Lotul de jucatori 2004 – 2005

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A Lotul de jucatori 2004 – 2005

Viewing 12 posts - 181 through 192 (of 192 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Sper sa terminam in primii 6 si atunci materialele vor avea o semnificatie deosebita! Sunt nerabdator sa le vad :), un preview se poate? Ne vedem la meci maine?

cameliu
    Member

@cameliu wrote:

In legatura cu lotul echipei… Ne subtiem la vara?

Primul insucces al lui Poli în acest retur de campionat pare să-l fi convins pe Olăroiu că lotul pe care-l are la dispoziţie în acest moment nu este de-ajuns pentru ca Timişoara să se bată de la egal cu marile echipe ale campionatului …
    Totuşi, imediat după jocul pe care bănăţenii l-au jucat la Bucureşti cu FC Naţional, Olăroiu a discutat cu patronul Sportului, Vasile Şiman, despre posibilitatea ca trei dintre fotbaliştii din Regie, Bucur, Bălan şi Lazăr, să vină din vară la echipa de pe malul Begăi. Şiman s-a arătat dispus la negocieri, cei doi urmînd să reia discuţiile la finalul sezonului.[/b]

D-ale presei romanesti:
    (din gsp)
    Olăroiu: “Sînt mulţumit de jucători”
    În conferinţa de presă de azi Cosmin Olăroiu s-a arătat indignat de faptul că presa a speculat unele discuţii între patronul Sportului Studenţesc, Vasile Şiman şi el pentru achiziţionarea unor jucători de la formaţia bucureşteană: “Am văzut în presă cum că eu l-aş fi sunat, după meci, pe Şiman, pentru jucători, pentru că nu aş fi fost mulţumit de jucătorii mei şi că voiam să-mi dea el nu ştiu ce fotbalişti. Vreau să vă spun că nu l-am sunat, eu sunt mulţumit de jucătorii pe care îi am acum în lot, încercăm să scoatem ce avem mai bun de la fiecare, dar în nici un caz nu m-am gîndit să sun pe cineva, să cer vreun jucător”, a spus tehnicianul Politehnicii.

dragos
    Member

oare spune (p)oli adevarul????
    sau preesa abereeeaaaazzaaa????

dragos
    Member

cand ai jucatori indisponibili, este o sabie cu 2 taisuri: tinerii rezerva pot confirma si pot deveni oameni de baza pentru viitor sau pot infirma si va trebui sa te bazezi tot pe titulari cand se vor insanatosi……

dragos
    Member

in suplimentul de la inceputul returului editat de prosport, sportul stud. era pronosticat ca va incheia campionatul pe locul 8…..eu sper, sa fie mai sus.

Acum ca nu retrogradam si sub auspiciile inevitabilei plecari a macar trei oameni de baza, Dan Petrescu ar trebui sa ruleze cat mai multi jucatori ce pana acum au incalzit banca de rezerve. e singura solutie pentru a putea avea pentru inceputul turului o echipa cat de cat legata.

In aceeasi ordine de idei, cred ca Siman va trebui sa rupa pisica in doua in intersezon pentru ca daca lucrurile vor sta tot asa Dan nu cred ca va mai dori sa ramana. sunt sigur ca vrea si el performanta si e constient ca nu trebuie sa stea sa slujeasca o cauza unilaterala, cea a patronului ce+si doreste exclusiv profitul.

dragos
    Member

sa vedem cine va ramane la echipa si cine va antrena…..vom afla dupa terminarea campionatului.

cameliu
    Member

onlinesport

Sportul, pepiniera de valori

Cu doar cateva ore inainte de startul partidei de la Constanta, presedintele LPF Mitica Dragomir zugravea viitorul fotbalului romanesc in culori intunecate. Numai ca el a fost contrazis pe teren de niste jucatori care in campionat sunt profesionisti si isi joaca sansa corect pe teren. In majoritate, cei de la Sportul Studentesc.

Prezent la partida echipelor de tineret, Dragomir declara ca “viitorul imi pare sumbru dupa ce am vazut azi. Majoritatea celor care au jucat azi sunt nascuti in timpul foametei din 1984, de-aia nu avut puterea sa alerge”. Replica a venit din partea unui fotbalist crescut, intr-adevar, in perioada evocata de presedintele LPF.

Avantajul lui Gigel Bucur este insa ca a disputat doar pe teren toate partidele din campionatul organizat de Liga lui Mitica. Asa cum au facut-o toti remarcatii partidei din miercuri de la Constanta.

Autor a doua goluri, primele ale sale la echipa nationala, atacantul Sportului a fost remarcat de Victor Piturca, cel care de altfel l-a si promovat la nationala. Folosit titular in partida cu Armenia, golgheterul la zi al Diviziei A a profitat de masivitatea defensivei adverse pentru a-si pune in evidenta viteza.

Cvasidebutant, studentul a demonstrat ca nu are nevoie de acomodare cu noii sai coechipieri. Desi diferenta dintre ei este de mai bine de 10 ani, Dorinel Munteanu si Gigel Bucur au demonstrat cu prisosinta la faza golului doi ca vorbesc aceeasi limba, cea a fotbalului.

Pentru Gigel Bucur partida de sambata cu Rapidul din Divizia A va fi ultima disputata in tricoul Sportului.

Multumit de evolutia jucatorului sau, patronul Vasile Siman anunta despartirea de atacantul de buzunar. “Nu-l mai putem tine. A venit timpul sa se duca la mai bine. Are 25 de ani si joaca de sapte ani la Sportul!”. De serviciile lui sunt interesate Dinamo, Steaua, Rapid si Poli Timisoara.

Avand patru jucatori la loturile nationale (Bucur si Mazilu la seniori, Curelea si Sorin Radoi la tineret), Siman explica succesul jucatorilor sai prin faptul ca Sportul isi joaca meciurile numai pe teren. “Sportul joaca de sase ani numai pe teren! Asa am reusit sa avem patru jucatori la echipele nationale. Cred ca, in viitor, de la Sportul vor mai face pasul catre nationala si alti jucatori. Dar asta depinde numai de Victor Piturca. El stie cel mai bine.”.

Debutant absolut la nationala de seniori, colegul lui Bucur din linia de atac al Sportului, Ionut Mazilu, a fost surpriza lui Victor Piturca. Chemat la lot dupa accidentarea lui Niculescu, Mazilu a intrat pe teren in minutul 82, si nu a dezamagit in putinul timp petrecut pe teren.

dragos
    Member

dom’ne, avem pepiniera, avem potential.
    asa a fost si asa va fi mereu, insa totul se rezuma la bani, pentru ca fara salarii nimeni nu-ti munceste (iar aici ma refer la antrenori de copii si juniori)…..daca in viitor nu vor mai exista aceste “bube financiare”, atunci se va realiza mult mai mult decat pana acum, insa, personal, ma indoiesc ca se va plati decent.
    din pacate, putinii antrenori care au mai ramas la club, sunt pusi sa antreneze 2 grupe pe acelasi salariu.
    sper, sa nu plece si ‘nea jurca, caci nu duce lipsa de oferte.

SA SPERAM IN VREMURI MAI ROZE !!!

07Ex
    Keymaster

Are cineva mai multe informatii despre acest Stanga care a debutat cu Gloria? Cum il mai chiama Stanga si mai cum, pe ce post joaca, de unde vine, etc. Multam!

ultrasro
    Member

Name: Andrei STÂNGĂ
    Date of birth: 23.08.1983
    Place of birth: Bucuresti
    Height: 197 cm
    Weight: kg
    Nationality: Romanian
    Position: centre back

E jucator format la Steaua unde cred ca a si jucat vreo 4 minute.

dragos
    Member

@ultrasro wrote:

Name: Andrei STÂNGĂ
    Date of birth: 23.08.1983
    Place of birth: Bucuresti
    Height: 197 cm
    Weight: kg
    Nationality: Romanian
    Position: centre back

E jucator format la Steaua unde cred ca a si jucat vreo 4 minute.

sa speram ca il vom vedea in teren.

Viewing 12 posts - 181 through 192 (of 192 total)
  • The topic ‘Lotul de jucatori 2004 – 2005’ is closed to new replies.