Lotul de jucatori 2006-2007 (transferuri, zvonuri)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B Lotul de jucatori 2006-2007 (transferuri, zvonuri)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 238 total)
  • Author
    Lion
    Member

Private

Posted: Tue Jul 25, 2006 4:00 pm Post subject:
    Hi friends Im from Bulgaria and I want to ask do you know something about transfer for your player Costin Corelea to CSKA Bulgaria??? Because in our country is talking about this possible??? Can you tell me more about this player?

07Ex
    Keymaster

@Lion wrote:

Hi friends Im from Bulgaria and I want to ask do you know something about transfer for your player Costin Corelea to CSKA Bulgaria??? Because in our country is talking about this possible??? Can you tell me more about this player?

Frankly I don’t know anything about such a transfer. This is the first time I hear of this. If this is indeed a transfer in the works, it will most likely be made official ASAP.

For now, though, the team is in the middle of battling out a mini war against the Romanian Football Federation and the Romanian Professional Football League. I’m sure that once that problem will clear up we will know for sure which players will stay and which ones will be transferred.

Lion
    Member

Do you know if Corelea still has a contract with Sportlul?? Or if the club goes to seria B may be the contract end up?? Do you know what the player want..to stay or to go somewhere??

07Ex
    Keymaster

@Lion wrote:

Do you know if Corelea still has a contract with Sportlul?? Or if the club goes to seria B may be the contract end up?? Do you know what the player want..to stay or to go somewhere??

Yes, Curelea is still under a contractual agreement with Sportul. However, if the team is relegated, he might choose not to play for the team in the 2nd division. As a result it is possible for him to break the contract and seek employment elsewhere, but that is pure speculation.

@Lion wrote:

He has contract with Sportul. If Sportul will play in B, he can leave only if the Sportul wants to sell him.

Lion
    Member

And can you tell me about his skills?? Is he perspective?

07Ex
    Keymaster

@Lion wrote:

And can you tell me about his skills?? Is he perspective?

He is one of the best (if not THE best) defensive midfielder in the Romanian league.

Lion
    Member

Ooo I think that he should be a forward?!?! Because we looking for ofensive midfielder or forward…

Giani
    Member

@Lion wrote:

Dobre, brate, Curelea has a contract with Sportul, it will never be broken if Sportul will be relegated by an abuse. If CSKA Sofia wants him, they must pay, the sum is negociated directly with Mr. Siman.

Do vizhdane.

Bob
    Member

Gazeta Sporturilor

“Studenţi” împrumut?
    Remus Răureanu

Vestea că Sportul va fi retrogradată în liga secundă a sporit interesul cluburilor mari pentru jucătorii din Regie. Patronul Stelei, Gigi Becali, a spus luni că “l-aş vrea pe Mazilu, dar nu dau mai mult de cîteva sute de mii de euro pentru el”. Cea mai probabilă destinaţie a golgeterului sezonului trecut din Divizia A este însă Rapid. În afara lui Mazilu, giuleştenii mai vor doi jucători ai alb-negrilor, pe mijlocaşul ofensiv Tiberiu Bălan şi pe jucătorul de bandă dreapta Stelian Stancu.

Situaţia cea mai simplă e cea a lui Bălan. El este deţinut în cote egale de Rapid şi de Sportul şi ar ajunge în Giuleşti păstrîndu-se coproprietatea. În schimb, pentru Mazilu şi pentru Stancu, George Copos încearcă să îl convingă pe Vasile Şiman să îi împrumute Rapidului pentru un an, urmînd ca gruparea din Grant să deţină apoi dreptul de a-i achiziţiona definitiv pe cei doi jucători.

Tiberiu Bălan, aflat acum în convalescenţă după o accidentare la genunchi, a comentat ieri interesul giuleştenilor pentru el: “Am auzit şi eu că m-ar vrea Rapidul, dar mă tem ca accidentarea mea să nu fie un impediment. Mi-am scos gipsul şi am început recuperarea, iar acum aştept să se clarifice dacă Sportul rămîne sau nu în prima ligă. În funcţie de asta, voi decide în privinţa viitorului meu”.

sorin
    Member

RAPID
    Studentie in Giulesti
    George Copos nu isi mai incape in piele de bucurie, dupa ce a reusit sa ii sufle lui Gigi Becali cinci dintre cei mai buni jucatori ai Sportului. Actionarul majoritar al Rapidului l-a convins pe finul sau, Vasile Siman, sa ii cedeze sub forma de imprumut pe golgeterul Mazilu, Ferfelea, Costin Lazar, Curelea si Tibi Balan
    George Copos ramine cel mai diabolic personaj din fotbalul rom Desi accidentat, Tibi Balan se afla pe lista cu jucatorii pe care Sportul vrea sa ii imprumute la Rapid. “Nu stiu ce fac conducatorii nostri, dar cred ca trebuie sa fim si noi, jucatorii, consultati. Daca totusi voi ajunge in Giulesti, o sa imi fac treaba cit mai bine”, a spus Balan.
    Autor: Marian Bratu
    Publicat pe http://www.spt.ro Miercuri, 26 Iulie 2006, aparut in ziarul Sport Total Numarul 358.

O fi adevarat?

roland
    Member

E pura fantezie! Desi Radu Banciu e teribil de simpatic, in ziarul asta al lui sunt atatea SF-uri incat mai bine ar scrie la almanahul Anticipatia!
    Ar fi scriitori si prapaditi de ziaristi…

sorin
    Member

Lucescu îl vrea pe Mazilu, dar e prea scump

Antrenorul echipei Rapid, Răzvan Lucescu, a declarat că îl doreşte pe atacantul Ionuţ Mazilu în lot, dar a precizat că suma de transfer a jucătorului formaţiei Sportul Studenţesc este prea mare.

“Mazilu e o problemă delicată. Dacă sunt întrebat, atunci spun că l-aş vrea imediat. Dar e totuşi o sumă mare de transfer. Sunt oferte din străinătate pentru el şi cluburi mai puternice care pot oferi mai mult decât ar putea da Rapidul. Dacă am putea să-l luăm l-am lua imediat”, a spus Lucescu.

Tehnicianul a menţionat că nu se pune problema ca Mazilu să fie adus la Rapid sub formă de împrumut dacă Sportul Stundenţesc va evolua în sezonul viitor în Liga a II-a: “Se vorbeşte mult, dar de fapt lucrurile stau cu totul altfel”.

sorin
    Member

Cruceru vrea să-şi aducă foştii colegi la FC Argeş

( Data: 25.07.2006 )
    Florentin Cruceru, mijlocasul de 25 de ani al echipei FC Arges care a venit în aceasta vara de la Sportul Studentesc, este trist ca fostul sau club trece în aceste zile prin emotii foarte mari, prilejuite de retrogradarea “la masa verde”. Cruceru este un produs 100% al echipei din Regie, fost membru al “Gastii nebune”, un jucator foarte valoros care a ales Pitestiul pentru stabilitatea de aici si posibilitatea de a fi antrenat de Giuseppe Giannini, un nume mare al fotbalului mondial. Daca decizia Comisiei de Licentiere a Federatiei Române de Fotbal se va mentine, Cruceru promite ca va face lobby pe lânga fostii sai colegi sa vina la FC Arges, unde s-ar putea reîntregi o parte a “gastii” care a speriat fotbalul românesc.

# Florentin, ce parere ai de ceea ce li se întâmpla în aceste zile fostilor tai colegi de la Sportul?
    – Nu este corect ca echipa care a terminat pe locul 4 în editia trecuta de campionat, catalogata de toti cunoscatorii fotbalului românesc drept cea mai frumoasa din România, sa fie retrogradata. Ma pun în pielea fostilor mei colegi si îmi dau seama ca sufera enorm. Ar fi o bataie de joc la adresa muncii lor de atâtia ani daca se va mentine retrogradarea.

# Care era secretul jocului vostru atât de placut si de eficient?
    – În primul rând omogenitatea! Ne cunosteam si jucam împreuna de opt ani de zile… E practic imposibil ca în tot acest timp sa nu reusesti sa-ti creezi niste automatisme! Si apoi noi jucam din placere, asupra noastra nu se punea niciodata presiunea rezultatelor. Sper ca aceasta placere sa o regasesc si în jocul pe care ni-l imprima în aceste zile Mister Giannini, la FC Arges.

# Apropo de FC Arges… Cum te-ai adaptat aici?
    – Vreau sa spun ca ma bucur ca am ales pe FC Arges, pentru ca am ce învata de la Giannini. Am întâlnit o atmosfera propice pentru performanta, siguranta, stabilitate, e tot ce trebuie unei echipe. Ma înteleg bine cu noii mei colegi atât pe teren, cât si în afara lui.

# O sa le propui studentilor sa vina la FC Arges daca se va mentine decizia?
    – Da, cum sa nu! O sa iau legatura cu ei si o sa le propun sa vina la FC Arges. Nu au nimic de pierdut, ba au de câstigat atât ei, cât si echipa. Sunt jucatori valorosi care nu trebuie sa joace în liga secunda. La Pitesti pot câstiga si bani si pot face si performanta, iar eu îi pot ajuta sa se integreze mai rapid.

Adrian Preda (Piteşti)

Lion
    Member

What is now situation with players Corelea and Lazar still they want to stay or they can go ..may be in CSKA?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 238 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.