Licenta clubului Sportul Studentesc

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B Licenta clubului Sportul Studentesc

Viewing 15 posts - 676 through 690 (of 956 total)
  • Author
    ovidiu
    Member

sa vezi ce ne mai lamureste asta.
    din gsp

MEDIA
    Preşedintele LPF, Dumitru Dragomir, vine la Fanatik Show, de la ora 20:00, să dezlege misterele retrogradării Sportului

auzi, mistere. o fi vreun Margelatu sau cam asa ceva.
    oricum mitica nu prea stie cate prune are-n straita, dar stie sa dezlege mistere. taticu ai jucat in Twin Piks sau ceva Zona Crepusculara?
    Deci deseara la ora 21, la finalul emisiunii, vom fi perfecti lamuriti.
    Ce magari.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

Coco
    Member

Pacat ca nu puteti sa intrati in legatura directa cu el la emisiune

ovidiu
    Member

@Coco wrote:

Pacat ca nu puteti sa intrati in legatura directa cu el la emisiune

Da, ai dreptate. :P Ne-ar ajuta foarte mult.
    😆 😆

Ce draq sa-l intreb?
    La ora actuala e foarte obosit dupa rugamintile acordate lui Siman si dupa statul in genunchi. 😳

Sa-l intrebam cum va cheltui banii pe drepturile de televizare adjudecate ilicit de la Sportul.

roland
    Member

Jegosu n-a urmarit decat sa-i ramana banii Sportului si evident “linistea fotbalului” pe care i-o doresc de mormant.

Anul acesta Sportul Studentesc implineste 90 de ani de existenta!

Multumim frf si lpf pentru frumosul cadou facut!

ovidiu
    Member

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

Anul acesta Sportul Studentesc implineste 90 de ani de existenta!

Multumim frf si lpf pentru frumosul cadou facut!

Cred ca aceste lucruri se pot pune si pe e-mail catre frf si lpf.
    Oricum zilele urmatoare eu o sa le aduc multumirile de rigoare.
    Merita 😈 👿 😈 .

VIVA SPORTUL STUDENTESC

ManU
    Member

Io zic sa ne resemnam! Asta e o luam de la capat.Mi-as fi dorit sa nu vanda nici un jucator dar nu se poate. Vor pleca jucatorii, apoi in 5 ani vom avea iar echipa. Am ajuns in B din cauza lu` Siman. Dar sa nu uitam ca pt Sportul este un rau necesar. Ganditi-va ca puteam retrograda si juca in B. Ce este mai grav este ca nu vom mai avea echipa si cred ca pt prima oara dupa multi ani nici antrenor! Iar seria in care suntem nu e tocmai usoara.

ovidiu
    Member

@ovidiu wrote:

din prosport

FRF
    Sportul Studenţesc este retrogradată în Liga a II-a

La conferinţa de presă de joi, s-a subliniat că punctele de vedere formulate de UEFA nu s-au referit expres la retrogradarea sau menţinerea a unei echipei în prima ligă, ci la posibilităţile existente de reprimire a licenţei de joc.

Aspectele juridice ale acestui caz au fost lămurite la conferinţa de presă de Iustin Ştefan, juristul FRF.

Oare ce inseamna “posibilităţile existente de reprimire a licenţei de joc. “?
    si care or fi fost “Aspectele juridice … lămurite la conferinţa de presă de Iustin Ştefan, juristul FRF.”?

Nu cred ca poate nimeni sa lamureasca acest lucru si cu atat mai putin “organu`” federal.

In viata mea nu am fost asa suparat ca in ultimele trei zile.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

roland
    Member

Deci UEFA nu cere neaparat retrogradarea si da doar dreptate comosiei care n-a dat licenta.
    Trebuie , daca e cazu, demonstrat ca lipsa licentei nu e acelasi lucru cu retrogradarea cam asta sustine Simanu
    Oarecum are dreptate, insa depinde de perspectiva celui care imparte dreptatea
    Cam asta e trista poveste
    Aveti vreo veste de la conferinta de presa a Sportului?

07Ex
    Keymaster

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

Cu tot riscul ca o sa-mi pun forumul in cap, imi exprim liber parerea ca Siman nu a gestionat bine situatia si astfel a favorizat reusita acestui nefericit complot.

De acord cu tine. Siman ar fi trebuit sa plateasca banii astia din timp

@Ultras wrote:

PS. Sa ii dea cineva un ban lui Coco. E clona lui Prunea…

Coco nu este clona lui Prunea, e suporter al Pandurilor.

roland
    Member

Asa e!

liverpool
    Member

@ManU wrote:

Io zic sa ne resemnam! Asta e o luam de la capat.Mi-as fi dorit sa nu vanda nici un jucator dar nu se poate. Vor pleca jucatorii, apoi in 5 ani vom avea iar echipa. Am ajuns in B din cauza lu` Siman. Dar sa nu uitam ca pt Sportul este un rau necesar. Ganditi-va ca puteam retrograda si juca in B. Ce este mai grav este ca nu vom mai avea echipa si cred ca pt prima oara dupa multi ani nici antrenor! Iar seria in care suntem nu e tocmai usoara.

:D :D :D de aia ManUtd si LiverpoolFC nu se au bine. Tu zici sa ne resemnam. Eu zic sa nu ne resemnam. Cum adica sa-l lasam pe Urecheatu sa-si faca de cap? Eu nu ma las.
    Auzi… discutie telefonica cu UEFA! Asta e modalitate de gestionare a crizei. Telefoane la mama omida.
    UEFA ar trebui sa fie ingrijorata ca FRF acorda licente dupa cum vor muschii lor. Dar UEFA nu e ingrijorata pentru ca ii doare undeva de soarta cluburilor mici din tari de urna a 3-a (sau a 4-a?). Le da mana libera smenarilor de la FRF. Cred ca or fi auzit ei ca in Romania conceptul de societate civila e asa… un concept abstract, descris in nu stiu ce reviste de filosofie. Si nu le pasa. In mod ideal rolul unui club al suporterilor ar fi sa schimbe aceasta situatie. Prin atitudinea si actiunile coordonate cu ale conducerii clubului sa sensibilizeze UEFA. Stiu si eu… poate sa-i invitam la un gratar si la un sprit in Regie… ca lui Mircea Sandu strategia i-a reusit mai demult, undeva candva pe la casa fotbalululi (cu “f” mic).
    Scuze pentru ignoranta: exista un club al suporterilor? ceva cu statut juridic?

07Ex
    Keymaster

@liverpool wrote:

Scuze pentru ignoranta: exista un club al suporterilor? ceva cu statut juridic?

Aha, vad ca nu esti la curent cu problema asta. Citeste mesajul acesta: http://www.sportulstudentesc.com/forum/viewtopic.php?t=1285

stefan
    Member

Intr-adevar, trebui actionat, dar cu imaginatie. Ma simt si eu vinovat, pentru ca daca SS avea o galerie mai mare si mai vocala, nu iesea asa ceva. In ultima instanta, la 300000 de euro, daca eram 30000 de simpatizanti, as fi dat 10 E, chiar mai mult, numai sa imi vad echipa in A. L-as fi subventionat pe nemernicul asta de Siman, dar asta este, poate facem societate pe actiuni din SS.
    Pentru moment, ma gandesc sa luam legatura cu galerii “like-minded”, gen Craiova, Iasi, Rapid, poate chiar Poli, National, care sa ne dea voie sa punem pe terenurile lor bannere mari in care sa ne spunem protestul nostru.
    “Curatenia in Italia a dus Juventus in B.
    Curatenia in Romania a dus Sportul in B”.
    Credeti vom agresa pe cineva din FRF?

PS:
    Cat despre Siman, cand ii vad fata aia imi zic ca nu are rost. Asa e el.
    O sa-l iertam, ca altul nu avem. Dar nu inainte de a-l pune sa cante la deschiderea Div. B, de la centrul terenului, “Ooops, I did it again!”.

Viewing 15 posts - 676 through 690 (of 956 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.