Liga 1- Sezon 2008-2009

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II Liga 1- Sezon 2008-2009

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 62 total)
  • Author
    Zibling
    Member

Pe Dan Petrescu oricum nu ar fi avut cu ce sa-l convinga Siman sa ramana la Sportul. Chiar daca am fi castigat camapionatul in acel sezon de trista amintire. El si cu Tibi Balan se afla acum acolo unde merita. Nu stiu daca vor rezista, dar in anul 2008 un loc 1 prin care au trecut de 2 ori pana acum + dubla mansa cu Hamburger S.V. nu e chiar de colea pt o cariera de fotbalist.

dragos
    Member

in aceasta seara sunt fan UNIREA URZICENI in meciul contra timisoarei….in cazul in care va castiga, UNIREA va fi CAMPIOANA de TOAMNA !!!!
    inca o data, sunt absolut incantat sa vad inca un club la care “triunghiul” conducerii: PATRON – PRESEDINTE – ANTRENOR, functioneaza PERFECT si da rezultate !!!!
    un alt club este FC Brasov.
    asadar, daca exista o simbioza intre cei 3 factori decizionali, atunci SUCCESUL este garantat !!!
    la sportul, patron – afon/strain de fotbal, Presedinte – sublim, dar lipseste cu desavarsire (C.Gheorghe este pus doar de “momi”), antrenor – diletant !!!
    cam asta este situatia !!!
    trist, dar adevarat !!! 👿 👿 👿 👿

dragos
    Member

ah, am suferit pentru Unirea…..au ratat mult si incredibil.
    Gigel “a muscat” din nou….Galamaz a simtit pe propria piele, “rautatea” lui Gigel.
    sper, ca de 1 Decembrie, Urziceniul sa ramana pe primul loc si sa sarbatoreasca titlu’ de toamna…..

Zibling
    Member

Titlul… ca-n America de Sud (Apertura) :mrgreen:

dragos
    Member

Luni (de 01.12) sper, sa fie ziua UNIRII (si la fotbal !!!).
    CAMPIONIIIIIIIIIIIIIIII !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

adso
    Member

:mrgreen: 😯 :mrgreen: 😯

STEAUA SE PREGĂTEŞTE SĂ INAUGUREZE VITRINA DE LUX A CLUBULUI FĂRĂ SUPERCUPA EUROPEI
    Cupele au stat într-un WC dezafectat! :-O

Pînă cînd actuala conducere a Stelei a luat decizia de a realiza un muzeu al clubului, toate trofeele cucerite de roş-albaştri din 1947 şi pînă astăzi au stat într-un WC dezafectat de la stadion.

Acolo au fost depozitate unele cupe adjudecate pentru cîştigarea titlului sau pentru triumfuri în Cupa României. Copia în miniatură a Cupei Campionilor Europeni a stat o vreme pe seiful lui Gigi Becali, cînd avea biroul la Marriott, iar trofeul pentru cîştigarea titlului 22 a poposit, o vreme, acasă la MM Stoica.

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/cupele-au-stat-intr-un-wc-dezafectat-o-113987.html

Zibling
    Member

Cica intre timp cei de la GSP au dat dezmintire in sensul ca trofeul Supercupa Europei exista si a existat dintotdeauna undeva in clubul Steaua. “Undeva” asta insa este un termen enervant de larg, in limbajul nostru balcanic 😯

dragos
    Member

DAN PETRESCU – antrenorul anului !!!
    Felicitari, Dane !!!!
    Il meriti cu prisosinta….
    Dan Petrescu, antrenorul anului, cu 55.21 % (69.540 de voturi)

Dan Petrescu a fost desemnat, in urma celor aproape 70 de mii de voturi, cel mai bun antrenor al anului. Unirea a strans 34 de puncte in 17 etape, cu un punct mai putin decat liderul Dinamo.

“Pe mine ma intereseaza sa castig un trofeu cu echipa pe care o antrenez, iar acest titlu ma onoreaza si ma face sa fiu mai ambitios la anul. Nu am muncit degeaba un an, nu m-am zbatut, n-am pierdut fire de par si n-am albit degeaba, e ceva extraordinar si nu ma asteptam sa am un an asa de bun”, a declarat Dan Petrescu.

Giani
    Member

@adso wrote:

:mrgreen: 😯 :mrgreen: 😯

STEAUA SE PREGĂTEŞTE SĂ INAUGUREZE VITRINA DE LUX A CLUBULUI FĂRĂ SUPERCUPA EUROPEI
    Cupele au stat într-un WC dezafectat! :-O

Pînă cînd actuala conducere a Stelei a luat decizia de a realiza un muzeu al clubului, toate trofeele cucerite de roş-albaştri din 1947 şi pînă astăzi au stat într-un WC dezafectat de la stadion.
    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/cupele-au-stat-intr-un-wc-dezafectat-o-113987.html

Acolo ar trebui sa stea definitiv si irevocabil cele doua cluburi cu grade, nu numai trofeele ciordite de ei. In kkt, sa ii bazaie mustele.

dragos
    Member

pentru finalul acestui sezon, imi doresc 2 lucruri:
    – Unirea Urziceni campioana;
    – Gaz Metan sa se salveze.
    SUCCES ambelor echipe !!!

dragos
    Member

dupa meciul de aseara, nu pot decat sa cant: URZICENIUL, URZICENIUL….OLE OLE OLEEEEE !!! CAMPIONII, CAMPIONII !!!
    cand vad cum joaca echipa (Varga, Balan, Galamaz) nu pot decat sa ma bucur, intrucat regasesc spiritul SPORTULUI STUD de-acum cativa ani, cand ne bateam la primul loc !!! :ymparty: :ymparty: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
    Dan demonstreaza inca o data (daca mai era nevoie), ca este un MARE ANTRENOR (raman fanul sau).
    SUPER DAN PETRESCU !!!

cameliu
    Member

Numa’ sa nu-si schimbe Unirea Urziceni numele in Oaia Unita Stelata…

Zvon, nezvon in Romania orice e posibil…

07Ex
    Keymaster

Si mie imi pare bine ca Unirea a batut pe Dinamo si ca are sanse sa castige titlul. Bravo lor!

Cand ma gandesc insa ca in 2005-2006 si noi am avut o sansa uriasa sa castigam titlul, dar nu am fost in stare sa batem Steaua acasa si Rapidul in deplasare, ma enervez iar. :(

Oricum sper ca Unirea sa castige titlul si sa arate tuturor ca nu e nevoie de contracte de mii de dolari pentru a castiga. Parca acum ii dau dreptate si lui Siman vis-a vis de contractele jucatorilor.

sircos
    Member

parerea mea este ca dinamo va castiga campionatul pt ca are doua meciuri usoare brasov (h) si arges (a), deci 6 puncte asigurate. pe cand unirea are la poli si acasa cu steaua. cel putin meciul cu timisoara este unul extrem de important pentru ambele echipe.
    totusi, sper ca unirea sa-mi contrazica pronosticul si sa iasa triumfatoare. :-ss

07Ex
    Keymaster

Acasa cu Steaua bate Unirea sigur. Mai greu va fi insa la Timisoara. In plus, nu se stie niciodata daca FC Brasov nu va face o surpriza in groapa.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 62 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.