"Manevre" la copii si juniori

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II "Manevre" la copii si juniori

• This topic has 52 replies, 13 voices, and was last updated 14 years ago by mkg.
Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 53 total)
  • Author
    dragos
    Member

este strigator la cer !!!
    cel mai bine pentru club ar fi sa plece si in locul lui sa vina un alt investitor potent…….ne-am saturat de atata CARTON !!!!
    simane lasa-ne, lasa-ne !!!! tic-tac, tic-tac !!!! think about it.

Ultras
    Member

Chestia cu zapada e simpla dezinformare. Cristea a platit doar pentru terenurile pe care le administreaza. Parcarea a fost dezapezita pe banii lui Vasile (si nu e vorba de 15 milioane… suma e mult trasa de par…). Nu s-a putut intra in baza doar o singura zi, unul dintre cei care au stat pe la poarta, insa nici strazile adiacente nu se aflau intr-o stare mai buna… Hai sa nu ne isterizam din nimicuri… In alta ordine de idei au inceput sa fie trase cablurile pentru stiti voi ce… Cap_PDT_01_07

@Ultras wrote:

Chestia cu zapada e simpla dezinformare. Cristea a platit doar pentru terenurile pe care le administreaza. Parcarea a fost dezapezita pe banii lui Vasile (si nu e vorba de 15 milioane… suma e mult trasa de par…). Nu s-a putut intra in baza doar o singura zi, unul dintre cei care au stat pe la poarta, insa nici strazile adiacente nu se aflau intr-o stare mai buna… Hai sa nu ne isterizam din nimicuri… In alta ordine de idei au inceput sa fie trase cablurile pentru stiti voi ce… Cap_PDT_01_07

“Am auzit ca domnul Cristea a dat 15.000.000. pentru un buldozer sa bage lama pe terenul sintetic” – Am spus ceva de parcare? Parcarea nu este a d-nului Cristea, este a d-nului Siman – a fost obligatia dansului. Ce isterizare? Ce cabluri si pentru cine? Hai sa spunem despre ce e vorba. Aveti un nick si puteti sa scrieti. Poate sunt “lucruri” pe care noi – prostimea – nu le cunoastem. Domnule, stiti ca grupa de ’98 se auto-dizolva? Stiti ca unul din copii, deosebit, deja, e la un alt club si v-or pleca si alti copiii din aceea grupa? Stiti ca baiatul meu ii cerea voie unui antrenor sa vina la antrenamentul dansului? Nu stiti !!! Stiti ca Paturca Paul (cel laudat de Mircea Sandu si altii) a “fugit” cateva luni la alt club? Nu stiti !!! De ce sa dam nastere la aceste situatii si sa nu le preintampinam.
    ’97-le are un antrenor de bun simt. Usor, usor se va impune si va face treaba la grupa, o grupa (recunosc) fara valori deosebite dar, muncitoare. Acum tacem si inghitim. Al meu (iar recunosc) nu este f.talentat dar prin munca poate, poate…
    Eu merg aproape zi de zi la antrenamente si pot sa va spun – aproape – tot ce se misca in Regie. Poate ne spuneti pentru cine “au inceput sa fie trase cablurile pentru stiti voi ce”. Pentru Mario care “alearga pe langa ghete” adica “caz de targa”? Imi pare rau dar, daca as fi antrenor la grupa de ’97, nu l-as mai primi nici prin fata stadionului (nu ca sunt rasist). Am scris f.mult de d-nii Jurca si Andronache dar, sa-i vedeti pe alti antrenori tineri, d-nii: Radu (grupe 1999-2000) Antonio Popa si Cismas (parca). Oameni de mult bun simt care muncesc cu adevarat. Au luat copii care nu stiau sa stea in “tenisi” si acum dupa 5-6 luni sa-i vedeti cum stau in teren, cum lovesc mingea. te incanta. Bravo lor. Felicitari.
    Cam atat.
    P.S.
    Nu uitati de “cabluri” sa ne spuneti. Asteptam
    Imi pare rau ca m-am imflamat.

Zibling
    Member

Eu cred ca Ultras se referea pur si simplu la cablurile electrice pt nocturna, insa e mult pana vom vedea aceasta “realitate halucinanta” functionand. Pana atunci, domnul Siman se poate gandi precum Copos ca “ajunge cat a investit sufleteste pe aici prin Regie” si ne intoarcem la zero.

ashone
    Member

@Zibling wrote:

Eu cred ca Ultras se referea pur si simplu la cablurile electrice pt nocturna, insa e mult pana vom vedea aceasta “realitate halucinanta” functionand. Pana atunci, domnul Siman se poate gandi precum Copos ca “ajunge cat a investit sufleteste pe aici prin Regie” si ne intoarcem la zero.

eu propun gluma cu nocturna sa o lasam pentru 1 aprilie…

Eheee, avem antrenor nou. Nou si tanar sau tanar si nou, cum vreti. Ideea este ca face altceva. Metode noi, antrenamente noi. Sa-l vedem in urmatoarele 2-3 luni, o sa reziste? Sa-i vedem pe “senatorii” de drept cum v-or reactiona in viitorul apropiat, fara ei nu se dadea drumu’ la meci.
    A aparut un nou sef al centrului de copii si juniori (culmea – sta f. mult in club) se pare DEJA MANJIT, sper sa nu fie asa.
    Poate sa ne spuna cineva “dosarul” domnului Niculescu? A jucat fotbal, a fost antrenor? Multumesc.

tata98
    Member

Victorie !!!!! Am ajuns la primul amical din acest an cu “fosta” grupa de ’98. Am spus “fosta” ca aceasta numai este grupa de performanta. Este RUSINEA clubului. Va multumim ca existati domnilor conducatori prea iubiti. Azi s-a jucat cu Steaua, scor strans: 21: 4. Ati citit bine 21:4. Asa rusine n-a existat in clubul acesta. Felicitari !!! ati reusit domnilor conducatori, dintr-o grupa de perspectiva sa o transformati in rusinea clubului. Dumneavoastra impreuna cu profesorul de sport Soare ati nenorocit aceasta grupa. Cand v-am spus, domnilor forumisti, ce antrenamente face acest profesor de sport ati crezut ca sunt subiectiv. Cand v-a spus si juniorsportul, ati crezut ca e vreun “blat” ceva, priviti rezultatul dupa 1 luna de zile. L-am contestat prima oara in luna octombrie-noiembrie, conducerea clubului a spus ca nu avem voie sa ne bagam in organigrama clubului, am inghitit-o: “Clubul, domnul Siman plateste, dansul hotaraste”. Perfect, dar sa ajungem dintr-o echipa care se (ne) distra cu multe echipe chiar mai mari decat ei acum, dupa acest meci pierdut cu 21-4 se vede mana “profesorului de sport”. Am sa repet la nesfarsit 21:4 poate se aude, poate ne aude cineva. Sa va fie rusine, sa ne fie rusine ca suportam acest profesor de sport, antrenor nu poate fi numit. Plecam si gata !!!! Ne lasam de fotbal, plecam la alte cluburi terminam cu aceasta rusine si INCOMPETENTA. INCOMPETENTA lui si a conducerii clubului, l-ati adus in club ca v-a facilitat inscrierea in liceul 12 a unor juniori, nu pe valoarea lui de atrenor. A verificat cineva CV-ul acestui om? A mai antrenat pe undeva, ce rezultate a avut? Copiii acestia sunt la inceput de drum, daca nu ii inveti corect ABC-ul fotbalului, acum, peste 10 ani ne dam seama ca am pierdut timpul. Poti sa-i arati unui copil cum sa loveasca mingea cand tu habar n-ai? Sa ai un limbaj de cartier cu un copil de 9 ani pe care tu nu l-ai invatat NIMIC? Sa-l faci TAMPIT ca tu esti mai slab ca ei si nu stii sa-i asezi in teren? Domnii Jurca si Andronache ii mai certa ii mai baga in “sedinta” dar nu asa. Sa incepi un meci cu o asezare 1-3-3 cand toti antrenorii de la acest nivel joaca 1-3-2-1 sau 1-3-1-2, inseamna ca nu ai vazut niciodata un meci de fotbal de copii. NU AI ANTRENAT NICIODATA, NICAIERI. Go Soare, go !!! Lasa-ne. Du-te! Dispari!
    Va rog sa ma iertati ca m-am “ambalat” s-ar putea sa fie pentru ultima oara cand am sa mai scriu aici despre acest antrenor, nu ca o sa ma interzica moderatorul, ci ca nu o sa mai am motiv. Ori noi (parinti-copii) ori el, daca am sa aud ca Soare nu mai este antrenorul grupei, poate, am sa-l aduc inapoi. Nu suntem valori, nu stiu daca o sa mai fie selectionat la vreun club, asta este. Am incercat sa devenim sportivi, sa ne educam prin sport, sa nu stam pe strazile pe care a invatat Soare vocabularul de cartier. Dansul nu realizeaza ce a facut, ce face. Cam atat… deocamdata.
    Pentru juniorsportul: poate ne cunoastem intr-o zi. Ai dreptate ca noul sef al centrului e “dubios”.

Sincer imi pare rau pentru voi !!! M-a sunat tatal unui copil si mi-a spus, am crezut ca face misto de mine. 21-4? 😆 Nu-mi vine sa cred. Soare (gimnasticul – parca asa l-ati poreclit) ce a pazit? Sunt curios ce o sa spuna luni la antrenament. Nu l-a luat nimeni de gat? Cred ca nici o echipa din club n-a luat asa bataie din 1916 si pana acum, trebuia sa o faca cineva.
    Noi (’97), avem antrenor, nu face 5 antrenamente intr-o saptamana la fel, jos palaria. Al vostru, e “puscarie”. Am vazut ce antrenament face: 40-45 de min incalzire, 20 min asezare in cerc si paseaza unul la altul…. Am auzit cum le explica: “Ba, parnaiasule”. Cand a spus un tip de acolo ca o sa va faca “varza” nu l-ati crezut si nu l-ati sprijinit. Stati putin ca n-ati jucat cu Dinamo, ProLuceafarul…sa vedeti echipe.
    Te contactez pe mail sa bem o bere.

@juniorsportul wrote:

Sincer imi pare rau pentru voi !!! M-a sunat tatal unui copil si mi-a spus, am crezut ca face misto de mine. 21-4? 😆 Nu-mi vine sa cred. Soare (gimnasticul – parca asa l-ati poreclit) ce a pazit? Sunt curios ce o sa spuna luni la antrenament. Nu l-a luat nimeni de gat? Cred ca nici o echipa din club n-a luat asa bataie din 1916 si pana acum, trebuia sa o faca cineva.
    Noi (’97), avem antrenor, nu face 5 antrenamente intr-o saptamana la fel, jos palaria. Al vostru, e “puscarie”. Am vazut ce antrenament face: 40-45 de min incalzire, 20 min asezare in cerc si paseaza unul la altul…. Am auzit cum le explica: “Ba, parnaiasule”. Cand a spus un tip de acolo ca o sa va faca “varza” nu l-ati crezut si nu l-ati sprijinit. Stati putin ca n-ati jucat cu Dinamo, ProLuceafarul…sa vedeti echipe.
    Te contactez pe mail sa bem o bere.

Azi am sunat un parinte de la ’98, e la pamant, nu stie ce sa mai faca. Ceea ce a putut sa faca Steaua ieri cu ei nu-i vine sa creada. Instructie. Au fost minute in sir in care nu au atins mingea. In primele doua reprize nici nu s-au apropiat de poarta. Scorul acesta e cam asa: au jucat 4 reprize a 15-20 de min.
    1. repriza: prima echipa 7-0 Steaua
    2. repriza: echipa a II a cu vreo 3 de la prima echipa 7-0
    3. repriza: echipa a II a 4-2
    4. repriza: echipa a I a 3-2. In ultima repriza au jucat copii cum stiau, ala fundas, celalalt mijlocas, etc. Nu au mai tinut cont de ce le-a spus antrenorul ci de ce le-a spus parintii.
    Ceea ce a spus tata98 ca i-a facut tampiti, ca ii jigneste, asa este, mi-a confirmat alt parinte care il are inregistrat pe caseta.
    Dupa meci scout-erii Stelei l-au asaltat pe tatal unui copil cu propuneri de a veni la Steaua, cel mai bun copil, sunt curios daca o sa-i dea curs.
    Am mai spus-o managementul clubului e defectuos, nu stiu sa profite de locatia complexului, de “materialul” (copii) pe care il au in zona Crangasi, Grivita, Militari, Drumul Taberei. Am mai scris: “Stiti, e o vorba “cum te pregatesti asa joci”. Toate grupele de la 19991…..2000 se pregatesc pe terenurile sintetice”. Sa faci 15-20 de copii antrenament pe 1/2 de teren de sintetic e mult prea mult. Dimineata la ora 7:00 suntem 30-40 de copii.
    Sper sa ne mai auzim

07Ex
    Keymaster

Nu stiu ce parere aveti voi despre echipele de copii si juniori, dar din ceea ce ne relateaza tata98 si juniorsportul se pare ca se vor abate nori negrii asupra acestui club. Echipele de juniori erau cele care ne dadeau sperante ca vor promova jucatori tineri si buni la echipa mare, dar dupa cum vad situatia la grupa ’98, se pare ca lucrurile nu sunt prea roze. 😥

Zibling
    Member

@07Ex wrote:

Nu stiu ce parere aveti voi despre echipele de copii si juniori, dar din ceea ce ne relateaza tata98 si juniorsportul se pare ca se vor abate nori negrii asupra acestui club. Echipele de juniori erau cele care ne dadeau sperante ca vor promova jucatori tineri si buni la echipa mare, dar dupa cum vad situatia la grupa ’98, se pare ca lucrurile nu sunt prea roze. 😥

Nici nu aveam dubii, Cazimir. Daca nu se ocupa nimeni de temelie, se vor usca si resturile de frunze verzi care ne-au mai ramas. O echipa in care transferurile din ultimii 5 ani incap pe degetele de la ambele maini, daca isi bate joc si de propriii juniori, inseamna ca ne pregatim chiar pt desfiintare. 😥

@07Ex wrote:

Ma uit de luni la antrenamentele d-lui Soare si ma minunez: are 7-10 copii prezenti la antrenament, culmea nici unul din cei vechi. Restul, unde sunt? Azi n-a fost nici unul. Cred ca s-au desfiintat sau s-au autodesfiintat. Victor, copilul ala tare, am auzit ca e la Steaua, nu l-am vazut la antrenamentele lui Soare. Bravo d-nule Niculescu: s-a desfiintat o grupa bunicica. Sau aproape….

mkg
    Member

Buna ziua ,
    Speram sa nu mai intervin si eu in discutii cel putin pana cand nu vad o politica sanatoasa a clubului sau macar o stabilitate la nivelul primei echipe dar…
    In primul rand pentru cei doi tatici: Sunt in totalitate de partea dumneavoastra daca un antrenor vorbeste de modul cum dumneavoastra descrieti. Acel om nu are ce cauta sa fie dascal si cu atat mai putin antrenor de performanta dar nici dumneavoastra nu procedati corect cand va ganditi sa parasiti clubul .
    Voi incerca sa definesc clubul asa cum il vad eu .
    Clubul Sportul Studentesc are o istorie in spate pe care nu dl siman sau dl soare au creat-o.Au creat-o munca ,daruirea ,perseverenta ,pasiunea pentru performanta ,entuziasmul si nu in ultimul rand rabdarea si educatia
    Il acceptam pana acum pe siman deoarece avea perseverenta ,oferea o relativa stabilitate la nivelul bancii tehnice si nu punea presiune pe rezultate ci doar schita un obiectiv de atins pe intreg campionatul la echipa mare iar la juniori lasa antrenorii vechi cu mana libera chiar daca ii platea subtire .Ceea ce se intampla acum la prima echipa si ce relatati dumneavoastra la nivelul juniorilor imi provoaca sila dar niciodata nu voi renunta sa imi iubesc clubul fiindca clubul nu inseamna siman sau soare .In cazul lui siman acesta nu este decat o umbra de o clipa pe istoria clubului soare (ce se potriveste numele ha ha ) nici macar atat
    Concluzie : Daca v-ati adus copiii la acest club pentru traditia acestuia ,aveti rabdare si incredere .Nu va bagati in tacticile adoptate de club ,sa nu va intereseze rezultatele fiindca procesul de cunoastere este presarat cu esecuri. In fata limbajului insa si,al educatiei luati neintarziat masuri fiindca fara respect nu va fi niciodata progres . Faceti reclamatie la club si daca nimic nu se schimba perseverati in reclamatii la ministerul educatiei etc .
    Cei care pleaca la prima opreliste se invata asa si niciodata nu vor fi in stare sa o darame.O vor ocoli mereu.Oare dintre acestia sunteti si dumneavoastra??
    Cu respect si sper sa aud de bine de dumneavoastra

dragos
    Member

din pacate, “viitorul” clubului se vede prost. SOS, SOS !!!!

tom cristea e antrenor la 94 sau 95?

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 53 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.