Lotul de jucatori 2006-2007 (transferuri, zvonuri)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B Lotul de jucatori 2006-2007 (transferuri, zvonuri)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 238 total)
  • Author
    Radu Dobrin
    Member

Lion, chill out. Once the facts will be made public, you will most probably find the answers you are looking for.

/cheers

dragos
    Member

daca asa ar sta lucrurile (plecarea celor 5-6 jucatori la rapid), atunci cu sportul nu vom putea promova si vom ramane in negura B-ului, insa dpdv al jucatorilor pentru ei este o continuarea a muncii in prima liga.
    siman merge pe 2 fronturi: “B” cu jucatori tineri si “A” cu jucatori imprumutati.
    siman are arici la bani: in cazul in care poate vinde vreun jucator via rapid, el va avea profit, intrucat cota jucatorului respectiv creste.
    in B vom juca cu alti jucatori tineri, iar daca promovam exista sanse (in care nu se vor finaliza transferurile celor imprumutati) sa ne intarim cu cei imprumutati.

07Ex
    Keymaster

@Lion wrote:

What is now situation with players Corelea and Lazar still they want to stay or they can go ..may be in CSKA?

As stated before, as long as we don’t have an “official” decision from the Romanian Football Federation regarding where the team will be playing next season, we can’t speculate what Curelea or Lazar will do.

Lion
    Member

And when will be the official decision?

Coco
    Member

@Lion wrote:

And when will be the official decision?

Is official Sportul in B 😳

Giani
    Member

Si, pentru ca veni vorba de transferuri, va propun si eu cateva: Sandu la Reinvierea, Prunea la Eternitatea si Dragomir la Jilava.

sorin
    Member

Căpitanul alb-vişiniilor, Vasile Maftei, a susţinut şi el ideea achiziţionării de către Rapid a atacantului. “Dacă Sportul va fi retrogradată, probabil că Mazilu va fi împrumutat undeva. Poate pe undeva prin Giuleşti”. Golgeterul “studenţilor” a avut mai multe oferte din spaţiul ex-sovietic în această vară, dar faptul că patronul Sportului, Vasile Şiman, le-a refuzat, solicitînd 3 milioane de euro în schimbul său, a închis pentru moment tratativele. “Chiar dacă vom fi retrogradaţi, sînt decis să ţin de jucători şi să nu-i dau, sub nici o formă, pe nimica toată”, le-a mărturisit Şiman apropiaţilor.

6,54 este media notelor din Gazeta Sporturilor obţinute de Ionuţ Mazilu în sezonul trecut al Diviziei A

42 de goluri a marcat Ionuţ Mazilu în cele 107 de meciuri jucate în Divizia A

Sunt sigur ca nu prea vor mai fi plecari sezonul acesta de la Sportul si le tin pumnii la baietii pentru singurul obiectiv care le-a mai ramas: castigarea cupei romaniei

lucian
    Member

@sorin wrote:

“Chiar dacã vom fi retrogradaþi, sînt decis sã þin de jucãtori ºi sã nu-i dau, sub nici o formã, pe nimica toatã”, le-a mãrturisit ªiman apropiaþilor.

daca se va intampla asta pot spune ca Siman are caracter! Numai sa il tina puterile sa se lupte cu mafia si sa aiba bani sa ii plateasca pe jucatori!

si inca ceva, parerea mea ca telenovela cu uite nu e licenta e departe sa se fi terminat! sper ca pana la urma forurile competente sa analizeze lucid si sa ia decizia justa! pentru ca Siman cred ca va merge mai departe!

intotdeauna cu sportul!

Giani
    Member

Si eu sper ca domnul Siman va merge nu mai departe, ci pana in panzele albe. Mafiotii astia trebuie lichidati.

sorin
    Member

Împrumută-ne!”
    Remus Răureanu

Jucătorii Sportului i-au transmis lui Vasile Şiman că vor să fie cedaţi

Decizia comisiilor de licenţiere de a trimite Sportul în liga a doua i-a alarmat pe jucătorii Sportului. Preşedintele clubului din Regie, Vasile Şiman, a susţinut ieri că “Prunea s-a erijat în apărătorul jucătorilor, dar prin decizia lui a demonstrat contrariul. Cred că am primit joi douăzeci de telefoane de la fotbalişti, care îmi cereau să îi împrumut unor alte echipe, pentru că ei nu vor să joace în liga a doua”.

“Retrogradarea nu mă afectează pe mine personal, ci doar pe jucători. Eu pot fi fără probleme preşedinte chiar şi în Divizia D”, a declarat Şiman. Preşedintele Sportului a anunţat că “există posibilitatea ca unii jucători să fie transferaţi, dar asta nu pentru că echipa a fost trimisă în liga a doua. Fotbaliştii pleacă doar dacă sînt oferte. Pînă acum, a existat doar interes al unor cluburi, exceptîndu-l pe Mazilu, pentru transferul căruia negociem de vreo săptămînă. Perioada de transferuri e deschisă, la Rapid şi nu numai”.

“Nu l-am sunat pe domnul Şiman, dar îmi doresc să joc în continuare în prima ligă. Asta dacă o să am şi oferte”
    Dacian Varga

“Situaţia mea nu este clară, nu ştiu unde voi juca în week-end-ul viitor”
    Ionuţ Mazilu

“Încă nu l-am sunat pe preşedintele clubului. Îl mai las un pic, să se mai liniştească. Dacă aş avea o ofertă din străinătate, aş pleca şi pe jos din România”
    Costin Lazăr

28 iulie 2006

ovidiu
    Member

Mda. Destul de nasol.
    Cred ca vor pleca destul de multi. Si in special cei mai buni.
    Ramane de vazut pe cati va intelege Siman si le va da drumul si cati vor intelege clubul si, bineinteles, pe Siman.
    Bine, am cam vazut ce adevaruri sunt prin ziarele astea.
    Eu totusi inca mai sper ca vreo 80% sa ramana. Vom vedea.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

@sorin wrote:

Împrumutã-ne!”
    Remus Rãureanu

“Nu l-am sunat pe domnul ªiman, dar îmi doresc sã joc în continuare în prima ligã. Asta dacã o sã am ºi oferte”
    Dacian Varga

“Situaþia mea nu este clarã, nu ºtiu unde voi juca în week-end-ul viitor”
    Ionuþ Mazilu

“Încã nu l-am sunat pe preºedintele clubului. Îl mai las un pic, sã se mai liniºteascã. Dacã aº avea o ofertã din strãinãtate, aº pleca ºi pe jos din România”
    Costin Lazãr

28 iulie 2006

Pai daca vor sa plece si au oferte sa plece, dar sa nu uite ca ai alti au vrut sa plece si au plecat…si au cam iesit fotbal! Asa ca sa aiba mare grija pe unde pleaca!

Siman va trebui sa se asocieze cu cineva. E clar, singur nu poate duce totul. Nu are puterea necesara, chiar de are ambitie.

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

Siman va trebui sa se asocieze cu cineva. E clar, singur nu poate duce totul. Nu are puterea necesara, chiar de are ambitie.

Poate se asociaza cu Gica Popescu.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 238 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.