"Manevre" la copii si juniori

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II "Manevre" la copii si juniori

• This topic has 52 replies, 13 voices, and was last updated 14 years ago by mkg.
Viewing 8 posts - 46 through 53 (of 53 total)
  • Author
    dragos
    Member

vis-a-vis de aceasta actiune: “Mare Preselectie in REGIE”, se pare, ca se impunea demult o astfel de preselectie.
    deh, mai bine mai tarziu, decat niciodata.

tata98
    Member

Domnul “mkg”, a scris in urma cu cateva posturi urmatoarele si as vrea sa le comentez dupa aproape 3 luni.
    “sa nu va intereseze rezultatele fiindca procesul de cunoastere este presarat cu esecuri”.
    Au trecut 7-8 etape din campionatul grupei 1998 si au inceput sa se vada “rezultatele”: O SINGURA VICTORIE. Incredibil asa ceva, nu ne vine sa credem. Domnilor !!! nu este posibil asa ceva, pe el nu-l intreaba nimeni de rezultate? Daca vedeti copiii nu o sa-i recunoasteti (cei care ii cunosc). Echipa nu “leaga” doua pase; nu sunt in stare sa faca o preluare, sa dea o pasa de 5 m. Cred ca nu este o echipa asa de slaba ca a noastra. Singurul copil care a progresat este un “portarel”: Costin, dar stiti de ce? Face ANTRENAMENT SEPARAT cu antrenorul de portari al clubului, d-nul Iordan. In rest…
    “In fata limbajului insa si,al educatiei luati neintarziat masuri fiindca fara respect nu va fi niciodata progres” – masura a fost ca pana nu l-a agresat verbal unul dintre parinti nu s-a potolit. Acum s-a mai schimbat putin dar nu mult: “mistocareala” ieftina “esti varza, esti penal”…
    Foarte grav este ca au inceput si copiii sa imprumute din vocabularul si comportamentul lui: sunt conflictuali, se imbrancesc, sunt indisciplinati, numai sunt prieteni.
    Parintii, la randul lor, nevazand nici un progres (din contra – regreseaza), sunt si ei nervosi, isi cearta copii, nu stiu ce sa mai creada, ce sa faca. Toti asteapta sfarsitul campionatului. La un meci-antrenament a asistat si fostul antrenor, Andronache, s-a speriat. Lucruri care la dansul nu se intamplau acum au ajuns la o cota alarmanta; incepand cu evolutia copiilor si terminand cu comportamentul lor.
    “Cei care pleaca la prima opreliste se invata asa si niciodata nu vor fi in stare sa o darame.O vor ocoli mereu.Oare dintre acestia sunteti si dumneavoastra??” – N-am renuntat in speranta ca din vara v-a pleca el sau poate il da afara. Alti copiii au plecat si acum ne rad in nas.
    Am sa fac o invitatie publica la unul din meciurile copiilor sa-i vedeti si dumneavoastra si sa va minunati.
    POATE O SA NE VADA SI SA NE AUDA CINEVA DIN CONDUCERE. Conducerea centrului nu are timp de asa ceva, n-am vazut pe nimeni la nici un meci.

dragos
    Member

este trista si alarmanta situatia grupei ’98.
    oare “conducerea” doarme sau are alte “preocupari” ?????

07Ex
    Keymaster

@tata98 wrote:

POATE O SA NE VADA SI SA NE AUDA CINEVA DIN CONDUCERE.

Imi pare rau sa fiu cel care va spun asta, dar de cand ne stim noi cei de aici de pe forum nu am avut niciodata “privilegliul” de a ne conversa cu nimeni de la club. Ma indoiesc ca cei de la club, si aici ma refer la Dl Siman se intereseaza de acest forum, ca de noi nici vorba.

@dragos wrote:

oare “conducerea” doarme sau are alte “preocupari” ?????

Hai mai Dragos, sa fim seriosi. Tu esti pe forumul asta de ani de zile. Chiar crezi ca celor din conducere le pasa de grupa 98? Uite in ce hal a ajuns prima echipa asa ca de ce sa ne mai miram ca grupa 98 a ajuns in stadiul in care o descrie tata98.

am vazut si eu niste meciuri ale sportului pe AGRONOMIE,dar nu stiu ce grupa erau…si jucau destul de frumos..

dragos
    Member

daca nici propria pepiniera nu-i de interes, atunci nu mai exista niciun licar de speranta.
    intr-o vreme, cineva din conducere (un domn cu ochelari de soare si cu “n” bolizi), spunea ca-si doreste sa faca din pepiniera clubului un fel de “scoala de fotbal ajax”…….
    haha…si-atunci marmota invelea ciocolata in staniol. 😆 😆 😆 😆 😆 😆

07Ex
    Keymaster

Nici eu nu inteleg strategia actuala a clubului vis a vis de propria pepiniera. Pe site-ul oficial este scris ca Sportul este Ajax de Romania, dar pe nimeni de la club nu pare a interesa ce se intampla cu echpele de juniori.

mkg
    Member

Eu nu mi-as aduce copilul la un antrenor cu un asemenea limbaj… Si daca as auzi ca se exprima astfel la antrenamente l-as umple de reclamatii scrise datate inregistrate la club si in ultima instanta l-as chema in judecata pentru stricarea educatiei copiilor .
    Sa antreneze turme de oi cu limbajele descrise ! Fotbalul nu este Academia romana asa este dar sportul in general este un concurs in care atat competitorii cat si spectatorii invata mereu fair-play-ul, daruirea ,performanta , puterea de concentrare, si nu de putine ori compasiunea sau ajutorul!!!
    Acum cand stim un asemenea caz in club ,devenim toti complici la el daca nu am face ceva !
    Daca cei din club se fac ca nu citesc forumul (desi ma indoiesc) voi suporterii ar trrebui sa le aratati ca va preocupa fiecare grupa de copii care joaca pentru Sportul Studentesc si asa putini cum sunteti dar ai dracu’ sa faceti galerie grupei 98 la un meci viitor in care sa ii transnite-ti antrenorului pardon ciobanului ala “english please” copii au nevoie de educatie si tehnica si se pare ca dansul a cam ramas in urma cu ambele
    Nu m-am inclus si eu fiindca inca nu ma consider suporter ci doar spectator Dar cine stie ?…

Viewing 8 posts - 46 through 53 (of 53 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.