Lotul de jucatori 2005 – 2006

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A Lotul de jucatori 2005 – 2006

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 50 total)
  • Author
    dragos
    Member

daca se definitiveaza transferul, atunci s-au “implinit” cele 3 plecari.
    STOP !!! NO MORE !!! GATA !!! AJUNGE !!!

VREM JUCATORI !!!!

daca mai vinde vreunul (dupa razvan), bursucul se va supara….cu toate ca Lazar este ca si plecat, pentru ca el isi doreste acest lucru irevocabil.

ovidiu
    Member

Intrebare intrebatoare.
    Cine va fi al dolea portar la noi in cazul plecarii lui Stanca?
    Asta avand in vedere ca, dupa cum am vazut in campionatul recent incheiat, Stancioiu este titular de drept.
    Ceva junior. Este totusi extraodinar (cel putin pentru mine) ca centrul de juniori mai are resurse pentru echipa mare.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

dragos
    Member

@ovidiu wrote:

Intrebare intrebatoare.
    Cine va fi al dolea portar la noi in cazul plecarii lui Stanca?
    Asta avand in vedere ca, dupa cum am vazut in campionatul recent incheiat, Stancioiu este titular de drept.
    Ceva junior. Este totusi extraodinar (cel putin pentru mine) ca centrul de juniori mai are resurse pentru echipa mare.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

Ovidiu, ne-a raspuns Florin intr-un “reply” anterior……

Florin
    Member

Intrebarea corecta este: cine va fi titular? Stancioiu este in drum spre Le Mans!

După Stanca, plecat la Farul, Stăncioiu este curtat de echipa franceză Le Mans, nou-promovată în Premiere Division. În această vară, Sportul Studenţesc s-ar putea despărţi de mai mulţi fotbalişti. După plecările lui Gigel Bucur, Sorin Rădoi (ambii la Poli Timişoara) şi Răzvan Stanca (FC Farul), un alt component al lotului pregătit de Dan Petrescu e pe picior de plecare.
    Portarul Eduard Stăncioiu se află în viziorul echipei franceze Le Mans, nou-promovată în Premiere Division. Fosta formaţie a lui Sergiu Radu a intrat în posesia unor DVD-uri cu evoluţiile din ultimul an ale lui Stăncioiu, al doilea goalkeeper din Divizia A, conform notelor acordate de ProSport.
    “Se poate spune că a fost şi anul lui Stăncioiu. Să nu uităm că înainte Sportul încasa 80 de goluri într-un campionat, iar acum am primit cele mai puţine goluri din Divizia A, după Steaua”, a declarat Florin Tene, omul căruia i se datorează ascensiunea din ultima vreme a lui Stăncioiu. De fapt, Tene este singurul din fosta generaţie care a optat pentru funcţia de antrenor cu portarii în Divizia A, şi la patru ani după ce s-a lăsat de fotbal reuşeşte să aibă primele rezultate.(Florin MARIAN)

dragos
    Member

pai, daca pleaca si Edy, nu ne ramane decat o singura solutie: TENE, TENE, TENE !!!
    macar are experienta si inca mai poate…….

Florin
    Member

Name: Norbert VARGA
    Date of birth: 26.03.1980
    Place of birth: Arad
    Height: 183 cm
    Weight: 74 kg
    Nationality: Romanian
    Position: centre back

07Ex
    Keymaster

Florin, multam pentru informatii. Este sigur ca pe asta il pastram sau e acum doar in probe la noi?

In alta ordine de idei, stie cineva cand se va definitiva lotul? Nu vreau sa modific paginile cu jucatorii pana cand nu vom avea lista oficiala de la Dan Petrescu.

Florin
    Member

Hmm… Paul Borz care era dorit in iarna in Regie a ajuns la Constanta…

Florin
    Member

Costin Lazăr, după Bucur şi S. Rădoi
    În aceste zile s-au înmulţit contactele dintre oficialii Sportului şi cei ai Politehnicii Timişoara pentru a se negocia transferul unui al treilea “student” pe malul Begăi. Este vorba de Costin Lazăr, mijlocaşul de 24 de ani. Lazăr trebuie să facă un consult la clinica Isokinetic, din Bologna, iar dacă rezultatele vor fi satisfăcătoare, el va îmbrăca, mai mult ca sigur, tricoul alb-violet al lui Poli.

Nu pot decat sa+l inteleg pe Lazar dar…e nasol de pleaca. pe bune acum.

Haide Sportul! Hai odata!

dragos
    Member

am vorbit cu Tom Cristea si imi spunea ca echipa se va intoarce din cantonament pe data de 16.iulie, iar in privinta achizitiilor, spunea ca avem in probe “tineri”, insa totul depinde de siman, cat vrea sa cheltuiasca……

in alta ordine de idei, Costin a revenit in bucuresti dupa refacerea de la bazna, insa nu doreste sa mai joace pentru noi.

@dragos wrote:

am vorbit cu Tom Cristea si imi spunea ca echipa se va intoarce din cantonament pe data de 16.iulie, iar in privinta achizitiilor, spunea ca avem in probe “tineri”, insa totul depinde de siman, cat vrea sa cheltuiasca……

in alta ordine de idei, Costin a revenit in bucuresti dupa refacerea de la bazna, insa nu doreste sa mai joace pentru noi.

Nashpa… pacat ca o sa il pierdem si pe Costin… insa nu cred ca el nu mai vrea sa joace pentru Sportul ci poate pentru cel care il plateste la oara actuala.

Nu ma mai intereseaza cine pleaca!!!! Ma intereseaza cine vine!!!
    Care mai este soarta lui Varga? Alti jucatori noi? Ceva?

Haide Sportul! Hai odata!

Florin
    Member

Tibi Balan: “Ultimul meu an la Sportul”

A fost printre cei mai buni din gasca de nebuni pregatita de Dan Petrescu. Nu-l stringea nici banderola, nu-l apasa nici numarul zece de pe tricou. Antrenorul recunostea chiar ca, fara el, potentialul studentilor se reduce la jumatate, iar golgheterul campionatului, Gigel Bucur, ar trebui sa admita ca-i datoreaza titlul principalului furnizor de pase decisive din echipa studentilor. Atacantul a parasit insa Regia fara sa mai priveasca in urma, ademenit de o echipa la care vedetele chiar sunt platite. Ramas la mina lui {iman, Balan nu-I poarta pica fostului sau coleg. “Ma bucur pentru el. A fost cel mai bun marcator al campionatului, era normal sa plece la un contract mai bun”, spune playmaker-ul. Daca il intrebi despre un eventual transfer granzii campionatului, in vocea sa se citeste chiar o urma de amaraciune: “Unde sa mai plec acum? Toate cluburile si-au definitivat loturile, se asteapta inceputul campionatului”. De la anul insa, Tibi Balan este hotarit sa paraseasca Regia: ”Sper sa fie ultimul meu an la Sportul. Vreau sa joc la o echipa mare, sa ma lupt pentru trofee si sa cistig si mai multi bani. As prefera strainatatea, dar n-as refuza nici cele trei mari bucurestene, sau Timisoara, pentru ca acolo m-as reintilni cu Gigel Bucur”.

Despre actuala sa echipa, spune ca ar fi avut o sansa sa traga la cupele europene, daca si-ar fi pastrat pe cei doi jucatori vinduti pe Bega, Bucur si Sorin Radoi. “Obiectivul este sa terminam in prima jumatate a clasamentului. Mi se pare singurul realizabil, acum ca au plecat cei doi”, declara decarul studentilor.
    Pleaca doar pe bani multi
    Mijlocasul celor din Regie nu a dus lipsa de oferte in aceasta vara. O formatie din strainatate a oferit 300.000 de dolari pentru a-l avea in lot, dar patronul Vasile Siman a refuzat. Sportul s-ar fi ales doar cu jumatate din suma, in conditiile in care Rapidul, fosta echipa a lui Balan, trebuie sa incaseze 50% dintr-un eventual transfer al decarului.

4 sezoane a jucat Tibi Balan in tricoul Sportului Studentesc, pentru care a inscris 14 goluri

Florin
    Member

“Mai vreau trei jucători”
    Antrenorul Sportului, Dan Petrescu, nu este satisfăcut de lot: “Încă nu am fost convins în totalitate de nici un jucător aflat în probe. Doar portarul Sorin Popescu a semnat. Mai vreau încă trei fotbalişti pentru că ne lipsesc Bucur şi Rădoi, plecaţi la Poli, în timp ce Lazăr, Dedu şi Ciupe sînt accidentaţi. Dacă puteam păstra lotul din sezonul trecut, cred că acum ne-am fi bătut la Cupa UEFA”. / Paul Muntenescu

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 50 total)
  • The topic ‘Lotul de jucatori 2005 – 2006’ is closed to new replies.