Licenta clubului Sportul Studentesc

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B Licenta clubului Sportul Studentesc

Viewing 15 posts - 931 through 945 (of 956 total)
  • Author
    franz_kafka
    Member

SS

franz_kafka
    Member

Ce se mai stie de cazul SS? Nu am mai auzit sau vazut nimic! A renuntat V. Siman la lupta? Ar fi pacat pt ca observ ca s-a starnit cumplit razboi in lumea maimutelor… D. Dragomir si M. Sandu, pe de o parte, iar I. Lupescu si F. Prunea, pe de alta parte! Cine credeti ca va invinge: partida gorilelor sau partida urangutanilor? Se ameninta maimutele cu organele de cercetare penala (DNA), cu dezvaluiri compromitatoare in mass-media…
    Uitandu-ma la acesti jalnici indivizi, din pacate, imi dau seama ca, in anumite cazuri (precum acesta) omul se pare ca se trage din maimuta (evolutionismul a triumfat total in situatia conducerii lpf si frf)!

Giani
    Member

Avand in vedere faptul ca, in ciuda gabaritului impresionant, gorilele poseda organe mai mici decat urangutanii, inclin sa cred ca va surveni o victorie la scor a maimutelor asiatice.

07Ex
    Keymaster

Dupa ultimele articole aparute in presa, referitoare la licentierea cluburilor din Liga I, m-am gandit sa readuc acest subiect in actualitate. Asta in cazul in care vrea lumea sa dezbata aceasta tema mai pe indelete.

cameliu
    Member

Hai ca-i buna faza! S-a trezit Tulcea pe primu loc! ghinion: e cehalaul pe loc retrogradabil. Posetz articolul ca e si de noi… Bravo TOLO:

Braconaj în Deltă

Cînd au motivat trecerea la 18 echipe, şefii fotbalului au spus că vor retrograda 4 echipe şi că astfel Liga 1 îşi va păstra duritatea competitivă.

Vara trecută, Pandurii a rămas pe prima scenă în ciuda rezultatelor sportive. Acum, s-a copt ideea păstrării Ceahlăului. În acest ritm, nu va retrograda decît cine vrea şi nu va promova decît cine îşi doresc preşedinţii. Cooperativa s-a mutat din teren, unde e mai scump şi se vede, către licenţiere, un mediu plin de hîrţoage.

În timp ce blaturile erau televizate şi amendate public, manevrele prin care Sportul, anul trecut, sau Delta Tulcea, anul acesta, sînt depunctate în ciuda rezultatelor se bazează pe plictisul general pentru regulamente. Se protestează cîteva zile şi, apoi, media şi opinia publică renunţă să mai pătrundă argumentele birocratice şi le lasă în plata Domnului!

Dacă scuturi cluburile noastre, jumătate din ele nu au ce căuta pe prima scenă! Dar asta nu se poate. Şi, atunci, se practică exigenţa selectivă, orientată către cei care nu pot face valuri, deşi vorba asta nu sună prea bine la propriu în “cazul Delta Tulcea”.

Echipa e simpatică, intrarea ei ar da bine în materie de biodiversitate a campionatului, poate se mai prind şi niscaiva fonduri europene!, da’ Delta are un singur ghinion. S-a nimerit să vrea să intre, taman cînd nu e bine să pice Ceahlăul! Şi, de aceea, cererea ei de licenţiere, depusă în ultimul moment, va avea o soartă grea.

Giani
    Member

Citesc presa si nu mai stiu ce sa cred. In timp ce “seniorii” GSp si Prosport dau ca sigura o ramanere frauduloasa a lui pinalti in prima liga, un tabloid minuscul, numit cancan, da cu o bomba: exista riscul sa nu se retrogradeze din prima liga, in conditiile in care Delta nu a depus dosarul la termen, iar echipe precum Petrolul, Gloria Buzau, U Cluj sau Valcea nu au stadioane care sa corespunda normelor primei ligi. Asta se scria luni, 21 mai. Ulterior, miercuri, 23 mai, intrun colt de pagina, Liberatea anunta poibilitatea ca in cazul in care o echipa promovabila din liga a doua nu ar obtine licenta, ocupanta locului 15 in prima liga ar urma sa joace un meci de baraj cu ocupanta locului 3 din respectiva serie a ligii secunde (exemplul dat: daca Delta ocupa un loc promovabil, pinalti ar trece printrun baraj cu echipa de pe locul 3 in seria est. Ma indoiesc ca in acest baraj nu ar avea arbitrii cu el).

07Ex
    Keymaster

Poate daca vom castiga ultimele doua partide anul asta vom ajunge pe 4 sau 5 si avand in vedere ca echipele clasate mai sus de noi ori nu au dosarele deupse ori nu au stadioane, poate vom juca noi barajul cu Pinalti si cine stie, poate intram in divizia A. Asta chiar ar fi surpriza surprizelor. 😯

franz_kafka
    Member

Ma gandisem si eu la asa ceva… Dar noi indeplinim conditiile de licientiere?

Zibling
    Member

Cam sariti calul cu presupunerile astea. Dar, regulamentul in vigoare il stie cineva? Florin (Utras) lumineaza-ne !!!

cameliu
    Member

Dupa cite stiu pt noi promovate sunt ceva conditii financiare mai blinde, de-aia noi am primit-o (de promovam, jucam in a cu toate datoriile)! Insa sunt niste conditii minime de infrastructura la inceput (vreo 3000 de scaune, etc.)

Insa dupa un an de a tre sa indeplinesti si conditiile financiare…

Giani
    Member

@cameliu wrote:

Dupa cite stiu pt noi promovate sunt ceva conditii financiare mai blinde, de-aia noi am primit-o (de promovam, jucam in a cu toate datoriile)! Insa sunt niste conditii minime de infrastructura la inceput (vreo 3000 de scaune, etc.)

Insa dupa un an de a tre sa indeplinesti si conditiile financiare…

WRONG! Daca trebuie salvat vreu prieten al maharilor, gen condescu sau pinalti, sigur cineva nu va indeplini conditiile cele foarte flexibile de licentiere.

Ultras
    Member

Culmea ironiei acum avem licenta pentru Liga 1. Dar ce folos? Mai sus de noi doar Delta nu a depus dosar de licentiere.
    Referitor la datorii… Acestea nu mai sunt o problema… a venit apa si le-a luat 😈

cameliu
    Member

@Ultras wrote:

Culmea ironiei acum avem licenta pentru Liga 1. Dar ce folos? Mai sus de noi doar Delta nu a depus dosar de licentiere.
    Referitor la datorii… Acestea nu mai sunt o problema… a venit apa si le-a luat 😈

Esti sigur cu datoriile?
    O chestie e clara: pt cluburile noi promovate in primul an e doar un criteriu minim de baza sportiva! cel financiar e obligatoriu dupa un an de a…
    Deci in anul unei eventuale promovari avem licenta, insa in urmatorul ne conduce Sile stiti unde…

Giani
    Member

Da, s-a desteptat DJ Vasile si ]la vara declara faliment pe actuala societate si infiinteaza alta. Nefiind SA, pentru care orice datorie se mosteneste de catre viitorul actionar majoritar, odata cu lichidarea vechii societati dispar si problemele cu datoriile catre buget. Astept parerea juristilor, exista riscul sa ma insel; dar asta am constatat dupa multiple evaluari de impact de mediu pe care le-am executat de-a lungul istoriei.

franz_kafka
    Member

@Giani wrote:

Da, s-a desteptat DJ Vasile si la vara declara faliment pe actuala societate si infiinteaza alta. Nefiind SA, pentru care orice datorie se mosteneste de catre viitorul actionar majoritar, odata cu lichidarea vechii societati dispar si problemele cu datoriile catre buget.

Nu pot sa cred: domnul VASILI face istorie, prin simplul fapt ca se desteapta! In sfarsit, s-a incurajat, zicandu-si: COGITO, ERGO SUM!
    Asistam la metamorfoza domnului VASILI, nu intr-o cumplita ganganie ca in povestirea lui franz kafka, ci in SABAKA CAPITALISTA!
    O fi facand avere inca de pe vremea NEP-ului…, dar atentie la NKVD care anunta ca este loc suficient in GULAG!

OI, OI, OI…, VASILI, VASILI…, AMERICANSKI BANDITI!

PS: domnule VASILI, aveti grija ca din SABAKA CAPITALISTA sa nu va transformati in KRASNAIA SABAKA!

Viewing 15 posts - 931 through 945 (of 956 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.