Licenta clubului Sportul Studentesc

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B Licenta clubului Sportul Studentesc

Viewing 15 posts - 886 through 900 (of 956 total)
  • Author
    Trevizes
    Member

http://www.petitiononline.com/PET_SSBC/petition.html

asta ne-am gindit sa facem, sa coagulam suporterii altor formatii decit Sportul Studentesc

cameliu
    Member

@Trevizes wrote:

http://www.petitiononline.com/PET_SSBC/petition.html

asta ne-am gindit sa facem, sa coagulam suporterii altor formatii decit Sportul Studentesc

Multumim Trevizes!

Pe http://www.ziare.com gasiti toate publicatiile din Romania.
    Eu azi noapte am trimis la cele mai importante articolul lui Ioanitoaia plus rugamintea sa nu se opreasca nici ei pana nu se face dreptate.
    De la Romania Mare mi s-au intors inapoi. Poate aveti voi o alta adresa.

Ar trebui sa lipim afise prin oras. Hai cu idei de ce putem face. sa punem un steag sportul in fata frf, inafara curtii lor, dar unde sa fie vizibil.
    Ar trebui sa facem poante/caricaturi cu Prunea si sa le tirmitem pe mail, sa se raspandeasca.
    Si un manifest prin care sa-l declaram pe M sandu persoana non grata in Regie si sa-i multumim pentru cadoul facut la 90 de ani de existenta.
    La meciurile din deplasare ale Pandurilor, poate la meciurile din Bucuresti, sa ducem steagurile lui sportul si sa le punem pe garduri, sa se vada pe televizor. Ne poate opri cineva? sper ca nu.
    Mai trebuie idei si sa le punem in aplicare.

sorin
    Member

ar trebui sa impartiti bratarile cu Sportul 90, sa le poarte lumea in semn de protest, am inteles ca mai aveti destule.

liverpool
    Member

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

Ar trebui sa lipim afise prin oras. Hai cu idei de ce putem face. sa punem un steag sportul in fata frf, inafara curtii lor, dar unde sa fie vizibil.
    Si un manifest prin care sa-l declaram pe M sandu persoana non grata in Regie si sa-i multumim pentru cadoul facut la 90 de ani de existenta.
    La meciurile din deplasare ale Pandurilor, poate la meciurile din Bucuresti, sa ducem steagurile lui sportul si sa le punem pe garduri, sa se vada pe televizor. Ne poate opri cineva? sper ca nu.

Poate ca ar trebui postate toate aceste idei intr-un “thread” nou (sau poate in cel intitulat “cum salvam sportul?”). Si trecut la actiune. fiecare cu ce poate. Nu sunt in Romania – dar pot sa incerc sa ajut financiar in limita posibilitatilor.

sorin
    Member

@liverpool wrote:

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

Poate ca ar trebui postate toate aceste idei intr-un “thread” nou (sau poate in cel intitulat “cum salvam sportul?”). Si trecut la actiune. fiecare cu ce poate. Nu sunt in Romania – dar pot sa incerc sa ajut financiar in limita posibilitatilor.

si eu la fel

roland
    Member

E sincer atat de frumos ce spuneti voi!
    Insa suntem destul de putini incat sa nu putem face presiune, ar trebui un Siman sau Mazilu sa zicca ceva de genu greva foamei sau pichetare neintrerupta a sediului FRF si altele de astea!
    La Bucuresti e insa vara, noi ne racorim pe net, nici posibilitati de genu de care vb mai sus nu sunt, asteptam arbitraje si hotarari din Elvetia si cam atat
    Siman s-a batut la sfarsit insa nu a banuit de la inceput un asa deznodamant!
    Pur si simplu l-au facut si de bani si de echipa si de perspectiva si de munca depusa pentru ca sigur nu a plouat in Regie cu golgeteri sau cu jucatori peste medie! a fost si un management foarte bun la origine si are aici merite importante Siman!
    Ne-au facut, e vara… asteptam Elvetia! 😯

dany33
    Member

IN A SAU IN B IN LIGA 1 SAU IN LIGA2 SPORTUL VA RAMANE APROAPE DE INIMA MEA ❗

Giani
    Member

Primul prostest pe care il putem face ar fi cam asa: la fiecare meci pe care echipa care a inlocuit abuziv Sportul il joaca acasa, noi sa fim in peluza din Regie si sa chemam si presa. Apoi de cate ori au infractorii astia meci in Bucuresti, sa mergem si sa le dam peste nas. Ideea se poate aplica si la destinatii mai apropiate, precum Pitesti sau Urziceni.

ultrasro
    Member

Plus banditii sefi Nasu si Corleone!

Giani
    Member

@ultrasro wrote:

Plus banditii sefi Nasu si Corleone!

pai dati-mi arma, ca ii rezolv de la distanta.

Bob
    Member

Jurnalul National: Vasile Siman a dat in judecata Federatia Romana de Fotbal la Laussane

Iritat de decizia luata, in urma careia Sportul Studentesc va juca in Liga a 2-a, Vasile Siman a anuntat ieri ca a dat in judecata FRF la Tribunalul Sportiv de la Laussane.
    Desi Vasile Siman are sanse infime sa reprimeasca dreptul de a reveni in Liga 1, el este convins ca in Elvetia va gasi dreptatea pierduta pe holurile FRF.

…Doamne ajuta!

razvanR
    Member
    dany33
    Member

ce noutati mai sunt?stie cineva?

Giani
    Member

Un prim protest ar fi ca toti care locuim in mizeria asta de pretinsa tara europeana, sa ne declaram “altceva”. Intrucat la origine exista o strabunica bulgaroaica, m-am declarat bulgar. Daca nu aveti certitudini de acest gen , bagati orice steag: Afganistan, Guatemala, Congo, orice, numai Rromania sa nu fie. Siman a trimis deja dosarul la Lausanne, sper sa ii iasa. Cred ca primul pas pe care ar trebui sa il facem ar fi un acatist la biserica si o mare rugaciune sa ii iasa pasienta lui Siman.

Viewing 15 posts - 886 through 900 (of 956 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.