Lotul de jucatori 2005 – 2006

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A Lotul de jucatori 2005 – 2006

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 50 total)
  • Author
    cameliu
    Member

Cea mai tare faza e cu Varga, cica Siman la luat cu 50.000 de la UTA si acum il da la Poli cu 100.000…

dragos
    Member

frate, ce subterfugii ascund “transferurile” astea………adica, varga, care n-a jucat nici macar un minut la noi, este dat drept JUCATORUL NOSTRU??
    iar sile il vinde fara a vedea macar gazonul din regie……buna treaba.

Cat de lunga este perioada de transferari? Stie cineva cand se incheie toata mizeria asta?

Haide Sportul! Hai odata!

dragos
    Member

cred, ca ar trebui sa se incheie inaintea SUper cupei romaniei (care se va juca pe 30.07)….

Pana la urma Lazar pleaca?

Haide Sportul! Hai odata!

Florin
    Member

Lazar pleaca primul. Urmeaza Stancioiu, Mazilu, Cruceru. In iarna vor pleca Balan, Secareanu, Stancu, Curelea. Iar la anul restul… cu exceptia lui Maxim.

Are you happy now?

Florin nu este cazul sa fi chiar asa de pesimist….

@Florin wrote:

Lazar pleaca primul. Urmeaza Stancioiu, Mazilu, Cruceru. In iarna vor pleca Balan, Secareanu, Stancu, Curelea. Iar la anul restul… cu exceptia lui Maxim.

Are you happy now?

Ultras
    Member

Norbert Varga în alb-violet
    Radu Bichiş

Înainte de startul Diviziei A, fostul căpitan al echipei UTA Arad, Norbert Varga (25 de ani), a fost una din priorităţile Politehnicii pentru a întări defensiva. Totuşi, Varga a semnat pe 3 ani cu Sportul Studenţesc, dar nu a apucat să joace nici un minut pentru echipa lui Dan Petrescu în actualul sezon. Oficialii bănăţeni nu s-au dat bătuţi, oferind 350.000 de dolari pentru transferul lui Varga pe Bega, însă patronul Sportului, Vasile Şiman, a forţat nota, solicitînd o sumă dublă: 700.000 de dolari!

Supărat că nu este lăsat să joace la Poli, fundaşul nu s-a mai prezentat la Sportul, antrenîndu-se la Arad. De ieri, însă, după ce şefii lui Poli au reluat discuţiile cu Şiman, Varga se pregăteşte cu formaţia alb-violetă. “Aştept să se înţeleagă conducerile, eu să pun apoi doar semnătura pe contract. Am convingerea că voi putea juca într-un final la Poli, pentru că acum depinde de conducători. Eu vreau să rămîn la Timişoara şi cred că-n două zile voi avea un răspuns favorabil”, a spus Varga. Fotbalistul are pregătit deja un contract pe 5 ani, cu un salariu de 50.000 de dolari în primul sezon, care va creşte progresiv.

„E adevărat, am reluat discuţiile cu Vasile Şiman. Nu pot să comentez nimic”
    Toni Doboş, preşedinte Poli Timişoara

„Nu pot să mă pronunţ acum în privinţa lui Varga. Nici ştiu în cîte zile, ce voi face, nu pot să spun absolut nimic”
    Vasile Şiman, patron Sportul Studenţesc

dragos
    Member

ce se face atata tevatura cu n.varga ??? sa-l dea odata si gata, caci oricum, el nu-si doreste sa joace la noi………nici macar nu l-am vazut cum joaca; poate nici nu se integreaza la noi.

Ultras
    Member

Primul ar putea fi Stelian Stancu

300.000 de dolari pentru Stelian Stancu
    George Copos s-a înţeles cu Vasile Şiman pentru transferul lui Stelian Stancu de la Sportul Studenţesc, pentru care va plăti 300.000 de dolari. Afacerea se parafează însă numai dacă Vali Bădoi refuză să semneze prelungirea contractului.
    din gsp

dragos
    Member

sa speram ca, badoi va semna in final…….nu de alta, dar Steli mi-a placut in acest tur !!!

uffff, badoi si maldaraseanu au semnat……deci, Steli ramane alaturi de Sandokan din Regie !!!!

ashone
    Member

@dragos wrote:

sa speram ca, badoi va semna in final…….nu de alta, dar Steli mi-a placut in acest tur !!!

uffff, badoi si maldaraseanu au semnat……deci, Steli ramane alaturi de Sandokan din Regie !!!!

A FOST CEL MAI BUN

Ultras
    Member

Wisla insistă pentru Lazăr şi Mazilu
    Conform presei poloneze, formaţia antrenată de Dan Petrescu n-a renunţat la achiziţionarea lui Costin Lazăr şi Ionuţ Mazilu. Cei doi “studenţi” au fost cotaţi de patronul Vasile Şiman la 3 milioane de dolari, în vreme ce oficialii Wislei oferă maximum jumătate din această sumă. y Remus Răureanu

wislafan
    Member

Poate mai inca altcineva ca Wisla este interesat de lui Mazilu si Lazar?

Ultras
    Member

Presa la noi spune multe, dar putine lucruri sunt reale. Din cate am inteles stirea a aparut intr-un ziar din Polonia. Dar pretul pentru cei doi este considerat prea mare. Pe care nu il stiu…
    Momentan Wisla trebuie sa discute cu Sportul pentru transferul lui Norbert Varga…

Varga rămîne la Wisla
    Adus în probe la campioana Poloniei de către Dan Petrescu, fundaşul Norbert Varga i-a convins pe oficialii Wislei Cracovia. Polonezii vor mai trebui să negocieze transferul jucătorului de la echipa din Regie. Varga, care a fost adus de Sportul de la UTA, nu a jucat nici un minut pentru “studenţi” într-un meci oficial. y Remus Răureanu

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 50 total)
  • The topic ‘Lotul de jucatori 2005 – 2006’ is closed to new replies.