Liga 1- Sezon 2008-2009

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II Liga 1- Sezon 2008-2009

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 62 total)
  • Author
    cameliu
    Member

@cameliu wrote:

Cu Ando la timona chefere au asigurate 0 puncte in CL si minim 12 goluri incasate! La mai putzine!

Intr-un fel trebuie sa-mi fac “mea culpa”… doar intr-un fel… ca a plecat Ando…
    Una peste alta ce a jucat aseara CFR-ul la Roma a fost de-a dreptul FENOMENAL! Nu conteaza cat de in buda era Roma…
    Sa vedem jumate din determinarea de aseara la celelalte echipe romanesti si ajungem departe!

Zibling
    Member

Da, foarte corect. O determinare si o coordonare pe compartimentele de joc precum au aratat ieri seara cei de la CFR Cluj (cand au batut la AS Roma cu 2-1) nu am mai vazut de mult timp. Nu stiu daca vor mai repeta aceasta performanta in grupele Ligii Campionilor anul asta, dar din urmatoarele 5 meciuri sigur vor mai scoate niste puncte.

dragos
    Member

CFR a obtinut de departe cea mai reusita victorie in UCL din ultimii ani…..daca ar fi jucat asa si in campionat, probabil erau “mai sus” (la bistrita au castigat cu goluri facute cadou de gazde).

Giani
    Member

Va propun ca subiectul echipe romanesti in cupele europene sa il abordam in topicul Champions League sau UEFA Cup de pe forumul Fotbal extern.

dragos
    Member

Gigeeeellll Bucur inscrie din nou !!!
    fara el, Timisoara ar fi o echipa fara vigoare in atac !!!

07Ex
    Keymaster

Am intrat pe internet sa vad rezultatul meciului CFR – Steaua. Am sperat ca o sa-i bata CFR, dar vad ca au facut doar egal. E bine si asa, desi nu prea-i vad pe CFR castigand titlul anul asta daca tot pierd puncte pe teren propriu.

dragos
    Member

SUPEEEERRRRBBBBBB GOOOOL marcat de Vitaici (Farul – Otelul 1-1) 8) 8) 8)
    vezi faza aici:
    http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=6821&title=Farul_Constan__a_1___1_O__elul_Gala__i__gol_Vitaici

dragos
    Member

cs otopeni, una dintre “lanternele rosii” ale ligii 1, a remizat in ghencea, fiind doar la 30 sec. de a reusi “bomba” campionatului…pacat, ca meritam sa castige.
    V.NEGRU a marcat un gol f.frumos.
    faza este aici:
    http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=7196&title=Steaua___CS_Otopeni_0___1

07Ex
    Keymaster

Mie imi pare bine ca Steaua a mai pierdut 2p in actualul campionat. Orice numai sa nu iasa campioni. 😆

cameliu
    Member

@07Ex wrote:

Mie imi pare bine ca Steaua a mai pierdut 2p in actualul campionat. Orice numai sa nu iasa campioni. 😆

Eu is foarte impotriva echipei stOAIA, insa parca e mai bine sa ia ei campionatu’ decit dinaMU, nu de alta da astia ultimii au mintea foarte odihnita! si ar fi catastofal sa se trezeasca saracii in visul lor de milenii, numit shamponlig!

dragos
    Member

mie imi pare rau de “Chelsea de Baragan”, caci pierde puncte aiurea…..

dragos
    Member

abia incheiat meciul FC TIMISOARA – CFR cluj 2-1 si patronul Tender declara urmatoarele: “a fost un restaurant bun, pardon, un rezultat bun…..” 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆
    se zice ca, pasiunile tineretii te bantuie mereu – Tender se pare ca, a fost ospatar.
    probabil, in timpul meciului a consumat ceva “tare” (sa tina la frig) si a incurcat locul unde se afla.
    ramane declaratia zilei ❗ ❗ ❗ ❗

cameliu
    Member

Meci destul de placut! L-am vazut si eu si-am ramas asa cu o faza:

min. 52: scapa Gigel Bucur, sut, scoate Edy Stancioiu, mingea revine la Stelian Stancu care suteaza puternic si scoate din nou Stanciou… Sa visam un pic: asta era antrenament in Regie de fapt…
    Iar miecuri acolo vine Dinitza…

dragos
    Member

@dragos wrote:

abia incheiat meciul FC TIMISOARA – CFR cluj 2-1 si patronul Tender declara urmatoarele: “a fost un restaurant bun, pardon, un rezultat bun…..” 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆
    se zice ca, pasiunile tineretii te bantuie mereu – Tender se pare ca, a fost ospatar.
    probabil, in timpul meciului a consumat ceva “tare” (sa tina la frig) si a incurcat locul unde se afla.
    ramane declaratia zilei ❗ ❗ ❗ ❗

Viitorul investitor de la Timişoara a ieşit fericit de la tribuna oficială şi a oferit o replică spumoasă atunci când a fost întrebat de meci: “Normal că sunt foarte fericit. A fost un restaurant bun…ăăă pardon, un rezultat foarte bun. S-a respectat istoria şi asta mă bucură. Astăzi am fost mai buni”, a spus Tender, care apoi a completat: “Nu sunt probleme cu negocierile dintre mine şi Marian Iancu. Totul merge normal, ca la orice negociere. Nici cu banii nu sunt probleme pentru că mă voi ocupa de tot”, a încheiat Tender.

dragos
    Member

SUPER DAN PETRESCU, SUPER ANTRENOR !!!!
    Felicita, felicita !!!
    ole, ola URZICENI e CAMPIOANA !!!!
    ma bucur enorm ca, acest SUPER ANTRENOR, SUPER MANAGER este pe primul loc, acolo unde MERITA !!!
    sile, bah samasar nebun, ia notite….uite ce poate face un antrenor daca ii se indeplinesc toate conditiile de pregatire cerute.
    dar, ce stii tu despre fotbal, antrenori, jucatori :?: :?: :?: :?:
    tu esti un MARE afon in materie de fotbal ❗ ❗ ❗ 😆 😆 😆 😆 😆

PS: la polul opus, buzaul s-ar parea ca se retrage din prima liga….ar trebui sa fie trimisi sa joace in ultima liga.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 62 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.