Marian Mihail 03.10.1965

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Marian Mihail 03.10.1965

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 37 total)
  • Author
    Anonymous
    Member

In top-ul preferintelor mele pentru postul de antrenor principal, il pun pe Mahail Marian.

-tine cu Sportul 100%!
    -are scoala de antrenori in Franta unde a fost coleg cu Boloni.
    -a jucat in echipa nationala.
    -a jucat in cupele europene.
    -are o gramada de meciuri in Divizia A.
    -cunoaste jocul echipei, cred ca n-a ratat sa vada nici un meci al nostru.

cameliu
    Member

L-am adaugat in pool.

Nu l-am pus initial pentru ca dupa cite stiu ocupa ceva functie in clubul Steaua. Poate asta era mai demult si-acum e liber!

Indiferent cine va veni TREBUIE sa batem UTA!

FORZA SPORTUL!!!!

Anonymous
    Member

Dupa mine este cel mai potrivit antrenor care poate veni la Sportul. Dar NU stiu daca Siman il doreste !!!!

Oricum al a format aceasta echipa si ar fi perfect daca l-ar aduce. In plus este net superior lui Andone!

Vom vedea

Cum dracu se voteza ??? Pool-ul ala tr ceva mai simplu !!!!

cameliu
    Member

Pt vot trebuie sa intri pe forum inregistrat!

Numai asa merge!

Si eu sunt pt M. Marian! Insa cred ca e ceva director sportiv la Steaua!

Anonymous
    Member

El ar veni oricum la Sportul, a si declarat parca ca prefera sa fie antrenor !!!
    Numai ca am impresia ca nu se intelege prea bine cu R. Chihaia.

07Ex
    Keymaster

Am uitat complet de M. Marian!!! Da, si eu sunt pentru venirea lui la club, dar este liber de contract, poate veni, se intelege cu Siman? Stie cineva mai multe detalii?

Anonymous
    Member

M Marian a fost unul dintre jucatorii emblema ai clubului. El este angajat la Steaua ca la Sportul nu a avut loc , cu toate ca este peste toti si din punct de vedere al fotbalului si intelectual.

Dar asta este !

razvanR
    Member

Mihail Marian a plecat de la Steaua acum vreun an si jumatate si ultima data a antrenat la Rocar (pana clubul s-a desfiintat).

Nu stiu in ce masura Siman il cunoaste pe Mihail Marian, dar ar putea fi recomandat de cei vechi din club, care-l stiu foarte foarte bine.

cameliu
    Member

Se pare ca M. Marian a fost contactat de Siman dar a refuzat oferta.
    Din Libertatea:

Dupa ce a fost refuzat de Dan Petrescu, de Gigi Multescu si de Mihail Marian, Vasile Siman, patronul din Regie, l-a contactat pe Emil Sandoi. Gica Hagi ramane insa o prioritate, iar el cantareste inca oferta de a prelua Sportul.

07Ex
    Keymaster

Cameliu, sti tu cum sunt astia din ziare. Nu tre’ sa ne luam chiar dupa tot ce scriu ei. Nu vad dece ar refuza Marian echipa. In fond ce altceva mai bun are de facut. Nu e ca si cum vezi Doamne antreneaza Steaua sau Rapidul, sau are contract in strainatate. Cel mult daca o antrena pe cineva in B sau C, desi nu am auzit nimic in sensul asta.

Anonymous
    Member

kuki ar fi cea mai buna varianta pentru sportul….
    ma indoiesc ca ar refuza o oferta… (doar daca e adevarata treaba cu neintelegerea cu romica chihaia)…. si din cate stiu eu, in momentul asta nu ocupa nici o functie la steaua….

forza sportul!!!
    batem la constanta!!!!!

ultrasro
    Member

Noul antrenor al Sportului …. eu cred ca se misca ceva spre bine …. FORZA SPORTUL!!!

razvanR
    Member

Salut revenirea lui Mihail Marian acasa !

Daca va uitati in arhiva acestui forum veti vedea ca Mihail Marian a fost mereu favoritul meu si prima propunere pentru postul de antrenor.

Nu stiu daca Mihail Marian va avea sau nu rezultate in Regie dar doresc sa ramana antrenorul nostru mai mult de 10 ani la fel ca Arsene Wenger sau Alex Ferguson.

– este cu sufletul alaturi de Sportul Studentesc,
    – a jucat doar la Sportul Studentsc
    – a facut parte din cea mai buna echipa a noastra din anii 80,
    – a jucat la echipa nationala si in cupele europene
    – a fost antrenor in Orientul Mijlociu
    – a fost coleg cu Boloni la scoala de antrenori in Franta
    – a salvat Sportul Studentesc in toamna lui 1998 cand a preluat echipa in etapa a 4, dupa 3 infrangeri si a castigat meciul cu FC Targoviste cu 2-0, urmand sa salveze echipa de la retrogadare si desfiintare.

Desi a mai fost antrenor la noi in anii 90 fara rezultate notabile desi a retrogradat pe FC Brasov si facut praf FC Inter Sibiu sunt extrem de bucuros pentru aceasta numire !

Asa bucuros n-am mai fost de la venirea lui Dan Petrescu in vara lui 2003.

MIHAIL MARIAN CEL MAI MARE BAROSAN !

Radu Dobrin
    Member

Asta da veste buna! Bun venit acasa, Kuki!

cameliu
    Member

Sper sa nu fie doar zvon… in rest numai de bine!

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 37 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.