Lotul de jucatori 2006-2007 (transferuri, zvonuri)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B Lotul de jucatori 2006-2007 (transferuri, zvonuri)

Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 238 total)
  • Author
    sorin
    Member

Inca doi
    George Copos va duce o noua runda de tratative cu finul sau Vasile Siman in pauza de iarna, pentru transferarea altor fotbalisti in Giulesti. Varga si Curelea vor intari compartimentul ofensiv, acolo unde Rapidul sufera, in cinci partide reusind sa marcheze doar de trei ori. Acestia sint ultimii vizati din ograda Sportului, pentru o alta tranzactie de cartier Regie – Giulesti.
    Dupa ce studentii Lazar si Mazilu au absolvit scoala de fotbalisti la Sportul, venind in curtea Rapidului, cel mai probabil din iarna, din urmatoarea promot ie vor face parte Dacian Varga si Costin Curelea. Cei doi fotbalisti si-au adus contribut ia la evolutia fulminanta a Sportului din returul trecut, cind au marcat impreuna sapte goluri in intervalul etapelor 18-25, echipa lor urcind pina pe locul trei in clasament.

Jocul bun i-a adus in atentia oficialilor din Giulesti, care ii vor monitoriza pina in pauza competitionala din iarna, cind este posibil sa ajunga sub comanda lui Razvan Lucescu. Mutarea pare realizabila mai ales in cazul lui Varga, care ar putea fi o solutie pe flancul sting, acolo unde situatia lui Karamian este inca incerta. Fotbalistul, aflat in ultimele patru luni de contract, nu se grabeste sa semneze o noua intelegere.

“Eu as vrea sa ramin atit pentru suporteri, cit si pentru Razvan. Mai sint de pus la punct anumite detalii la noul contract, dar este o decizie importanta pentru cariera mea si nu vreau sa ma pripesc”,a declarat mijlocasul.

COSTIN CURELEA (atacant, 22 de ani) a reusit sa inscrie patru goluri in sezonul trecut
    DACIAN VARGA (extrema stinga, 21 de ani) a avut trei reusite in campionatul precedent

mihada
    Member

N-ar fi mai bine sa se uneasca cele doua cluburi si sa poarte numele Rapidul Sport Studentesc?

ovidiu
    Member

Chestia cu plecarile celor putini ramasi si consacrati la echipa am cam prevazut-o.
    Dar sper sa fie o scorneala a presei. Bine, daca o citeste coposu poate chiar ii trece prin cap sa faca asa ceva. Sau poate Siman va merge la el cu oferte.
    Eu trag totusi nadejdea ca Siman se va opri aici. Bani a cam facut.
    Dar daca a facut doar pentru el si pentru echipa nu :( atunci va continua cu vanzarile.
    Sa nu-l uite presa nici pe Tibi Balan. Tot trebuie sa scrie cate ceva.
    Sau poate, Doamne fereste, devenim satelitul rrrrrrrapizilor. Doamne, ce cosmar.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

07Ex
    Keymaster

Sunt de parere ca Tibi Balan nu a plecat de la echipa acum deoarece este accidentat si oricum nu joaca. Daca insa ar fi fost apt de joc ar fi plecat si el invartindu-se. Probabil ca in iarna sau primavara cand va reancepe antrenamentele isi va cauta si el echipa.

Vedeti, deja presa incepe sa vorbeasca de noi plecari catre Rapid. Si e evident ca asa se va intampla daca Sportul va juca bine. Si nu doar Varga sau Curelea ci si Ferfelea, Ratiu sau Ciupe.
    Pe Tibi nici nu-l mai pun la nici un fel de socoteala, el este deja ca si plecat. Puteti sa-l uitati.

Siman nu se va opri aici. Veti vedea.

Daca Rapidul intra in primavara europeana, fiti siguri ca se va mai produce un val de transferuri catre Giulesti. O echipa de europene trebuie neaparat sa aiba doua garnituri complete de jucatori ca sa reziste pe cele doua fronturi.

Sunt siderat de pretul mic al lui Lazar.

desi il respect enorm pentru ceea ce a facut pentru Sportul, si vreau sa faca performanta, nu imi doresc ca Lazar sa prinda primavara europeana. Caci asta, cum ziceam, va declansa valul.

Noi ne uitam neputinciosi cum Siman vinde echipa dupa echipa. Dar, nu-i asa, important este sa avem rabdare.

sorin
    Member

Întăriri
    George Şeitan (Urziceni)

Giovanni Becali şi Vasile Şiman au negociat aseară transferurile lui Curelea şi Varga la Urziceni. “Dacă e nevoie, vom transfera o echipă întreagă. Avem nevoie de întăriri”, declara Dan Petrescu după primul său meci la Urziceni, 1-2 cu Universitatea Craiova. Ieri a venit o nouă reprezentaţie de slabă calitate, la 0-0 cu FC Argeş, partidă în care singurii evidenţiaţi au fost Dumitru Gheorghe şi Sorin Stancu.Imediat după joc, preşedintele Unirii, Dumitru Bucşaru, a demarat primele negocieri cu Giovanni Becali şi patronul Sportului, Vasile Şiman. Ţinta discuţiilor au reprezentat-o transferurile din iarnă ale “studenţilor” Costin Curelea şi Dacian Varga. Dan Petrescu este disperat de evoluţia jalnică a jucătorilor săi şi îi doreşte pe cei doi foşti elevi din Regie. “Trebuia să batem pe FC Argeş, care s-a mulţumit să se apere. Am ratat incredibil, chiar cu poarta goală”, s-a plîns “Bursucul” la final.

Ninsoarea a contribuit şi ea la calitatea extrem de scăzută a meciului de la Urziceni

4 noiembrie 2006

07Ex
    Keymaster

Eu sper ca cei doi sa nu plece din iarna. Asta ne-ar mai lipsi, ca si cum nu ne-ar fi plecat deja toata echipa.

ultrasro
    Member

Cazimir am o rugaminte, poti sa activezi userul dacian1984?

Vad ca au trecut destule zile si nu i s-a activat :(

07Ex
    Keymaster

L-am activat! :)

ultrasro
    Member

Merci

Giani
    Member

Si daca Danezul a plecat sa isi antreneze elevii cu stiuleti in loc de mingi, nu este obligatoriu ca Varga si Curelea sa faca la antrenamente slalom printre coceni, in loc de jaloane. Sper sa fie o gluma proasta aceasta idee a transferului celor doi jucatori la o viitoare divizionara B.

ultrasro
    Member

Dan Petrescu a vrut sa transfere jucatori si la Wisla dar Siman a tinut la pret. Nu cred sa faca binefaceri cu porumbari din Urziceni ;)

Giani
    Member

Sper sa nu ii dea tocmai acolo. Intru off-topic, te rugai sambata de o melodie, nu a sosit.

Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 238 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.