Licenta clubului Sportul Studentesc

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B Licenta clubului Sportul Studentesc

Viewing 15 posts - 826 through 840 (of 956 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Sa-l stearga cineva dintre useri pe Coco altfel eu jur sa nu mai intru pe forum :(

Sunt extrem de suparat dupa acest atac conjugat contra existentei SS si nu e normal sa-l suport aici pe minerul asta de opereta!

sorin
    Member

@cameliu wrote:

@franz_kafka wrote:

S-ar putea sa ne aflam, de abia, la jumatatea mazilirii SS, in sensul ca intr-o prima faza s-a dorit retrogrdarea de catre nu stiu ce fel de comisii care decide dupa pozitia astrelor pe cer, iar intr-o a doua: sindicatul se va napusti asupra echipei pt a o dezmembra.

Daca in contracte nu se specifica liga in care jucatorii joaca, si siman plateste contractele totul e gargara… Insa cred ca or sa plece 4-5 cei mai reprezentativi: mazilu, balan, lazar, varga, stancioiu

cred ca ar fi plecat oricum

Coco
    Member

@ultrasro wrote:

Sa-l stearga cineva dintre useri pe Coco altfel eu jur sa nu mai intru pe forum :(

Sunt extrem de suparat dupa acest atac conjugat contra existentei SS si nu e normal sa-l suport aici pe minerul asta de opereta!

Gata ma vad ca nu va convine
    De azi incolo nu o sa mai vizitezi acest forum
    Hai P@ si sa aveti bafta in continuare

franz_kafka
    Member

E amabil sa-mi explice si mie cineva ce reprezinta gradele voastre? Se acorda cumva? Intreb din curiozitate, pt ca vad numai locotenenti, generali, etc. Astept raspuns daca se poate.

Coco
    Member

Si rog si un Moderator sa ii stearga Contul

cameliu
    Member

@franz_kafka wrote:

E amabil sa-mi explice si mie cineva ce reprezinta gradele voastre? Se acorda cumva? Intreb din curiozitate, pt ca vad numai locotenenti, generali, etc. Astept raspuns daca se poate.

Numarul de mesaje postate, se schimba gradul in functie de asta… Da multi avem si ani buni de forum…

franz_kafka
    Member

Draga Cameliu,
    Inseamna ca eu, de abia, daca sunt un biet soldat, proaspat recrutat, care trebuie sa depuna juramantul militar peste nu stiu cate saptamani, ca sa ne raportam la armata. :D

roland
    Member

Consider normal ca baietii sa vrea sa plece
    sunt jucatori de locul 1-4 asa ca ar fi un teribism pentru multi dintre ei sa ramana dintr-um vag sentimentalism
    ca suporter mi-as dori sa vina si Vieira si Deco la Sportu
    daca as fi in locul jucatorilor as incerca sa cresc si asta nu in div B
    asta e crima impotriva Sporului, faptul ca se strica o munca de 3-4 ani pe marsavia militienilor

cameliu
    Member

@roland wrote:

Consider normal ca baietii sa vrea sa plece
    sunt jucatori de locul 1-4 asa ca ar fi un teribism pentru multi dintre ei sa ramana dintr-um vag sentimentalism
    ca suporter mi-as dori sa vina si Vieira si Deco la Sportu
    daca as fi in locul jucatorilor as incerca sa cresc si asta nu in div B
    asta e crima impotriva Sporului, faptul ca se strica o munca de 3-4 ani pe marsavia militienilor

Solutia ar fi vinzarea lui Mazilu si imprumutul pe un an al altor 2-3 in Divizia a! Imprumut si pe un an clubul primitor le plateste salariile si da ceva acolo la Sile sa supravietuiasca…! Fara 4-5 jucatori de baza eu totusi cred ca promovam fluierand. Insa intentiile lui Siman doar el le stie, si poate nici macar el…

Eu daca as fi in locul jucatorilor rapidisti, as dedica victoria de maine Sportului!

franz_kafka
    Member

Dupa cum spuneam la frf si lpf comisiile decide dupa pozita astrelor pe cer in cazul echipelor ca SS, oare, in cazul recentului scandal cu MM, ce anume vor avea in vedere? [/b]

franz_kafka
    Member

Oricum, din pacate, in viziunea frf si lpf fata de SS, ei este niste prosti, si de aceea trebuie tratati ca atare! Le-am lasat noi, oare, impresia asta, ca suntem chiar asa?

Giani
    Member

@Coco wrote:

Mie mi se pare Siman asta penibil rau de tot
    A avut bani ca sa plateasca prima de obiectiv a jucatorilor si nu a putu plati la timp toate datoriile
    Ce om penibil

Penibil este ciorescu al vostru, care este cu trei picioare in puscarie; o tara intreaga ii canta de puscarie, dar el nu vede. Si fraierii care viseaza ca un centru minier falimentar de foarte multi ani si sustinut fraudulos din bugetul de stat merita sa aiba echipa in prima liga. Mai vorbim la iarna, stimata Coco(ta). Fraieri care se bucura de prorpuil deces intalnesti mai rar.

franz_kafka
    Member

Draga Giani,
    Dupa cum ai vazut, Coco a cazut pana la urma psihic si a anuntat ca se retrage din forum, insa, din pacate, pana una, alta, SS este niste prosti, iar Pandurii este niste destepti, intrucat comisiile frf si lpf decide dupa pozitia astrelor
    Oricum, Coco doarme linistit noaptea asta si cele care vor urma, spre deosebire de noi…, insa ma linisteste gandul ca mai exista speranta intr-un viitor nu prea indepartat

Ultras
    Member

Liga nu se bagă în ciorba federaţiei
    de Sorin ION

Sportul Studenţesc aşteaptă o hârtie care să-i spună că e retrogradată, oficialii de la Casa Fotbalului afirmă că liga trebuie să transmită acest document, iar şefii LPF declară că nu-i treaba lor. Vasile şiman anunţă că Sportul se va prezenta duminică la stadion, unde vor aştepta Rapidul, dacă pe adresa clubului nu ajunge decizia de trimitere în eşalonul secund.
    “Nu ne-a dat nimeni decizia de retrogradare. Noi am cerut juristului de la FRF documentul cu hotărărea Comitetului Executiv, dar acesta ne-a spus că nu are acordul lui Mircea Sandu. LPF a programat deja pe Pandurii în prima etapă. O să aşteptăm actul cu hotărârea Comitetului Executiv, pentru a ne adresa apoi tribunalului de la Laussanne. Nu o să protestăm în niciun fel. Dacă hârtia cu retrogradarea nu ajunge la noi, duminică ne vom prezenta la stadion ca şi cum am avea meci”, ne-a declarat patronul Vasile şiman. “Nu e nimic venit la club. Nu ştim ce să facem”, ne-a spus vedeta Sportului, atacantul Ionuţ Mazilu. “Spun că nu au primit nimic. Liga trebuie să le trimită o decizie în care să le spună că au fost retrogradaţi. Federaţia a transmis la LPF hotărârea Comitetului Executiv prin care se arată că Sportul nu are licenţă pentru Liga I”, a precizat directorul general al FRF, Ionuţ Lupescu. Oficialii LPF însă par a se spăla pe mâini, în cazul retrogradării Sportului. Prins până peste cap cu înscrierea Pandurilor, secretarul general al Ligii, Valentin Alexandru, a spus, iritat, că atâta timp cât Sportul nu mai e în prima divizie, nu mai este treaba lor. “Echipa din Regie nu mai face parte din primul eşalon. Federaţia trebuie să trimită acte. Noi am anunţat Pandurii, pentru că ei sunt cei din Liga I. Nu trebuie să dau nimănui explicaţii vizavi de cui trimit sau nu hotărâri”, a declarat Alexandru. “Aşa sunt cei de la Ligă, mai speciali. Dar ei trebuie să trimită hotărârea de retrogradare a Sportului. şi, în plus, studenţii ştiu deja în ce serie din Liga II vor juca în acest sezon”, a replicat Ionuţ Lupescu.

Deci, campionatul a inceput si Sportul nu a primit nimic oficial privind retrogradarea! Incredibil!

Le e frica sa semneze hartia cu care Siman va merge la TAS!

Auzi la Lupescu! “Stiau” De unde sa stie infractorule Sportul? De la televizor? Ce e document oficial?

Viewing 15 posts - 826 through 840 (of 956 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.