Lotul de jucatori 2004 – 2005

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A Lotul de jucatori 2004 – 2005

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 192 total)
  • Author

NE-au tras o teapa buna. Totusi ar fi fost un castig pentru noi in aparare unde avem mari probleme.

Si Stelica daca ramane e un castig pentru echipa sa speram ca ne alege pe noi.

Bate-te peste gura si zi Doamne Fereste.

ramos
    Member

Fostul portar al echipei spaniole UD Salamanca, Bogdan Stelea, impreuna cu alti trei jucatori ai echipei Sportul Studentesc au efectuat vineri vizita medicala la Institutul National de Medicina Sportiva din Bucuresti. Stelea a efectuat controlul medical alaturi de Turcu, Razvan Patriche Nichita si Adrian Dedu. “Sunt obisnuit cu astfel de controale, asa ca nu mi-a fost greu deloc. Am avut parte de controale mult mai grele in cariera mea”, a declarat Stelea. Bogdan Stelea a confirmat ca sunt sanse mari sa evolueze pentru Sportul Studentesc in sezonul viitor. “Am vorbit cu Dan (n.r. – Petrescu), si am stabilit ca, in cazul in care nu voi primi o oferta din strainatate sau o alta mai buna din tara, voi juca pentru Sportul”, a mai spus Stelea.

In sfarsit o veste buna. Sa speram ca stelica le va insufla incredere baietilor din aparare si vom avea un sezon bun.

Ultras
    Member

In aceste zile Vasile Siman negociaza cu George Copos intoarcerea in Regie a lui Vali Negru si a lui Cristi Ciubotariu cu Dimano, sub forma de imprumut (bleaahh!).
    Azi se va decide daca Aurelian Dumitru va fi retinut in lot sau se va intoarce la Poli AEK Timisoara (cea mai probabila varianta). Jucatorul s-a antrenat singur in Regie, ieri incepand cu ora 17.00 si a confirmat faptul ca nu va ramane la SS.

Ultras
    Member

Stelea, in negocieri cu Coventry
    Bogdan Stelea s-a deplasat in Anglia pentru a negocia posibilitatea semnarii unui contract cu Coventry City, din Division One, al doilea esalon fotbalistic din Albion. Daca va ajunge la un acord cu gruparea la care a evoluat in trecut si Viorel Moldovan, “Arnold” va semna un contract pe un an, cu drept de prelungire pentru inca o stagiune.

Libertatea

Ultras
    Member

Din Gazeta Sporturilor:

Liber, după ce a încheiat orice legătură cu Salamanca, Bogdan Stelea a plecat ieri după-amiază spre Anglia pentru a negocia cu formaţia engleză de ligă secundă, Coventry. În echipa britanică a mai evoluat în sezonul 1997-’98 un alt român, Viorel Moldovan. “Nu Vio este cel care mi-a făcut legătura, pur şi simplu englezii au aflat că sînt liber de contract şi m-au chemat să mă vadă. Ştiţi cum e la ei, te cheamă, te urmăresc pe teren şi, dacă e bine, semnezi. Am plecat singur la negocieri, ajung seara, deja o să avem o primă discuţie, după care să vedem ce va fi miercuri. Eu aş vrea să semnez, mai ales că nu mai am o altă ofertă din străinătate care să-mi convină”, a declarat ieri seară Stelea, aflat pe aeroportul din Amsterdam, unde făcuse o escală, în drumul spre Insulă. Coventry s-a clasat sezonul trecut pe locul 12 în liga a doua engleză. Arnold, în vîrstă de 36 de ani, s-a antrenat în ultima perioadă cu Sportul Studenţesc cu care s-a arătat dispus să şi semneze dacă nu-şi va găsi un alt angajament.

28 iulie 2004

dragos
    Member

l-am “ratat” si pe el……..

Mai bine ar fi fost daca se intorceau Gala si Irimia caci in Vali Negru de la meciul cu Dinamo nu mai am incredere iar Ciobi de vreo 2 ani e in cadere libera dar poate ca revenirea la Sportul va fi un castig pentru echipa.

Poate mai avem o sansa. Englezii sunt destul de pretentiosi si poate ca Stelica nu le va atinge standardele si se va intoarce la noi.

Ultras
    Member

Se pare ca vor ajunge la un acord, iar Stelea va avea un salariu de 300.000 euro /an

dragos
    Member

@cristiansportul wrote:

Mai bine ar fi fost daca se intorceau Gala si Irimia caci in Vali Negru de la meciul cu Dinamo nu mai am incredere iar Ciobi de vreo 2 ani e in cadere libera dar poate ca revenirea la Sportul va fi un castig pentru echipa.

ciobi a fost imprumutat la “poli” iasi – apare in lotul moldav……si el si onut

Sa fie sanatos. Si sa speram ca in noul sezon Stanca si Stancioiu vor avea meciuri mult mai bune si nu vor comite multe greseli.

Greseala me. Oricum ar fi fost bine daca ne intaream si noi macar cu vreo 2-3 jucatori mai cu experienta.

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 192 total)
  • The topic ‘Lotul de jucatori 2004 – 2005’ is closed to new replies.