi construit o echipa puternica, superba. Tot respectul din lume!!!!!!!!
    A cazut insa victima propriei glorii, echipa a urcat in clasament, a pus probleme, insa nimeni, si aici e vina lui mare, nu i-a asigurat spatele. Toti jucatorii s-au gasit intr-o flagranta pozitie de offside.

Ce va fi, intuim cu totii, cert este insa ca pentru o lume perversa si corupta cum este cea a fotbalului romanesc e nevoie de o minte pe masura ca sa supravietuiesti.
    Si e nevoie de bani ca sa cresti sanatos, sa nu te dea toata lumea jos cum doreste.

Acum, cand ne intoarcem in paleolitic, e de meditat pe treaba asta. Hia sa facem asociatia, ca sa avem putere mai mare, hai sa facem mai mult, caci noi toti, suporterii, suntem condamnati sa murim…

…langa acest club minunat. Te iubesc Sportule, orinde te-ai afla!

@Coco wrote:

Pai si ce se mai vb
    Pai Prunea zice aseara ca instinteaza LPF ca sa schimbe SPortul cu Pandurii in L1
    Nici eu nu mai inteleg nimic

Pai vad ca nu a spus nimic nou. De ce naiba au mai facut conferinta de presa? 🙄
    Nici eu nu am inteles nimic! 😯

Coco
    Member

In presa vad ca nu aparu nimic despre aceasta Conferinta sau poate a fost interzisa presa la Conferinta
    Nu mai inteleg nimic
    Ronald mai dane detalii

Radu Dobrin
    Member

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

…Ce pierdeam daca faceam exact precum au facut restul echipelor …

din punctul meu de vedere, mai tot ce s-a facut bun in tot amarul asta de timp.

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

sau daca platea Siman o parte din datorii cu doua saptamani inainte?

aici sint de acord. Suma pe care (se pare ca) a platit-o in ceasul al 34-lea este echivalenta cu pretul unui apartament in Costa del Sol (sau exoticul cartier bucurestean “Berceni” 😯 ), si chiar si eu, un nimeni, puteam sa obtin creditul asta de la o banca.

Trevizes
    Member

Intentionam si noi, suporteri ai altor echipe decit Sportul Studentesc sa inaintam ceva catre UEFA, un semnal de alarma ca in Romania cu FRF si LPF se intimpla lucruri anormale.

Situatia cu ungurii nu e asemanatoare, Ferencvaros nu a primit licenta pentru ca sunt faliti si nu au unde plati, nu ca au intirziat la cucoana de la registratura cu actele :D

Regretabil este ca in aceasta lupta absurda, Siman nu a avut inteligenta pracitca de a intelege ca nebunii de la FRF au totusi painea si cutitul in mina. Sper sa se lupte mai departe pe cale juridica, dar nu poate fi absolvit de vina pe care o are.

In conditiile cind din prostia patronului retrogradezi, jucatorii nu pot fi invinuiti ca isi doresc sa plece.

Din pacate, nu pot sa nu reamintesc ca totul seamana cu “justitia divina”, dupa ce Sportul a dat meciul Stelei in campionat. Istoria, nu stiu cum, se repeta, de fiecare data o echipa din cooperativa Stelei scapa la masa verde de retrogradare (Bacau, Pandurii). Stiu ca nu credeti, dar asta s-a intimplat, “gasca nebuna” din Regie in frunte cu Stancioiu s-a predat in retur cu steaua si in tur cu dinamo. Oricum, cu toate pacatele astea, este o mare pierdere pentru fotbal si o mare nedreptate. Imi pare rau ca v-ati solidarizat tirziu si greu. La FRF protestau doi suporteri cu un steag. Poate daca Sportul oprea mizeria facuta de Steaua in campionat si isi cistiga locul in UEFA si nu in B, erau mai multi sa va sustina.

razvanR
    Member

In acest moment Sportul Studentesc este in Liga I, iar Pandurii in Liga II.

Poate peste un minut va fi invers dar pana in acest moment LPF si/sau FRF nu au emis nici o decizie oficiala in acest sens. De ce se intarzie? Daca toata lumea e asa de sigura ca Sportul Studentesc trebuie sa joace in Liga II si Pandurii in Liga I de ce nu s-a emis un comunicat oficial? Cu cat trece timpul cu atat sunt mai sigur ca vom juca in continuare in Liga I.

Maine incepe campionatul, se joaca 2 meciuri: UTA – Farul si Ceahlaul – Gloria.

NU cred ca undeva in lume se poate schimba componenta Ligii I cu 24 de ore inante de debutul campionatului.

Coco
    Member

LooooooooooooooL
    Tu pe asta de unde o mai scosasi ma ca nu se emisa
    Nu i de unde sa sti daca se emisa sau nu
    Prunea a zis ca azi de dimineata va informa LPF`u ca sa schimbe pe Pandurii cu Sportul
    Si nici nu trebuie sa emita oficial
    Emite catre clubul respectiv ca a fost retrogradat

roland
    Member

Ora 13 si 10 , azi joi 27.08.06 casa fotbalului (langa stad national),
    m-am strecurat si am intrat odata cu jurnalistii
    si au venit si Prunea, lupescu, of de presa , jurist atat
    au comunicat ca in urma: eu am inteles disc telefonica de ieri UEFA considera justa decizia comisiei de licentiere si au trimis si catre liga hotararea luata de catre FRF de retragere a licentei si ca lpf a procedat in consecinta, neexistand licenta SP. Stud nu poate evolua in prima divizie.
    Nu au spus ce au trimis acolo si au vorbit de o discutie tel remisa si clubui SP Stud.
    Nimic nou si ca licenta ar fi fost acordata Sportului la 31 mai sub 2 conditii o timbrare (habar n-am ce e ) si datorii catre bugetul de stat.
    Am fost de capul meu acolo si sincer sa fiu am vrut sa le vad mocile cand fac acest anunt
    Presarii foarte linisti, nu s-a cerut documentatia care a fost (daca si ce o fi fost) trimisa la UEFA.
    In genere s-au acoperit cu hartia UEFA
    pe care ei o interpreteaza ca daca licenta ar fi fost retrasa in timpul campionatului s-ar fi putut discuta returnarea licentei. Altfel nu.
    N-am notat, n-am inregistrat
    Un mare rahat in genere, Siman sa spele cu ei pe cap…

Viewing 15 posts - 646 through 660 (of 956 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.